CNN Prima News Morava

Morava

Výpis příspěvků ke štítku „Morava“

Do Česka se žene vichřice, meteorologové vydali výstrahu. Podívejte se, kde být opatrní

Na severozápadě Čech, na Moravě a ve Slezsku hrozí ve čtvrtek odpoledne a večer silný vítr. Na jižní Moravě může mít v nárazech rychlost až 80 kilometrů v hodině, upozorňuje Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) ve vydané výstraze s nízkým stupněm nebezpečí. V části Česka silný vítr komplikoval dopravu a působil problémy s dodávkami proudu už v úterý a ve středu.

VÝSTRAHA: Česko ohrožuje velmi silný vítr. Nebezpečí hrozí především na Moravě

Aktualizováno

Česko zasáhl velmi silný vítr a pro část Pardubického a celý Jihočeský, Olomoucký a Zlínský kraj a Vysočinu platí až do půlnoci z neděle na pondělí dokonce výstraha Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). V nárazech by měl vítr dosahovat rychlosti až 70 kilometrů za hodinu. Navzdory větrnému počasí bude ale poměrně teplo, na některých místech Česka by se rtuť teploměru mohla vyšplhat až na 16 stupňů Celsia.

Probudili jsme ministra, pochvalují si moravští farmáři. Jednání s vládou ale ztroskotala

Farmáři ze severu Moravy si nedávné demonstrace pochvalují a někteří z nich tvrdí, že díky nim probudili ministra zemědělství Marka Výborného (KDU-ČSL). Čtvrteční jednání resortu s Agrární komorou však nepřineslo žádné výsledky. Její šéf Jan Doležal se dokonce nechal slyšet, že vláda pouze slibuje a pro farmáře nedělá dost. V minulém týdnu protestovaly po celém Česku tisíce zemědělců, aby upozornili na neúnosnou byrokratickou zátěž a velké množství unijních kontrol. První protesty se objevily už v lednu právě na severní Moravě.