reklama
CNN Prima News Miloslav Ludvík

Miloslav Ludvík

Výpis příspěvků ke štítku „Miloslav Ludvík“

Vystrčil griluje Zemana: Nevoliče má za zbabělce, sám však k volbám nechodí

Předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS) kritizuje prezidenta Miloše Zemana za některá jeho slova, která řekl v rozhovoru pro CNN Prima NEWS. Vadí mu zejména Zemanův výrok, že lidi, kteří nechodí k volbám, jsou zbabělci. Vystrčil v pořadu Partie Terezie Tománkové připomněl, že právě Zeman v loňských senátních volbách na Praze 5 odmítl jít volit do druhého kola. Zeman tehdy říkal, že jeho kandidát skončil třetí, tudíž se do druhého kola nedostal, a ze zbývajících osobností si nevybral.

Sledujte ZÁZNAM tiskové konference o Regeneronu: Je tento lék na covid účinný?

V úterý proběhne tisková konference ředitele Fakultní nemocnice Motol Miloslava Ludvíka, hlavního lékárníka Petra Horáka a přednosty Kliniky anesteziologie, resuscitace a intenzivní medicíny 2. lékařské fakulty Univerzity Karlovy Tomáše Vymazala. Tématem odborníků bude distribuce a léčba přípravkem na COVID-19 od firmy Regeneron. Konference začíná ve 13:00 a můžete ji sledovat živě přímo v tomto článku.

Kdo nahradí Prymulu? Babiš leccos naznačil. Ve hře jsou primář Blatný či náměstek Šedo

Přestože premiér Andrej Babiš (ANO) prozatím odmítl prozradit, kdo by měl nahradit Romana Prymulu (za ANO) ve funkci ministra zdravotnictví, spekuluje se o několika jménech. Mezi nimi je například jeho náměstek Aleksi Šedo nebo primář oddělení dětské hematologie FN Brno Jan Blatný. Babišem navrhovaný nástupce má podle premiéra obrovské mezinárodní zkušenosti a je to zkušený lékař. Hovořilo se také o Miloslavu Ludvíkovi (ČSSD), ten ale z možných adeptů vypadává, jelikož Babiš hovořil o „svém nominantovi“. Ludvík navíc není lékař.

Vítězové a poražení voleb: Senátor uspěl v prvním kole, propadli Ludvík či Dienstbier

Senátní volby mají své vítěze i poražené. Za vítězství lze bezpochyby pokládat například zisk nadpoloviční většiny hlasů či postup do druhého kola s velkou šancí na zisk senátorského postu. Coby prohra se pak určitě vnímá, když ani do druhého kola nepostoupí stávající senátor, nebo když známá osobnost ve volbách zcela vyhoří. Podívejte se v přehledu CNN Prima NEWS na ty nejzajímavější vítěze a poražené letošních senátních voleb.

Konečně řešení, pindík a pipinka Trikolóry. Politici opět lákají bizarními slogany

Během předvolebních kampaní přichází čas stranických plakátů a billboardů. Jednotliví kandidáti se obvykle snaží potenciální voliče nalákat na co nejlepší slogany, které jsou však mnohdy dvojsmyslné, či přímo nevkusné. Stejné je to i letos. Velkou pozornost si získal například plakát Trikolory s textem „holky mají pipinku, kluci pindíka“. Nepovedeně působí také slogan bývalého boxera Lukáše Konečného „Konečně řešení“, který připomíná nacistický plán na vyhlazení Židů.

Těžké váhy v boji o Senát. Funkci chce získat Němcová, Žantovský či Šabatová

I v letošních volbách do Senátu, které proběhnou 2. a 3. října, se vyrojila celá řada známých a výrazných osobností, které chtějí funkci senátora získat. O přesun z Poslanecké sněmovny do horní komory Parlamentu se pokouší mimo jiné Miroslava Němcová (ODS), o návrat do politiky pak usilují bývalý mluvčí Václava Havla Michael Žantovský či exministr kultury Vítězslav Jandák. Uspět chce také například bývalá ombudsmanka Anna Šabatová či bývalý šéf TV Nova Vladimír Železný.

Ludvík: Ministr musí být dravec. Prymula to jako plukovník dokonale splňuje

Tak extrémní prostředky, jaké se vrhly na boj s tímto virem, se nevrhly nikdy na boj s žádnou chorobou, uvedl v pořadu Nový den bývalý ministr zdravotnictví a aktuálně ředitel Fakultní nemocnice v Motole Miloslav Ludvík. S nyní už exministrem Adamem Vojtěchem (za ANO) se prý respektovali. Každý ministr ale podle Ludvíka musí být tak trochu dravec, což nový šéf zdravotnictví Roman Prymula splňuje.

Miloslav Ludvík: Odmítám se COVID-19 bát. Zdravotnictví zvládne i 10 tisíc nakažených denně

České nemocnice jsou podle ředitele té největší z nich, Fakultní nemocnice v Motole, Miloslava Ludvíka na nárůst nakažených koronavirem připravené, uvedl to v rozhovoru pro CNN Prima NEWS. Zvládnou podle něj i situaci, kdy by mohlo být až 10 tisíc nakažených denně. Zároveň odmítá prognózy parazitologa a evolučního biologa Jaroslava Flegra. Důležité je podle něj sledovat obsazenost lůžek, nikoliv nárůst infikovaných. Kritizuje i uzavírání škol a karanténu pro děti, učitelé se podle něj nemají čeho bát.

reklama