loď

Výpis příspěvků ke štítku „loď“

Zemřela majitelka luxusního klenotnictví Tiffany. Vypadla z jachty, nad tragédií visí otazníky

12. listopadu 2022 06:19

Vysněná dovolená s milencem skončila pro majitelku šperkařského impéria Tiffany & Co. v Turecku tragédií. 71letá Dilek Erteková údajně 26. října přepadla přes zábradlí luxusní jachty na cestě do Honolulu. Okolnosti, za kterých měla žena z lodi vypadnout, jsou však podezřelé. Z trezoru v kajutě se ztratily její šperky, milenec zmizení Ertekové navíc nahlásil až po dvaceti hodinách.

V Nizozemsku otevřeli lodní terminál na LNG. Česku pokryje třetinu roční spotřeby plynu

8. září 2022 18:01

První loď se zkapalněným zemním plynem (LNG) dorazí do nově otevřeného terminálu v Nizozemsku ze Spojených států, řekl ve čtvrtek v přístavu Eemshaven při slavnostním zahájení provozu český premiér Petr Fiala (ODS). Česko si prostřednictvím ČEZ pronajalo zhruba třetinu kapacity, pokryje tak až třetinu roční spotřeby plynu České republiky.

Hrozba v Suezu odvrácena? Provoz průplavu blokovaný lodí se podařilo obnovit

1. září 2022 09:06

Ropný tanker najel v Suezském průplavu na mělčinu a dočasně tím omezil lodní provoz. Incident způsobila nejspíše technická závada. Správa kanálu dokázala pomocí remorkérů (tažných člunů, pozn. red.) plavidlo po několika hodinách uvolnit a obnovit tak dopravu. Jedná se o další impulz k rozšíření průplavu poté, co jej v loňském roce zablokovala nákladní loď a na několik dní paralyzovala světový obchod.

Poplach v Baltském moři: Na trajektu s 300 lidmi hořelo. Evakuaci komplikuje silný vítr

29. srpna 2022 14:13
Aktualizováno

Záchranné složky v pondělí zasahovaly při rozsáhlé operaci v Baltském moři, když u švédského pobřeží začalo hořet na trajektu. Na palubě plavidla bylo zhruba 300 lidí, napsala agentura AP s odkazem na švédské úřady, podle kterých byl požár „omezený“ a plameny už hasiči zlikvidovali. Při požáru podle úřadů nebyl nikdo zraněn. Večer úřady zahájily evakuaci části pasažérů z lodi, informovala agentura Reuters.

Z hrůzy do hororu. Dívka utekla před válkou na Ukrajině, v Německu ji znásilnili migranti

12. srpna 2022 15:52

Dva agresoři se jmény Rachid a Abdullahi údajně nezávisle na sobě znásilnili v Německu 18letou dívku, která utekla z válkou zmítané Ukrajiny. K incidentu mělo dojít na kotvící lodi v Düsseldorfu, kde se ubytovali jak ukrajinští uprchlíci, tak i platící hosté. Pravděpodobní útočníci mají stejně jako oběť ukrajinské občanství, původem jsou ale z Tuniska a Nigérie.