reklama
CNN Prima News motocykl

motocykl

Výpis příspěvků ke štítku „motocykl“

Test skútru Vespa 75th GTS 300: Mužské hormony pláčou, ale radost z jízdy stoupá

23. července 2021 15:13

Vespa není jen skútr. Jedná se o globální kulturní fenomén. Po válce dala Itálii zpět do pohybu a stala se symbolem svobody a italského designu po celém světě. Nyní italská značka přichází s limitovanou edicí svých ikonických skútrů, která odkazuje na 75. výročí značky a zároveň oslavuje 19 milionů vyrobených kusů. My jsme ji měli možnost vyzkoušet.

Přes tragickou nehodu se nepřenesl. Bratr zesnulého závodníka učinil zásadní rozhodnutí

18. července 2021 09:59

Je to téměř dva měsíce, co po pádu při kvalifikaci na Velkou cenu Itálie silničních motocyklů třídy Moto3 zahynul 19letý jezdec Jason Dupasquier. S milovaným sportem se tak v červenci rozhodl skončit jeho mladší bratr Bryan i otec a šéf týmu Philippe. „Motorsport pro nás skončil,“ napsal 16letý Bryan na sociálních sítích.

Test motorky: Moto Guzzi V 85 TT je nejstylovějším crossoverem v jedné stopě

6. července 2021 18:15

Relativně nenápadný italský zástupce v kategorii cestovních endur je zcela originálním druhem svého rodu. Od dob, kdy brány továrny v Mandellu del Lario opustilo poslední enduro typu Stelvio, se tradiční výrobce od jezera Como soustředil především na stylové stroje, zatímco praktická část věci šla trochu stranou. Model V 85 TT v sobě však zdařile snoubí estetiku, jízdní vlastnosti i praktické schopnosti.

Test motorky: Vyrazte na cestu kolem světa. Honda Africa Twin neuznává hranice

6. června 2021 09:00

Cestovní endura urazila za poslední dvě dekády obrovský kus cesty. Jsou pohodlná na dlouhých cestách, rychlá na dálnicích, obratná v zatáčkách a všestranná v každodenním provozu. Není divu, že na vysoké stroje s vysokými řídítky přesedá stále více motorkářů. Obdivované kulty z věhlasných chovů BMW, Triumphu či Ducati ale jakoby zapomněly na svůj původní účel – jízdu v terénu. Proto má své nezastupitelné místo na trhu právě japonská klasika.

reklama