CNN Prima News Malajsie

Malajsie

Výpis příspěvků ke štítku „Malajsie“

Muž zemřel po vypití ovocné šťávy. WHO varuje před virem se smrtností až 75 procent

Muž z Bangladéše zemřel poté, co vypil syrovou datlovou šťávu. Testy odhalily, že se v ní vyskytoval velmi nebezpečný virus nipah, který způsobuje akutní respirační onemocnění a encefalitidu, informovala agentura Reuters. Světová zdravotnická organizace (WHO) tento virus již v minulosti zařadila na seznam patogenů s pandemickým potenciálem. Jeho smrtnost dosahuje hodnoty až 75 procent a neexistuje na něj žádná léčba ani vakcína.

Norská loď čelila raketovému útoku jemenských povstalců. Ti slibují v agresi pokračovat

Aktualizováno

Norský tanker Strinda v pondělí pozdě večer zasáhla v Rudém moři řízená střela vypálená z Jemenu, uvedlo na síti X regionální velitelství americké armády CENTCOM. Plavidlo začalo hořet, ale nikdo z posádky, kterou tvořilo 22 Indů, nebyl zraněn, sdělil vlastník tankeru. K útoku se v úterý podle agentury Reuters přihlásili jemenští povstalci, kteří tvrdí, že posádka nereagovala na jejich varování. Francouzské ministerstvo obrany odpoledne uvedlo, že francouzská fregata sestřelila dron, který norský tanker ohrožoval.

Filipíny se po silném zemětřesení obávají ničivé vlny tsunami. Evakuace pokračují

Aktualizováno

Zemětřesení o síle 7,5 stupně v sobotu zasáhlo ostrov Mindanao na Filipínách, uvedlo Evropské seismologické středisko (EMSC). Filipínské vulkanologické a seismologického středisko (PHIVOLCS) uvedlo, že první vlnu tsunami lze očekávat ještě před půlnocí místního času (17:00 SEČ) a vyzvalo lidi na pobřeží k okamžité evakuaci do vnitrozemí. Vlna ale dosud k filipínským břehům nedorazila a americký výstražný systém své dřívější varování na rozdíl od filipínských úřadů stáhl, píše agentura Reuters. Evakuace z pobřeží přitom pokračují.

Hamás využil při útoku na Izrael i české paraglidy. Prodáváme je celosvětově, brání se majitel

Palestinští radikálové z hnutí Hamás, kteří 7. října zaútočili na jih Izraele, použili k překonání hranice paraglidingové vybavení české firmy Nirvana Systems. S informací přišel ve čtvrtek web Seznam Zprávy, který o tom informovala americká organizace Sjednocení proti jadernému Íránu (UANI). Podle ní je motorový paraglide přerovské firmy vidět na záběrech, které odvysílala zahraniční média. Majitel dotyčné společnosti netuší, jak se stroje mohly k teroristům do Pásma Gazy dostat.

Hájkova exmanželka opět promluvila a popřela nové spekulace: Nevěrná jsem mu nebyla, říká

V posledních měsících se o zesnulém Antonínu Hájkovi v médiích šíří rozličné spekulace. Hovořilo se například o jeho špatné životosprávě a také nevěře, která zřejmě vedla k rozpadu jeho manželství s Veronikou Pánkovou. Nyní se redakci bulvárního deníku Expres ozval zdroj, který poukázal na nový vztah Pánkové, který měl údajně začít brzy po zahájení rozvodu. Exmanželka bývalého skokana na lyžích ovšem popřela, že by byla svému manželovi po čas vztahu nevěrná.

Žil naplno, poslední půlrok nebyl podle jeho představ. Janda vzpomíná na zesnulého Hájka

Antonín Hájek žil život vždy naplno, poslední půlrok ale nebyl podle jeho představ. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS to uvedl bývalý skokan na lyžích Jakub Janda. Hájek zemřel za dosud nevyjasněných okolností ve věku nedožitých 36 let. V posledních měsících byl dvojnásobný účastník olympijských her a český rekordman v letech na lyžích pohřešovaný. Zpráva o jeho smrti se objevila v pátek 10. března.