CNN Prima News předpověď počasí

předpověď počasí

Výpis příspěvků ke štítku „předpověď počasí“

Silné bouře a kroupy udeří o víkendu v Česku. Kde je čekat a kdy prudké lijáky nahradí tropy?

Do Česka o víkendu dorazí studená fronta, která s sebou přinese déšť a přeháňky, informují odborníci z Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Po pátečních 20 °C se během soboty a neděle mohou zejména na Moravě a Českomoravské vrchovině objevit silné bouřky doprovázené přívalovými dešti a kroupami. Během příštího týdne se ale oteplí a rtuť teploměrů ukáže až k 31 °C.

Bouřky udeřily v Česku, experti varují před supercelou. O víkendu se počasí otočí, co čekat?

Aktualizováno

Přeháňky nebo bouřky se ve čtvrtek mohou objevit zvláště nad oblastí Čech, informovali v předpovědi experti z Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Vyloučen není ani výjimečný výskyt supercely. O víkendu poté mohou teploty vystoupat téměř k tropické hranici 30 stupňů Celsia. Saharský prach ovlivňuje ovzduší v jihovýchodní Evropě i na východě Středozemního moře.

Výheň Evropy: Češi by se u moře mohli setkat s téměř 50 °C. Jih straší pekelná předpověď

Následující týdny by ve Středomoří měly být ve znamení extrémních veder. Vyplývá to z předpovědi zahraničních meteorologů. Hodnoty konkrétně ve Španělsku by místy mohly dosáhnout až 45 stupňů Celsia. Již nyní však východní část tohoto regionu čelí velmi vysokým teplotám, které zapříčinilo proudění teplého vzduchu z Afriky. V Řecku se tak lze setkat se čtyřicítkami. V Česku mají dorazit o víkendu alespoň třicítky.

Dlouhodobá předpověď na léto. Česko potrápí vlny veder, hrozí i různé nebezpečné jevy

Období dovolených a prázdnin se blíží a meteorologové se začínají předhánět se svými předpověďmi pro léto. Podle těch prvních se můžeme těšit na nadprůměrné teploty, které mohou být spjaty s častějším výskytem vln veder. Odborníci se v modelech rovněž snažili popsat, jak to bude s bouřkami a kde v Evropě čekat největší parna. Se souhrnem predikcí přišel web in-pocasi.cz.

VÝSTRAHA: Česko zasáhly extrémní srážky, hrozí povodně. Kde je situace nejkritičtější?

Aktualizováno

Na severovýchodě České republiky hrozí v úterý vydatný déšť a povodně. V Beskydech spadlo do rána až 140 milimetrů srážek. Meteorologové proto rozšířili výstrahu, která v Moravskoslezském a Zlínském kraji varovala před silným deštěm a bouřkami. Informoval o tom Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Výstraha před stoupajícími hladinami řek dál platí pro Prahu, část Plzeňského a Středočeského kraje.