CNN Prima News meteorologové

meteorologové

Výpis příspěvků ke štítku „meteorologové“

Kalamita ve Velké Británii: Děti musely tlačit autobus. Země je pod vodou nebo v zajetí ledu

Počasí v Česku je sice skoro jarní, ale není tomu tak všude v Evropě. Zavřené školy, zrušené vlakové spoje a desítky dopravních nehod. To vše zakoušejí Britové. Zatímco střed a jih ostrovů trápí povodně, Skotsko zasáhla sněhová bouře, která proměnila krajinu v ledové království. Nevšední zážitek si při tomto šeredném počasí ale připsaly děti v Sheffieldu, roztlačily zde dvoupatrový autobus.

RADAR: Nebezpečné mrznoucí mlhy, pak teploty i přes 10 °C. Podívejte se, jak bude u vás

V části České republiky, zejména na západě a na Moravě, se mohou v noci a v pondělí dopoledne vyskytnout mrznoucí mlhy, při kterých na silnicích a chodnících hrozí slabá námraza. Mohou být také kluzké a může být snížená dohlednost, informoval v neděli Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Během pondělí se podle něj budou mlhy zvolna rozpouštět, po většinu dne se udrží jen ojediněle.

RADAR: Nejdřív husté sněžení, pak Česko sevřou tuhé mrazy. Výstraha před povodněmi trvá

Hned před několika nástrahami by se měli mít během víkendu na pozoru jak chodci, tak řidiči. Tvořit se má náledí, očekává se sněhová nadílka a hrozí i sněhové jazyky. Nadále je v platnosti výstraha před povodněmi, některé toky jsou nadále hlášené ve třetím nejvyšším stupni povodňové aktivity. V sobotu se očekávají teploty přesahující bod mrazu, od neděle však Českou republiku sevře silný mráz.

RADAR: V Česku udeří extrémní mrazy. Podívejte se, kde všude se čeká sněhová nadílka

Vlhké a teplé západní proudění z Atlantiku nás bude ještě provázet během tohoto týdne až do víkendu. Během soboty se ale charakter celého proudění nad Evropou začne zásadně měnit, informují meteorologové z Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). O víkendu bychom se už mohli dočkat sněhu. Tento týden však bude ještě deštivý a v několik oblastech platí výstraha před povodňovou aktivitou.