CNN Prima News Lisabon

Lisabon

Výpis příspěvků ke štítku „Lisabon“

Nejdražší byt v celém Portugalsku. Co všechno obnáší Ronaldovo lisabonské sídlo?

31. srpna 2021 13:26

Obnovené premiéře Cristiana Ronalda v Manchesteru United už nic nebrání, a to díky čerstvě podepsané smlouvě a úspěšně absolvované zdravotní prohlídce. Tu podstoupil v Lisabonu kvůli tomu, že v Portugalsku zůstal kvůli reprezentačnímu srazu. Při té příležitosti se na čas usadil v jednom ze dvou luxusních bytů, které v metropoli vlastní. Cena obydlí, které nabízí mimo jiné i wellness, se má pohybovat kolem 180 milionů liber.

V Portugalsku epidemie zrychluje, přesto místní drží mutaci delta na uzdě

12. července 2021 14:06

Portugalsko patří letos mezi oblíbené destinace, kam míří mnoho Čechů. A to především díky tomu, že se už v polovině května otevřelo turistům. V posledních týdnech se však pandemie horší. Kvůli šířící se mutaci delta si země z českého pohledu pohoršila, nově spadá mezi země s vysokým rizikem nákazy. Přesto se nemusí Češi cestování do nejzápadnější země Evropy příliš bát, pokud budou sami obezřetní a dodržovat základní pravidla.

Nová stopa v případu zmizelé Maddie? Tajný komplex přítelkyně pedofila

28. června 2021 17:15

Vyšetřovatelé případu záhadného zmizení tříleté Madeleine McCannové narazili na novou stopu. 14 let poté, co se dívka za záhadných okolností ztratila rodičům na dovolené v Portugalsku, získali informace o tajném „neviditelném“ komplexu budov hlídaném agresivními psy v turistické oblasti Algarve. Areál vlastnila bývalá přítelkyně podezřelého Němce Christiana Brücknera. Informoval o tom deník Daily Mirror.

Lisabon se kvůli covidu uzavírá. Jak a kdy mohou turisté město navštívit?

18. června 2021 20:47

Hlavní město Portugalska se uzavírá. Zatím sice pouze na tento víkend, a to od pátečních 15 hodin do pondělních šesti ráno, ale uzavřením hrozí Portugalci i v dalších týdnech. Během uzavírky nesmí do města ani z města nikdo, kdo nemá nezbytný důvod. Není ale jasné, co je myšleno tím nezbytným důvodem. Podle portugalského konzulátu v Lisabonu turisté do města mohou.

Jak zkrotit covid za měsíc? Portugalsko obstálo v novoroční krizi, Česko nadále tápe

22. února 2021 06:17

Portugalsko stejně jako Česko zasáhla vlivem vánočního rozvolnění začátkem ledna naplno koronavirová pandemie a denní přírůstky nakažených běžně přesahovaly hranici 15 tisíc lidí. Jenže zatímco v tuzemsku se epidemiologická situace nijak nelepší, na západě Evropy dokázali během měsíce covid zkrotit. A to díky disciplíně obyvatel, jasným nařízením i pokoře vlády.

Francouzský prezident Macron má koronavirus, účastnil se velké večeře

17. prosince 2020 10:49
Aktualizováno

Francouzský prezident Emmanuel Macron byl pozitivně testovaný na koronavirus, oznámil Elysejský palác v komuniké. „Nákazu potvrdil PCR test, provedený na základě předchozích příznaků,“ upřesnila prezidentská kancelář. Ukázalo se, že ve středu, večer před tím, než Macronovi vyšel pozitivní test, pořádal velkou večeři.