CNN Prima News Praha 4

Praha 4

Výpis příspěvků ke štítku „Praha 4“

MAPA: Seznam škol zapojených do stávky se plní. Podívejte se, jak to bude v pondělí u vás

Aktualizováno

Zapojení do výstražné stávky, kterou na 27. listopadu vyhlásily školské odbory, již potvrdilo více než 2 000 vzdělávacích institucí. Některá zařízení budou v pondělí uzavřená, jiná budou fungovat v omezeném režimu. V některých školách bude protest symbolický, například formou petice. Přehled škol zapojených do stávky po celé České republice můžete sledovat níže v článku na postupně doplňované mapě od profesního sdružení Učitelská platforma.

ANALÝZA: Stárnoucí populace? Praha není připravena. Tisíce seniorů nebudou mít kde dožít

Již v roce 2022 kapacita lůžek pro seniory v rámci dlouhodobé péče v metropoli nestačila. Se stárnutím populace – a přibývajícím počtem seniorů – se však situace rapidně zhoršuje. Vyplývá to z rozsáhlé prognózy, kterou vypracoval Institut plánování a rozvoje hl. m. Prahy (IPR). S výhledem na další roky hlavní město potřebuje více než zdvojnásobit současný počet lůžek. „Naděje dožití se zvyšuje, stejně tak počet lidí, kteří tyto služby potřebují. Už nyní jsou kapacity problematické, do budoucna to bude ještě horší,“ sdělili autoři redakci CNN Prima NEWS.

Přes sto tisíc lidí v Praze bylo bez vody. Havárie od ní odstřihla celou čtvrtou městskou část

Aktualizováno

V Praze 4, kde žije asi 126 tisíc lidí, v pondělí vpodvečer kvůli haváriím na potrubí několik hodin netekla pitná voda. Vyplývá to z informací infolinky Pražských vodovodů a kanalizací (PVK) a mluvčího vodárenské firmy Tomáše Mrázka. Dodávky se obnovily kolem 20:00 poté, co PVK do oblasti přesměrovaly vodu z jiných částí Prahy.