CNN Prima News Porýní-Falc

Porýní-Falc

Výpis příspěvků ke štítku „Porýní-Falc“

K Zemi se řítí vesmírný šrot. Němci varují před „bombardováním“, v ohrožení jsou i Drážďany

Uzavření vzdušného prostoru, omezení dopravy a důrazné varování obyvatelstva. To je jen část ze seznamu opatření, která projednává spolkový kabinet se zemskými vládami a odborníky z Německého střediska pro letectví a kosmonautiku (DLR). V pátek vstoupí do zemské atmosféry objekt o hmotnosti 2 600 kilogramů obsahující bateriové sady z Mezinárodní vesmírné stanice (ISS). Hrozí, že se rozpadne a jeho kusy budou „bombardovat“ Německo, informuje deník Bild, který má k dispozici interní dokument spolkového ministerstva.

Ledová Gertruda se žene na Německo. Zemi ochromí sníh a černý led, problémy budou i v Česku

Přívaly sněhu a vzápětí intenzivní mrznoucí déšť čekají v následujících hodinách Německo. Meteorologové varují, že může napadnout až 30 centimetrů nového sněhu, a to dokonce i v nížinách. Přívaly sněhu mohou lámat větve a vyvracet stromy. Hrozí také, že mrznoucí déšť přeruší dopravu závislou na trolejovém vedení a bude ničit elektrická vedení.

Zákazník neměl roušku, tak nedostal pivo. Rozzuřený vytáhl revolver a prodavače zastřelil

Muž odmítající nosit roušku zastřelil pokladníka čerpací stanice v západoněmeckém městě Idar-Oberstein. O víkendovém incidentu v pondělí podle agentury DPA informoval příslušný státní zástupce. Muž se údajně rozčílil, že mu pokladník nechtěl prodat pivo, protože neměl chráněné dýchací cesty, jak v Německu nařizují protiepidemické předpisy.

Velká porážka Merkelové. V německých volbách triumfovali Zelení a sociální demokraté

Nejhorší porážku v dějinách utrpěla Křesťanskodemokratická unie (CDU) německé kancléřky Angely Merkelové v nedělních zemských volbách v Bádensku-Württembersku a v Porýní-Falci – v obou případech sice skončila druhá, ale zřejmě bez šance dostat se do regionálních vlád. Konečné výsledky potvrdily drtivé vítězství ekologické strany premiéra Winfrieda Kretschmanna v Bádensku-Württembersku a ještě větší triumf sociální demokracie (SPD) porýnsko-falcké ministerské předsedkyně Malu Dreyerové.

Při útoku v Německu zemřelo pět lidí včetně dítěte. Auto najelo do davu na pěší zóně

Aktualizováno

Ve městě Trevír na západě Německa vjelo v pondělí auto na pěší zónu. Zemřelo pět lidí a nejméně 15 dalších utrpělo zranění, mezi mrtvými je devítiměsíční dítě. Původně policie hovořila o dvou obětech, později o čtyřech. Řidiče, 51letého Němce žijícího poblíž Trevíru, policisté zadrželi. Dosavadní vyšetřování neukázalo, že by čin měl politický nebo náboženský motiv, ale podle ministra vnitra spolkové země Porýní-Falc Rogera Lewentze byl zjevně úmyslný.

Policie pátrá po ozbrojeném muži, který loupil v Chebu. Možná jde o zločince z Německa

Karlovarští policisté pátrají po muži, který si ve středu odpoledne odnášel zboží z obchodního domu v Chebu bez zaplacení. Pachatel je zřejmě ozbrojený. Je možné, že jde o stejného muže, kterého hledá pro několik trestných činů i německá policie, což karlovarská policie zatím nemohla potvrdit. Policie na hlavních tazích v kraji staví a kontroluje auta.