CNN Prima News Penta Investments

Penta Investments

Výpis příspěvků ke štítku „Penta Investments“

Slovenská policie obvinila spoluzakladatele Penty Haščáka. Stíhá i další lidi, píše portál

1. prosince 2022 09:02
Aktualizováno

Slovenská policie podle webu Startitup obvinila spoluzakladatele česko-slovenské finanční skupiny Penta Investments Jaroslava Haščáka z trestných činů založení a podpory zločinecké skupiny a z legalizace příjmů z trestní činnosti. Spolu s Haščákem čelí stíhání celkově sedm lidí, mezi nimi i bývalý ministr hospodářství Jirko Malchárek a někdejší členové vedení Fondu národního majetku, který v minulosti spravoval podíly státu ve firmách. Web uvedl, že policie informaci o obvinění potvrdila. Ta zatím zveřejnila pouze iniciály stíhaných, které se shodují se zmíněnými osobami. Haščákův právník označil obvinění za policejní fiasko.

Haščák je na svobodě. Slovenský nejvyšší soud nevidí pro vazbu důvod

7. ledna 2021 16:43

Slovenský nejvyšší soud ve čtvrtek propustil z vazby stíhaného spolumajitele česko-slovenské finanční skupiny Penta Investments Jaroslava Haščáka. Policie ho na začátku prosince obvinila z korupce a z praní špinavých peněz, soud první instance ho následně poslal do vazby z obavy, že by mohl ovlivňovat svědky či jinak mařit vyšetřování. Nejvyšší soud, na který se se stížností proti Haščákově vazebnímu stíhání obrátila obhajoba, ale důvody pro vazbu finančníka neshledal.

Spolumajitele Penty Haščáka zadržela slovenská policie. Je obviněn z korupce

1. prosince 2020 17:36
Aktualizováno

Agentura ČTK potvrdila, že po zatčení spolumajitele česko-slovenské finanční skupiny Penta Investments Jaroslava Haščáka proti němu bylo vzneseno obvinění za korupci a praní špinavých peněz. V bratislavském sídle firmy Digital Parku zahájily desítky policistů rozsáhlou razii, což Haščák údajně považuje za demonstraci síly.

Penta prodala Aero Vodochody maďarskému podnikateli a Omnipolu

11. června 2020 18:17

Penta Investments prodala výrobce letadel a dílů Aero Vodochody Aerospace maďarskému podnikateli Andrási Tomborovi a skupině Omnipol. Tombor má v kupci Aera, firmě AERO Investments Partners, 51 % a skupina Omnipol ovládá 49 %. Firmy to ve čtvrtek uvedly v tiskové zprávě. Cenu nebudou zveřejňovat.