CNN Prima News Morava

Morava

Výpis příspěvků ke štítku „Morava“

RADAR: Na Česko se žene sněžení a silný vítr. Podívejte se, kde napadne a bude foukat nejvíc

29. ledna 2023 12:23

Ve vyšších polohách Česka hrozí od pondělí do čtvrtka tvorba sněhových jazyků, někde i závějí. V pondělí a v úterý ráno pak bude na většině území foukat silný vítr. V nárazech může dosáhnout až 70 kilometrů v hodině, na horách i více. Vyplývá to z výstrahy, kterou v neděli vydal Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Dobrý křesťan Babiš. Může jeho náboženské procitnutí oslovit věřící? Cíl je jiný, říká expert

20. ledna 2023 05:26

Kandidát na prezidenta Andrej Babiš (ANO) se může ucházet o hlasy věřících. Zejména na Moravě je velký počet lidí, které by mohl mobilizovat z táborů neúspěšných kandidátů. Pro CNN Prima NEWS to řekl sociolog a ředitel agentury STEM Martin Buchtík. Politolog Jan Kubáček se ale domnívá, že náhlý příklon Andreje Babiše k náboženství nebude mít pro druhé kolo voleb větší vliv.

Hrozí i náledí, nejen silný vítr. Meteorologové rozšířili výstrahu, jak bude příští týden?

15. ledna 2023 08:18
Aktualizováno

Neděle s sebou přinese zataženou oblohu, déšť ale i sníh. Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) navíc varuje před silným větrem. V platnosti je výstraha, která se až do odpoledne vztahuje pro části Olomouckého a Moravskoslezského kraje. V neděli večer a v noci na pondělí navíc později varovali také před vznikem náledí. Jak bude v nadcházejícím týdnu?