CNN Prima News Lisabon

Lisabon

Výpis příspěvků ke štítku „Lisabon“

Araújo: V Portugalsku doporučuji se ztratit. Na Česku mě uchvátila slivovice

Češi a Portugalci si jsou velmi podobní v tom, jak jsou družní a jak si umí užívat života. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS to řekl prezident portugalské cestovní asociace Turismo de Portugal Luís Araújo. Prozradil, co doporučuje pro cestování v Portugalsku i to, že si v Česku oblíbil slivovici a architekturu Prahy. Kromě toho se zamyslel nad dopady koronaviru a války na Ukrajině na cestování po Evropě.

Brutální útok nožem v Lisabonu: Dva lidé v islámském centru zemřeli, policie musela střílet

Aktualizováno

Při úterním útoku na islámské centrum v Lisabonu zemřely dvě ženy a jeden další člověk utrpěl zranění. Napsala to agentura Reuters s odkazem na prohlášení policie. Podle stanice CNN Portugal byl po útoku zadržen jeden Afghánec. Policie jej postřelila, když odmítl poslechnout její výzvy, aby odhodil nůž, kterým útočil. Byl zadržen a převezen do nemocnice.

Sexuální skandály portugalské církve nabírají obřích rozměrů. Obětí je 5000, tvrdí komise

Nejméně 4 815 nezletilých bylo od roku 1950 v Portugalsku sexuálně zneužito činiteli katolické církve, uvedla v pondělí v Lisabonu nezávislá vyšetřovací komise. Ta během roku vyslechla přes 500 lidí a na základě jejich svědectví došla k tomuto závěru, informovala agentura AFP. Komise také oznámila, že valná většina případů je už promlčená, ale 25 případů poslala prokuratuře.

Nejdražší byt v celém Portugalsku. Co všechno obnáší Ronaldovo lisabonské sídlo?

Obnovené premiéře Cristiana Ronalda v Manchesteru United už nic nebrání, a to díky čerstvě podepsané smlouvě a úspěšně absolvované zdravotní prohlídce. Tu podstoupil v Lisabonu kvůli tomu, že v Portugalsku zůstal kvůli reprezentačnímu srazu. Při té příležitosti se na čas usadil v jednom ze dvou luxusních bytů, které v metropoli vlastní. Cena obydlí, které nabízí mimo jiné i wellness, se má pohybovat kolem 180 milionů liber.

V Portugalsku epidemie zrychluje, přesto místní drží mutaci delta na uzdě

Portugalsko patří letos mezi oblíbené destinace, kam míří mnoho Čechů. A to především díky tomu, že se už v polovině května otevřelo turistům. V posledních týdnech se však pandemie horší. Kvůli šířící se mutaci delta si země z českého pohledu pohoršila, nově spadá mezi země s vysokým rizikem nákazy. Přesto se nemusí Češi cestování do nejzápadnější země Evropy příliš bát, pokud budou sami obezřetní a dodržovat základní pravidla.

Nová stopa v případu zmizelé Maddie? Tajný komplex přítelkyně pedofila

Vyšetřovatelé případu záhadného zmizení tříleté Madeleine McCannové narazili na novou stopu. 14 let poté, co se dívka za záhadných okolností ztratila rodičům na dovolené v Portugalsku, získali informace o tajném „neviditelném“ komplexu budov hlídaném agresivními psy v turistické oblasti Algarve. Areál vlastnila bývalá přítelkyně podezřelého Němce Christiana Brücknera. Informoval o tom deník Daily Mirror.

Lisabon se kvůli covidu uzavírá. Jak a kdy mohou turisté město navštívit?

Hlavní město Portugalska se uzavírá. Zatím sice pouze na tento víkend, a to od pátečních 15 hodin do pondělních šesti ráno, ale uzavřením hrozí Portugalci i v dalších týdnech. Během uzavírky nesmí do města ani z města nikdo, kdo nemá nezbytný důvod. Není ale jasné, co je myšleno tím nezbytným důvodem. Podle portugalského konzulátu v Lisabonu turisté do města mohou.