CNN Prima News Miloslav Ludvík

Miloslav Ludvík

Výpis příspěvků ke štítku „Miloslav Ludvík“

Ludvík k péči o Ukrajince: Musíme zapojit celé zdravotnictví, praktici budou sloužit noční

17. března 2022 23:22

Do Česka dosud přišlo odhadem téměř 280 tisíc uprchlíků z Ukrajiny. Stát nyní řeší nejen to, kde migranty ubytovat, ale jak jim zařídit zdravotní péči. Bývalý ministr zdravotnictví a ředitel Fakultní nemocnice Motol Miloslav Ludvík (ČSSD) zdůraznil, že zapojit se musí celé české zdravotnictví. „Nelze to hodit jen na nemocnice. Máme tisíce praktických lékařů pro děti i dospělé. Budou se muset zařídit tak, aby sloužili i noční,“ podotkl v pořadu 360° na CNN Prima NEWS.

Zrušte povinnou karanténu, vyzývají někteří odborníci. Považují ji už za zbytečnou

7. února 2022 21:31

Vypadá to, že omikronová vlna začíná zpomalovat. V neděli přibylo něco přes devět tisíc nakažených covidem, což je nejnižší nárůst za poslední tři týdny. Mnozí odborníci proto volají po dalším rozvolnění vládních opatření. Někteří z nich by chtěli zrušit povinnou karanténu pro ty, kteří se dostali do blízkého kontaktu s pozitivním. Ministerstvo zdravotnictví slíbilo, že karanténní pravidla bude postupně uvolňovat.

Praha už má vrchol omikronu za sebou, teď se šíří republikou. Prymula věří v kulminaci

5. února 2022 05:29

Poslední covidová vlna mutace omikron nejdříve v České republice zasáhla Prahu, epidemie koronaviru ale v hlavním městě po několika týdnech viditelně slábne a šíří se naopak v dalších regionech. Bývalý ministr zdravotnictví Roman Prymula věří, že by se křivka omikronu mohla brzy začít po vzoru hlavního města lámat také v ostatních regionech.

Omikron je extrémně nakažlivý. Samy nemocnice to nezvládnou, varuje šéf Motola Ludvík

26. prosince 2021 05:32

Při zvládání vzestupu koronavirové varianty omikron budou nemocnicím muset pomáhat také ambulance. Omikronu se neubráníme, ani kdybychom se zavřeli doma a zabalili do igelitu. To řekl ve vysílání CNN Prima NEWS ředitel Fakultní nemocnice Motol Miloslav Ludvík. Česko je ale podle něho možná lépe chráněno než některé okolní státy.

Dárky podle lékařských expertů. Pirk radí veselou roušku, Ludvík měřič kyslíku v krvi

22. prosince 2021 10:19

Letošních Vánoc se bojí především epidemiologové. Občanům doporučují, aby se nesetkávali s rodinnými příslušníky během svátků a vyzývají je k odpovědnosti. V pořadu Co Čech, to politik! na CNN Prima NEWS biolog Jaroslav Flegr, ředitel Fakultní nemocnice v Motole Miloslav Ludvík a kardiochirurg Jan Pirk vyhodnotili aktuální situaci jako vážnou. V odlehčené atmosféře pak divákům navrhli, jaký dárek by mohli dát svým blízkým pod stromeček.

Neočkované nevyšetříme, píší lékaři v ordinacích. Mají právo myslet si své, hájí je Kubek

9. prosince 2021 07:15

Neočkované pacienty nevyšetřujeme. Neočkovaní rodiče, nevstupujte do čekárny pediatrické ordinace. I s takovými nápisy se mohou setkat nemocní lidé, když zamíří v těchto dnech k lékaři. Šéf České lékařské komory Milan Kubek však zdůrazňuje, že v nemocnicích leží zejména neočkovaní, o které se zdravotníci starají. Mají však lékaři právo vyvěšovat podobné vzkazy?

Antivaxerům bych útoky na mě nedoporučil, byl bych razantnější než Kubek, říká šéf Motola

8. prosince 2021 15:56

Ředitel Fakultní nemocnice Motol Miloslav Ludvík mluvil v pořadu K věci na CNN Prima NEWS mimo jiné o vzrůstající agresivitě některých odmítačů očkování proti covidu. Ti v poslední době často verbálně útočí na politiky, hygieniky i zdravotníky. V některých případech těmto lidem dokonce ničí jejich osobní majetek nebo jim vyhrožují.