CNN Prima News medvěd

medvěd

Výpis příspěvků ke štítku „medvěd“

Příběh desátníka Wojtka: Medvídě Poláci vyměnili za konzervy. Pomáhal na frontě, zemřel v zoo

Ke 22. zásobovací rotě dělostřelectva 2. polského armádního sboru se Wojtek dostal jako medvídě v roce 1942. Na cestě z Persie do Palestiny ho vojáci získali od malého chlapce za několik konzerv – a stal se jejich nerozlučným přítelem i „kolegou ve zbroji“. V průběhu svého putování do Evropy si Wojtek vysloužil hodnost desátníka a byl svým spolubojovníkům oporou i na frontě. Jeho cesta nakonec skončila ve skotské zoologické zahradě, kde zemřel ve věku 22 let. Od smrti jednoho z nejslavnějších medvědů uplynulo 2. prosince 60 let.

Aktivista chtěl v horách chránit medvěda, ten ho málem zabil. Život muži zachránil kolega

V pohoří Bieszczady (Bukovské vrchy) na jihovýchodě Polska o víkendu napadl medvěd ekologického aktivistu. Život muži zachránil kolega, který později v rozhovoru s novináři připustil, že oba dobrovolní ochránci přírody sami udělali chybu, která vedla k útoku šelmy, informoval web Onet.pl. Podle lesníků medvěd zaútočil, protože jej aktivisté usilující o vytvoření ochranné zóny v blízkosti medvědího brlohu vyrušili.

Sražený medvěd může skončit jako vycpaný exponát. Řidič z místa ujel, zvíře nechal trpět

Stodvacetikilový medvěd u slovenské obce Hybe pravděpodobně vběhl do cesty řidiči, který už nedokázal srážce zabránit. Po střetu nezastavil a zraněné zvíře zůstalo ležet na silnici. Pomoc zavolal až další šofér. Spatřil medvěda, jak se plazil po cestě u odbočky na liptovskou dálnici. Po utracení šelma zamíří k preparaci. O případu informovala slovenská TV JOJ.

Čaputová odmítá jmenovat Ficova ministra. Medvědy má za biologickou zbraň, útočil na LGBT

Slovenská prezidentka Zuzana Čaputová oznámila, že nominanta Slovenské národné strany (SNS) Rudolfa Huliaka nejmenuje ministrem životního prostředí budoucí vlády Roberta Fica. Hlava státu to vysvětluje jeho kontroverzními postoji. Huliak například tvrdil, že medvědi a vlci jsou biologická zbraň vyvinutá ke zničení slovenského venkova. Kromě toho také popírá klimatickou změnu a často útočí na LGBT komunitu.

Kmotr Jonák: Policisté se báli jeho medvědů. Chlubil se rád miliony a kolty po kapsách

Výstřední mafián. Tak vzpomínají pamětníci na Ivana Jonáka, majitele Discolandu Sylvie, který byl odsouzen na dvanáct let za objednání vraždy manželky Ludviky. „Do smrti tvrdil, že je nevinej, že manželku nezabil,“ vzpomíná reportér Josef Klíma. Legendární vyšetřovatel Jan Štoček zase přiblížil, jak probíhalo zatýkání muže, jenž měl ve svém domě i medvědy.