CNN Prima News Malajsie

Malajsie

Výpis příspěvků ke štítku „Malajsie“

Záhadné zmizení českého olympionika: Rodina ho marně hledá už měsíc, policie zatím tápe

4. listopadu 2022 10:37

Než ve 28 letech ukončil kariéru, patřil Antonín Hájek mezi největší české naděje ve skocích na lyžích. Měl za sebou řadu úspěchů, ať už reprezentaci země na dvou olympijských hrách, či vytvoření nového českého rekordu. Nyní se však po 35letém muži slehla zem. Policie po Hájkovi již měsíc pátrá, údajně by mohl být v Malajsii.

Nejlepší z nejlepších: Finále největší ICT soutěže od Huawei bylo oslavou mladých talentů

30. června 2022 17:24

Čínský Šen-čen byl v uplynulých dnech dějištěm významného světového finále. Přes 150 tisíc studentů z více než dvou tisíc univerzit napříč 85 zeměmi a regiony po celé planetě se v posledních měsících zúčastnilo soutěže Huawei ICT Competition 2021–2022. Největší finále v historii ocenilo řadu studentských projektů. Poprvé byla udělena cena v kategorii Women in Tech za ryze ženský přínos v rámci soutěže a nově bylo představeno ocenění za digitální inkluzi pod záštitou iniciativy Huawei Tech4All.

Když čeští fotbalisté zvolí exotiku. Před lety frčela Indie, Karoch okusil Kostariku

12. června 2022 08:28

Ambice jdou stranou, přichází čas zažít především životní dobrodružství a často výdělek, na který může hráč v Česku jen těžko dosáhnout. Poslední úprk do fotbalové exotiky má na svědomí teď už exslávista Ondřej Kúdela, který zvolil Indonésii. A jaké destinace si vybrali jeho předchůdci prahnoucí po netradičním angažmá?

Kolik si vydělají sportovci za olympijské medaile? Česko patří mezi nejštědřejší

12. února 2022 05:42

Zimní hry v Pekingu mohou nejvíce změnit život hongkongským sportovcům. Čistě teoreticky. Šance, že někdo z tříčlenné výpravy ukořistí zlato a shrábne 13,6 milionu korun za zlato, prakticky neexistuje. To Ester Ledecká už má jeden nejcennější kov v kapse a na odměnách od Národní sportovní agentury si vydělá 2,4 milionu. To je sice oproti hongkongské odměně málo, ale v celoolympijském měřítku velký nadprůměr.

Pro nové auto do ciziny? Ušetřit se dají i miliony, rozdíly jsou propastné

10. února 2022 14:44

Magazín The Economist už 35 let vytváří takzvaný Big Mac index, který srovnává ceny známého hamburgeru po světě. Obdobně srovnává situaci s drahými auty dubajská společnost Carinsurance-ae, která zveřejnila Range Rover index. Zatímco v případě Big Macu jsou rozdíly napříč světem v řádech korun, v případě luxusního britského SUV jsou to miliony.

Mistrovství světa ve squashi zrušili. Malajsie totiž odmítla vpustit izraelské sportovce

30. listopadu 2021 14:49

Světová squashová federace zrušila mistrovství světa mužských družstev v Malajsii pouhých devět dnů před jeho začátkem. Reagovala tím na fakt, že tamní vláda zakázala vstup izraelským sportovcům s odůvodněním, že jim nedokáže garantovat bezpečnost. Podle předsedy České asociace squashe Tomáše Cvikla to bylo správné rozhodnutí.

Zuřivý pes v Malajsii prokousl českému chlapci lebku. Pětiletému Sašovi šlo o život

23. listopadu 2021 16:08

Teprve pětiletý Saša procestoval s rodiči více než 40 zemí. V Malajsii ho však potkalo velké neštěstí. Zničehonic na něj na ulici zaútočil pes. Chlapec má rozdrcené některé kosti a prokousnutou lebku za uchem. Majitel psa spolu se zvířetem z místa činu utekl. Saša teď leží v nemocnici a následující dny rozhodnou, co bude dál. Jeho rodiče prosí o pomoc.