CNN Prima News Massachusetts

Massachusetts

Výpis příspěvků ke štítku „Massachusetts“

Šance jedna ku 70 milionům. Žena nemohla dlouho otěhotnět, pak překvapila i lékaře

2. července 2022 14:11

Pětatřicetiletou Američanku potěšilo hned čtyřnásobné překvapení. Lékaři potvrdili, že je těhotná. To ale nebylo vše. „Čekáte jednovaječná dvojčata, a to hned dvakrát,“ vyslechla si. Šance na něco takového je přitom jedna ku 70 milionům. O raritním příběhu informují zahraniční weby. Žena přitom dříve nemohla otěhotnět, přestože má z prvního vztahu dceru. Celkem žije s partnerem a čtyřmi dětmi. Teď čekají další čtyři.

OBRAZEM: Východní pobřeží USA postihla silná sněhová bouře. Ze stromů padali leguáni

30. ledna 2022 16:57

Východní pobřeží USA o víkendu zasáhla silná bouře s hustým sněžením a silným větrem, známá jako nor'easter. Zrušeny byly tisíce letů a desetitisíce lidí jsou bez elektrického proudu. V regionu s téměř 70 miliony obyvatel byl kvůli nepříznivému počasí vyhlášen poplach. Guvernéři vyhlašují nouzový stav a žádají obyvatele, aby nevycházeli, pokud nemusejí.

Z malých sourozenců jsou po Vánocích sirotci. Smrt rodičů zůstává záhadou, policie mlčí

3. ledna 2022 09:24

Pro šestiletou Josephine-JoJo a ročního Milese se proměnily vánoční svátky v noční můru. Jejich rodiče, Chris a Michele Kingovi, totiž zemřeli krátce po Štědrém dnu kvůli zatím nespecifikovaným zdravotním potížím. Jejich příbuzní ale vůbec netušili, že by trpěli nějakými nemocemi. Policie vyšetřování záhadné smrti ukončila.

Šéf Moderny: Vakcíny nebudou proti omikronu tak účinné, vývoj nových potrvá měsíce

30. listopadu 2021 08:41

Šéf americké farmaceutické společnosti Moderna Stéphane Bancel se na základě předběžných zjištění domnívá, že nynější vakcíny proti covidu budou zřejmě méně účinné v boji s novou variantou koronaviru označovanou omikron. Řekl to v rozhovoru s listem Financial Times. Dodal však, že na průkazná data je potřeba počkat ještě asi dva týdny. Vývoj a výroba upravené vakcíny šité na míru omikronu podle něj bude trvat řadu měsíců.

USA zasáhl bombový cyklon. Přes půl milionu lidí je kvůli silným bouřím bez proudu

28. října 2021 09:44

Severovýchod USA se potýká se silnými bouřemi, kvůli nimž přišlo o dodávky proudu přes 600 tisíc domů, a to zejména ve státě Massachusetts. Podle meteorologů jde o takzvaný bombový cyklon, který vznikne ve chvíli, kdy prudce poklesne tlak v rozmezí 24 hodin. Bouře na některých místech provázel vítr o síle hurikánu a přívalové deště. Úřady vydaly varování před povodněmi, jež se týkalo dohromady asi 31 milionů lidí. Extrémní počasí trápí i jih země a Kalifornii.