CNN Prima News Miloslav Ludvík

Miloslav Ludvík

Výpis příspěvků ke štítku „Miloslav Ludvík“

Rodiče si chtějí točit i operace dětí, říká šéf nemocnice. Bojí se zneužití nového nařízení

Nic se nemění, někteří si ale metodický pokyn budou vykládat po svém. Rodiče i personál mají společný zájem, a tím je léčba dítěte. Tak se v pořadu 360° na CNN Prima NEWS vyjádřil k připravovaným změnám ohledně přítomnosti dospělých při pobytu nezletilých v nemocnici Miloslav Ludvík, ředitel Fakultní nemocnice v Motole. Hostem byl také náměstek ministra zdravotnictví Josef Pavlovic (Piráti).

Ludvík k péči o Ukrajince: Musíme zapojit celé zdravotnictví, praktici budou sloužit noční

Do Česka dosud přišlo odhadem téměř 280 tisíc uprchlíků z Ukrajiny. Stát nyní řeší nejen to, kde migranty ubytovat, ale jak jim zařídit zdravotní péči. Bývalý ministr zdravotnictví a ředitel Fakultní nemocnice Motol Miloslav Ludvík (ČSSD) zdůraznil, že zapojit se musí celé české zdravotnictví. „Nelze to hodit jen na nemocnice. Máme tisíce praktických lékařů pro děti i dospělé. Budou se muset zařídit tak, aby sloužili i noční,“ podotkl v pořadu 360° na CNN Prima NEWS.

Zrušte povinnou karanténu, vyzývají někteří odborníci. Považují ji už za zbytečnou

Vypadá to, že omikronová vlna začíná zpomalovat. V neděli přibylo něco přes devět tisíc nakažených covidem, což je nejnižší nárůst za poslední tři týdny. Mnozí odborníci proto volají po dalším rozvolnění vládních opatření. Někteří z nich by chtěli zrušit povinnou karanténu pro ty, kteří se dostali do blízkého kontaktu s pozitivním. Ministerstvo zdravotnictví slíbilo, že karanténní pravidla bude postupně uvolňovat.

Dárky podle lékařských expertů. Pirk radí veselou roušku, Ludvík měřič kyslíku v krvi

Letošních Vánoc se bojí především epidemiologové. Občanům doporučují, aby se nesetkávali s rodinnými příslušníky během svátků a vyzývají je k odpovědnosti. V pořadu Co Čech, to politik! na CNN Prima NEWS biolog Jaroslav Flegr, ředitel Fakultní nemocnice v Motole Miloslav Ludvík a kardiochirurg Jan Pirk vyhodnotili aktuální situaci jako vážnou. V odlehčené atmosféře pak divákům navrhli, jaký dárek by mohli dát svým blízkým pod stromeček.

Neočkované nevyšetříme, píší lékaři v ordinacích. Mají právo myslet si své, hájí je Kubek

Neočkované pacienty nevyšetřujeme. Neočkovaní rodiče, nevstupujte do čekárny pediatrické ordinace. I s takovými nápisy se mohou setkat nemocní lidé, když zamíří v těchto dnech k lékaři. Šéf České lékařské komory Milan Kubek však zdůrazňuje, že v nemocnicích leží zejména neočkovaní, o které se zdravotníci starají. Mají však lékaři právo vyvěšovat podobné vzkazy?