CNN Prima News Philadelphia Flyers

Philadelphia Flyers

Výpis příspěvků ke štítku „Philadelphia Flyers“

Hokej jako za komunismu. Putin nechce talenty pouštět do NHL, napřed musí hrát v Rusku

Ruský hokej dodával do zámoří každý rok řadu talentovaných hráčů. S tím je však alespoň na nějaký čas konec. Vyplývá to z vyjádření hráčského agenta Šumiho Babajeva. Ten tvrdí, že sám ruský prezident Vladimir Putin nechce mladé hokejisty pouštět do NHL, dokud si své neodslouží napřed v Rusku. Nejedná se ani zdaleka o první případ pronikání hokeje a potažmo sportu do geopolitické situace ve světě, kterou značně otřásá právě ruská invaze na Ukrajinu.

Voráček už si nejspíš nezahraje. Asi konečná, šance na návrat k hokeji je minimální, přiznává

Český hokejový útočník Jakub Voráček si možná již profesionální zápas nezahraje. Připustil to samotný reprezentant v podcastu Bomby k tyči. Důvodem je série otřesů mozku, kvůli kterým již od začátku letošní sezony nehraje. Tato zranění jej navíc trápila i v minulosti a Voráček tak podle svých slov neočekává, že se do kanadskoamerické NHL vrátí. Skepticky vidí také možnost, že by se ještě představil na evropských kluzištích.

Pastrňák podepsal novou smlouvu a katapultoval se mezi největší boháče. Kolik vydělá?

Dlouhé měsíce vyjednávání jsou u konce. Nejlepší český hokejista posledních let David Pastrňák podepsal s Bostonem Bruins novou smlouvu, která ho katapultuje mezi šest nejlépe vydělávajících hráčů NHL. Kontrakt na osm let obnáší celkovou částku 90 milionů dolarů, což je v přepočtu průměrně 248 milionů korun ročně. Působiště pak mění další Čech v NHL. Jakub Voráček se z Columbusu přesouvá do Arizony.

Šílený „Jágr“ stále v akci. Ikonický bitkař z NHL za sebou i v 51 letech nechává kaluže krve

Fanoušci NHL si jistě vzpomenou na Donalda Brasheara. Neoslnil množstvím gólů, šikovností nebo nápaditostí. Do paměti všech se zapsal především na konci 90. let jako legendární bitkař, který neměl během jedné sezony v nejlepší hokejové lize světa problém nasbírat přes 350 trestných minut. Možná překvapí, že tento vrstevník Jaromíra Jágra stále hraje. A stále se pere.

O Voráčka se strachují i bývalí spoluhráči: Někdy hrál, i když neměl, nic ho nezastavilo

Na začátku listopadu odehrál zápas proti Coloradu Avalanche v rámci evropské tour NHL ve Finsku. Od té chvíle zmizel útočník Columbusu Jakub Voráček z ledu. Jak později sám hokejista potvrdil, trápí ho následky otřesů mozku. Odmítl, že by chtěl v brzké době ukončit kariéru, ale do utkání jen tak nenaskočí. Bývalí spoluhráči českého matadora z Philadephie popisují, že „Jake“ měl vždy tuhý kořínek. Někdy možná až příliš.

Zatčený brankář Fedotov se poprvé ozval. Slyším vaše hlasy, vzkázal z Ruska fanouškům

Ruský brankář Ivan Fedotov byl začátkem července zatčen v Petrohradu. Bylo to krátce před tím, než se měl vydat do zámoří, kde se chystal po podpisu smlouvy prosadit v týmu Philadelphia Flyers. Důvod dramatického zvratu? Údajně se vyhýbal vojenské službě. Tu si teď po násilném odvlečení plní na severu země. Veřejnosti se poprvé od pofidérního zadržení ozval prostřednictvím své manželky.

Případ Fedotov: Mstil se brankáři „nejděsivější muž planety“ a čeká ho maso staré 70 let?

Místo NHL angažmá za polárním kruhem. Nikoliv v hokejovém týmu, ale v armádě. Brankář Ivan Fedotov měl mít před sebou sezonu ve Philadelphii Flyers, ale ocitl se v pořádně svízelné situaci. Podle verze Ruska nejde o nic jiného než o to, že stříbrný medailista z her v Pekingu musí absolvovat zatím nesplněnou vojenskou službu. Jiné zprávy však napovídají, že se jedná o pomstu za pakt se Západem. A že za ní stojí jeden z Putinových mužů – Igor Sečin.

Chtěl do NHL. Ruský brankář byl ale odklizen za polární kruh, padají i slova o otravě

Zažil skvělou sezonu a chystal se na misi v NHL. Rusku vychytal brankář Ivan Fedotov stříbro na olympijských hrách, s CSKA Moskva vyhrál Gagarinův pohár v KHL. Vysloužil si smlouvu s Philadelphií Flyers, která ho draftovala už v roce 2015. Jenže vše se zvrtlo ještě před tím, než odcestoval do zámoří. Byl odklizen za polární kruh, kde si má splnit vojenskou službu.