NHL

Výpis příspěvků ke štítku „NHL“

Smrt Jágra staršího byla vysvobozením. Přítel prozradil, kdo nesl smutnou zprávu nejhůře

22. listopadu 2022 12:20

Hokejovou veřejnost v polovině listopadu zasáhla velmi smutná zpráva. Zemřel otec slavného hokejisty, Jaromír Jágr starší. Bylo mu 82 let. Podle lidí z nejbližšího okolí hokejistovy rodiny byla smrt pro tatínka fenomenálního hráče spíše vysvobozením. Nejtěžší chvíle prožívala manželka Jágra staršího Anna, která se o těžce nemocného muže starala prakticky do poslední chvíle.

Vdova po slavném hráči promluvila o krutých okolnostech jeho smrti. Jak zemřela hvězda NHL?

6. listopadu 2022 07:25

Legendární hokejista Marek Svatoš trpěl chronickou traumatickou encefalopatií (CTE), které se často přezdívá „boxerská demence“. Sportovnímu webu TSN to u příležitosti výročí jeho smrti potvrdila Diana, vdova po zesnulém hokejistovi. Nemoc u něj způsobovala silnou depresi a ztráty paměti. Zpovědí, v níž promluvila i o sportovcově užívání heroinu či o pokusu vzít si vlastní život, chce Diana pomoci dalším rodinám hokejistů. Podle ní může NHL pro hokejisty udělat v průběhu jejich kariéry i po ní mnohem více.

Vrána na léčení? Každý z nás má nějaký ventil. Extraliga v pomoci zaostává, říká Platil

21. října 2022 17:44

Český hokejový útočník Jakub Vrána má problém. A podle bývalého hráče Jana Platila problém velmi vážný. Organizace Detroit Red Wings ho totiž zařadila do asistenčního programu NHL a její hráčské asociace. Sám Platil je bojovníkem za to, aby podobná pomocná ruka existovala i v tuzemsku, protože trable s návykovými látkami, psychické potíže, případně oboje dohromady jsou zde tabu.

KOMENTÁŘ: Hokej je moc bílý a fotbal mužský. Kokain a vysávání dětí nevadí

20. října 2022 19:58

Ženy jsou vážně vynikající bytosti. Vážně. Co bychom bez nich dělali. Chovám k nim respekt. Jenže. Koupil jsem si teď FIFA 23, hru na PlayStation. Fotbal. A ženský prvek je tam najednou tak strašně násilně natlačený v rámci povinných kvót EA Sports, že bych se zbláznil. Ono se toho vlastně v rámci rozpínání ideologie hyperkorektnosti zbláznilo víc…

Psychika, alkohol, nebo drogy? Vrána zmizel z ledů NHL, klub ho poslal na léčení

20. října 2022 18:14

V kolonce zápasů této sezony bude mít jeden z nejlepších českých hokejistů v NHL Jakub Vrána po neznámou dobu zapsané jen dva zápasy. Ani netrénuje, na vině však není zranění. Útočník Detroitu Red Wings byl organizací zapsán do asistenčního programu soutěže a hráčské asociace. Ten je určen pro hráče sužované psychickými problémy nebo závislostmi na návykových látkách.