loď

Výpis příspěvků ke štítku „loď“

Ekologická katastrofa v Rudém moři: Z napadené lodi vytéká ropa a hrozí zamoření chemikáliemi

Z nákladní lodě Rubymar, kterou v neděli v úžině Báb al-Mandab vážně poškodil útok Hútíů, unikla ropa. Skvrna má délku téměř 30 kilometrů. Navíc je na palubě přes 41 tisíc tun hnojiv, které by mohly uniknout do Rudého moře. Na sociální síti X o tom v noci na sobotu informovalo regionální velitelství americké armády CENTCOM, které hovoří o ekologické katastrofě.

Piknik na jezeře se změnil v tragédii: Loď se převrátila a utopilo se 12 žáků a dva učitelé

Nejméně 12 školáků a dva jejich učitelé se ve čtvrtek utopilo v západoindickém státě Gudžarát, když se převrátila loď, na které se při pikniku plavili po jezeře. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na místní úřady. Záchranáři z jezera ve městě Vádódara vyprostili 20 přeživších dětí a pátrají po dvou, které se pohřešují. Někteří ze zachráněných skončili v nemocnici na jednotce intenzivní péče.

Raketa zasáhla americkou nákladní loď u Jemenu. Na plavidlo podle USA zaútočili Hútíové

Britská vojenská služba UKMTO podle agentur obdržela zprávu, že nákladní loď plující v Adenském zálivu 170 kilometrů od jemenského pobřeží zasáhla raketa. Podle vojenského velitelství USA v oblasti patří zasažené plavidlo jejich straně, píše BBC NEWS. Tři rakety, z nichž pouze jedna dorazila k cíli, měli vypálit jemenští povstalci Hútíové. Velitelství rovněž potvrdilo, že loď nebyla zásahem výrazně poškozena a pokračuje na své trase.

Námořní doprava se vrací o 150 let. Řádění rebelů nutí lodě plující do Evropy k velké oklice

Už dvě globální přepravní společnosti se rozhodly minimálně na několik dní pozměnit dopravní trasy a odklonit své lodě, aby se vyhnuly Rudému moři. Dánský Maersk a německý Hapag-Lloyd tak činí v reakci na jemenské rebely, kteří ohrožují civilní lodě v regionu. Plavidla musí plout náhradní cestou kolem mysu Dobré naděje, což dodávky výrazně zpomalí.

Ukrajinský úder a masivní exploze. Z velké výsadkové lodi Rusů na Krymu zbyly trosky

Nejdříve ukrajinský úder, pak požár a nakonec masivní výbuch. Ukrajinci v noci na úterý zničili velkou výsadkovou loď ruského námořnictva Novočerkassk, která kotvila na anektovaném Krymu. Ruská strana podle agentury TASS útok přiznala s tím, že je plavidlo poničené. Ze záběrů, jež kolují po sociálních sítích, lze soudit, že z pýchy ruské flotily zbyly jen trosky.

Zničili jsme velkou výsadkovou loď na Krymu, tvrdí ukrajinské letectvo. Rusové útok přiznali

Ukrajina v noci na úterý zaútočila na přístav ve městě Feodosija na anektovaném Krymu. Ukrajinské letectvo tvrdí, že při tom zničilo velkou výsadkovou loď ruského námořnictva Novočerkassk. Ruské ministerstvo obrany útok potvrdilo, plavidlo je podle něj poničené, píše TASS. Podle spolupracovníka CNN Prima NEWS v Moskvě Jiřího Justa se jedná o výraznou ránu pro ruskou Černomořskou flotilu.