CNN Prima News Modřany

Modřany

Výpis příspěvků ke štítku „Modřany“

Prasklé potrubí a výpadek na celé hodiny. Tisíce pražských domácností byly bez tepla

24. listopadu 2022 07:48

Noční havárie teplovodu ve čtvrtek na několik hodin přerušila dodávky tepla zhruba do 20 000 domácností v jihovýchodní části Prahy. Důvodem byla závada na potrubí. Část odběratelů byla díky záložním zdrojům připojena k teplu už ráno, další části města postupně během dne. Nejdéle, asi do 18:00, čekali na obnovení dodávek lidé ve Vršovicích, uvedl mluvčí společnosti Pražská teplárenská Marek Pšeničný.

Za vraždu sousedky dostal pražský expolicista 28 let. Měl znásilnit i svou matku

26. října 2022 11:14

Soud ve středu uložil bývalému pražskému policistovi výjimečný trest 28 let vězení mimo jiné za vraždu sousedky a následné založení požáru v panelovém domě v Modřanech. Součástí verdiktu, který není pravomocný, je i protidrogové a sexuologické léčení v ústavní formě. Šestatřicetiletý muž totiž znásilnil několik žen včetně vlastní matky a i vraždu podle znalců spáchal kvůli své deviaci. Obžalovaný tvrdí, že v době skutků byl nepříčetný kvůli pervitinu. Sexuální úchylku popírá.

V Modřanech se desítky lidí otrávily plynem. Kotel zřejmě neměl revizi, odhaduje policie

26. prosince 2021 05:29
Aktualizováno

V pražských Modřanech se v sobotu v noci otrávilo přes 30 lidí včetně dětí oxidem uhelnatým. Na Twitteru to uvedla Zdravotnická záchranná služba hlavního města Prahy, jež kvůli otravě aktivovala traumatologický plán využívaný při hromadných neštěstích. Dvacet sedm lidí zdravotníci převezli do pražských nemocnic. Incidentem se teď zabývá policie.

Vyšehradský tunel neprojedete autem ani tramvají. Jeďte na kole, lodí nebo běžte pěšky

7. srpna 2021 13:39

Cestující v pražské MHD a řidiči od soboty neprojedou Vyšehradským tunelem z Podskalí do Podolí. Kvůli výměně tramvajových kolejí bude až do pátku 27. srpna přerušený provoz mezi zastávkami Výtoň a Podolská vodárna. Tunel bude uzavřený pro tramvaje i pro auta, pro pěší a cyklisty zůstane přístupný. Pro cestu kolem tunelu bude možné využít lodě.