CNN Prima News předpověď

předpověď

Výpis příspěvků ke štítku „předpověď“

Bude na Vánoce sněžit? Přituhne, prozradili meteorologové v předpovědi na prosinec

22. listopadu 2022 08:09

Teploty v Česku se po relativně teplém říjnovém počasí v listopadu vrátily na obvyklé podzimní hodnoty, což by mělo platit i pro následující týdny. Výrazněji by se pak mělo ochladit před Vánoci, kdy meteorologové předpovídají podprůměrné teploty. Vyplývá to z dlouhodobého výhledu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

Nová předpověď na zimu: Meteorologové překvapili slovy o tropickém jevu. Jak bude v ČR?

21. listopadu 2022 07:47

I na začátku týdne nás bude provázet citelné ochlazení, vyplývá to z údajů Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Meteorologové varují před náledím a ledovkou, opatrní by měli být řidiči i chodci. Je třeba také počítat s občasným deštěm či mrholením. Povzbuzující ovšem je nová předpověď na zimu od expertů z webu Severe Weather – podle nich se větší mrazy Evropě vyhnou.

Po celém Česku hrozí náledí, varují meteorologové. Déšť postupně přejde i v silné sněžení

18. listopadu 2022 07:35

Do Česka začíná s pátkem přicházet první sníh. Zpočátku se rtuť teploměru bude udržovat nad bodem mrazu, místy však může napadnout až 5 centimetrů sněhové pokrývky. První víkendový den bude zatím nejchladnější, průměrné teploty se totiž budou pohybovat pouze kolem nuly. Od pátečního odpoledne do sobotního dopoledne zároveň platí výstraha kvůli tvorbě náledí po celém území České republiky.