reklama
CNN Prima News předpověď

předpověď

Výpis příspěvků ke štítku „předpověď“

Zkraje týdne nás čekají tropy, studená fronta ale přinese ochlazení a bouřky

28. června 2021 07:47

Začátek týdne bude horký. V pondělí se teploty na některých místech přehoupnou přes 30 °C, v úterý se mohou na Moravě vyšplhat téměř k 35 °C. Příliv teplého vzduchu ukončí studená fronta, která kromě ochlazení přinese bouřky. Ty nejsilnější dorazí v úterý večer do Čech, budou postupovat od jihozápadu k severovýchodu. Doprovázet je budou přívalové lijáky, velké kroupy a silné nárazy větru.

Nachystejte si deštníky. Čekají nás dny pod mrakem a o víkendu se ochladí

10. června 2021 07:41

Ve čtvrtek nás čeká většinou oblačná obloha, místy se vyskytnou přeháňky nebo i bouřky. Obdobné počasí bude i v pátek. V sobotu přes Česko přejde studená fronta, která přinese o něco více srážek a ochlazení, jež se projeví v neděli. Odpolední teploty se mají pohybovat většinou od 22 do 27 °C, v neděli bude chladněji s teplotami jen do 20 °C .

Na Medarda kápne, 40 dní ale pršet nebude. Úterní teploty se dostanou až k 28 stupňům

8. června 2021 00:44

Na Medarda letos zřejmě zaprší, ale dalších 40 dní deště se lidé asi bát nemusejí. Stará pranostika říká „Medardova kápě čtyřicet dní kape“. Na úterý sice Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) předpovídá přeháňky i bouřky. Podle měsíčního výhledu počasí ústavu budou ale objemy srážek v příštích týdnech průměrné až podprůměrné. A to samé platí také o teplotách.

V pátek budou teploty atakovat 30 °C. O víkendu přijdou přeháňky a bouřky

4. června 2021 09:42

Pátek má být nejteplejším dnem týdne. Bude slunečno a teploty vystoupí až na letních 24 až 28 °C. O víkendu bude rovněž teplo, ale přijde oblačnost, přeháňky nebo i bouřky. Teploty v noci na dnešek klesly většinou na 11 až 7 °C. Docházelo ale k velkým místním rozdílům, v údolích bylo spíše kolem 9 °C, zatímco na výše položených místech i 13 °C.

reklama