Nusle

Výpis příspěvků ke štítku „Nusle“

Zděšení v pražských Nuslích. Místo chodníků je tu parkovací plechové peklo, bouří se lidé

12. října 2022 20:25

Jen týden po volbách v pražských Nuslích vyrostla nová parkovací místa. Místní se bouří, že zasahují do chodníku, a i když řada politiků slibovala „zazeleňování“, nastává spíše „asfaltování“. Budoucí starosta Prahy 4 argumentuje tím, že tato změna umožní průjezdnost záchranným jednotkám. Sousedé s tím ale nesouhlasí, rozhodli se proto městu napsat otevřený dopis.

Prodavačka požadovala po zákazníkovi nasazení respirátoru. Muž jí za to dal pěstí

1. listopadu 2021 22:12

Policisté se zabývají fyzickým napadením v jedné z pražských cukráren. Prodavačka po jednom ze zákazníků požadovala nasazení respirátoru. Také mu nechtěla prodat chleba, dokud nebude mít zakryté dýchací cesty. 56letý muž poté ženu udeřil pěstí do obličeje. O okolnostech případu informovala pražská městská policie na svém Facebooku.

Mladíka bil kladivem a udusil. Soud osvobodil muže viněného z 20 let staré vraždy

8. září 2020 11:43

Novoroční vražda mladíka, která se stala před 20 lety v pražských Nuslích, zůstane nepotrestána. Obžalobě čelil Ukrajinec Jurij Kraivský, podle pravomocného rozsudku se ale neprokázalo, že vraždu spáchal on. Vražda je už promlčená, nelze za ni tedy stíhat nikoho dalšího. Kraivský vinu od počátku odmítá, dnešního jednání se nezúčastnil. Za zvlášť surovou vraždu se zištným motivem mu hrozilo 15 let vězení nebo výjimečný trest.