CNN Prima News Modřany

Modřany

Výpis příspěvků ke štítku „Modřany“

Tři kostky cukru v pražských Modřanech: Nová radnice neslouží jen úředníkům

Vyřídit si úřední záležitosti je pro většinu lidí pořádná otrava. S trochou nadsázky se ale dá říct, že městské části Praha 12 se podařilo vyřizování formalit poměrně osladit. A to díky novým budovám. Ty jsou jen tři, původně jich přitom bylo sedm. A navíc připomínají dávný symbol pražských Modřan –⁠ kostky cukru. Ovšem co se architektury týče, jsou mimořádně sofistikované a efektivní.

MŠ Mydlinky: Místo, kde se dětské sny díky práci architektů mění v samostatnost

Co mají společného výchova dětí a stavění domů? Obojí potřebuje trpělivost, čas a lásku k tomu, co děláte. A to všechno se setkává v Mateřské škole Mydlinky v pražských Modřanech. Zdejší mateřinka přitom vyrostla v rekordním čase. Její vybudování trvalo sotva rok a půl. Během něj se ze zahrady patřící původně k cukrovaru pod taktovkou architektonického studia LOXIA stalo místo, kde se zhmotňují dětské sny a současně se děti učí důležitým dovednostem, které uplatní v reálném životě.

Psycholog po tragédii v Mostě: Jak řešit no-go zóny? Zločiny se musí důsledně trestat

Problémem v no-go zónách je především soustřeďování lidí, kteří páchají trestnou činnost, na jednom místě. V Praze takové lokace nejsou, ale zvýšená kriminalita panuje v okolí parku u hlavního nádraží či na Andělu, zaznělo v pořadu Zprávy PLUS na CNN Prima NEWS. Hosty byli forenzní psycholog Karel Netík a reportér Krimi zpráv CNN Prima NEWS Matěj Rychlý.

Šokující záběry z Modřan: Dětský gang držel chlapci pistoli u hlavy. Nechyběl kopanec do zad

Po internetu koluje velmi znepokojivé video, které má pocházet z pražských Modřan. Děti si prý mezi sebou vyřizují účty s plynovou pistolí nebo její atrapou. Z některých komentářů dokonce vyplývá, že v Modřanech zuří „válka dětských gangů“. Z informací Krimi zpráv vyplývá, že se obsahem zmíněného videa zabývají kriminalisté, kteří pátrají po hlavních aktérech.

Prasklé potrubí a výpadek na celé hodiny. Tisíce pražských domácností byly bez tepla

Noční havárie teplovodu ve čtvrtek na několik hodin přerušila dodávky tepla zhruba do 20 000 domácností v jihovýchodní části Prahy. Důvodem byla závada na potrubí. Část odběratelů byla díky záložním zdrojům připojena k teplu už ráno, další části města postupně během dne. Nejdéle, asi do 18:00, čekali na obnovení dodávek lidé ve Vršovicích, uvedl mluvčí společnosti Pražská teplárenská Marek Pšeničný.

Za vraždu sousedky dostal pražský expolicista 28 let. Měl znásilnit i svou matku

Soud ve středu uložil bývalému pražskému policistovi výjimečný trest 28 let vězení mimo jiné za vraždu sousedky a následné založení požáru v panelovém domě v Modřanech. Součástí verdiktu, který není pravomocný, je i protidrogové a sexuologické léčení v ústavní formě. Šestatřicetiletý muž totiž znásilnil několik žen včetně vlastní matky a i vraždu podle znalců spáchal kvůli své deviaci. Obžalovaný tvrdí, že v době skutků byl nepříčetný kvůli pervitinu. Sexuální úchylku popírá.