CNN Prima News Massachusetts

Massachusetts

Výpis příspěvků ke štítku „Massachusetts“

Zázrak uprostřed zkázy: Majitelé se rozplakali štěstím a řekli, co dům ochránilo před plameny

Mezi ohořelými troskami budov ve městě Lahaina na havajském ostrově Maui se po masivních požárech vyjímá takřka nedotčený dům se zářivě bílou fasádou a hnědou střechou. Před rychle se šířícími ničivými plameny stavbu pravděpodobně zachránila nedávná rekonstrukce, kterou se rozhodli majitelé, byť bez úmyslu ochránit dům před požárem, provést. Napsal o tom americký web The Los Angeles Times.

Posun v případu uniklých zpráv Pentagonu: Mladíka obvinili. U soudu skoro nepromluvil

Zadržený Jack Teixeira podezřelý ze zveřejnění utajovaných amerických dokumentů byl v pátek obviněn z neoprávněného držení a předávání informací o národní obraně, uvedla americká stanice CNN. Jednadvacetiletý člen letecké složky národní gardy státu Massachusetts, kterého ve čtvrtek v souvislosti s případem zatkl Federální úřad pro vyšetřování (FBI), v pátek stanul před soudem v Bostonu. Federální soudce rozhodl, že Teixeira zůstane i nadále ve vězení. Další slyšení se má konat příští středu, uvedla agentura AP.

Tajné americké dokumenty o válce na Ukrajině měl zveřejnit člen národní gardy. FBI ho zadržela

Federální úřad pro vyšetřování (FBI) ve čtvrtek v souvislosti s únikem utajovaných amerických dokumentů, které odhalují citlivé informace spojené s válkou Ruska na Ukrajině, zatkl 21letého gardistu Jacka Teixeiru, uvedl podle listu The New York Times (NYT) americký ministr spravedlnosti Merrick Garland. Teixeira je podle NYT členem letecké složky národní gardy státu Massachusetts a vedl chatovací skupinu, která pod názvem Thug Shaker Central sdružovala asi 20 až 30 mladých milovníků zbraní a videoher, kteří mezi sebou sdíleli i rasistické memy.

Šance jedna ku 70 milionům. Žena nemohla dlouho otěhotnět, pak překvapila i lékaře

Pětatřicetiletou Američanku potěšilo hned čtyřnásobné překvapení. Lékaři potvrdili, že je těhotná. To ale nebylo vše. „Čekáte jednovaječná dvojčata, a to hned dvakrát,“ vyslechla si. Šance na něco takového je přitom jedna ku 70 milionům. O raritním příběhu informují zahraniční weby. Žena přitom dříve nemohla otěhotnět, přestože má z prvního vztahu dceru. Celkem žije s partnerem a čtyřmi dětmi. Teď čekají další čtyři.