CNN Prima News přívalový déšť

přívalový déšť

Výpis příspěvků ke štítku „přívalový déšť“

Smrtící záplavy v Libyi: Města smetly přívaly vody, mrtvých může být až deset tisíc

Aktualizováno

Tisíce mrtvých a pohřešovaných, zlikvidovanou infrastrukturu a miliardové škody za sebou zanechala bouře Daniel, která udeřila v neděli na Libyi. Bouře způsobila rozsáhlé záplavy, které už mají přes tři tisíce potvrzených obětí, a předpokládá se, že počet mrtvých dosáhne deseti tisíc, uvedl v úterý ministr zdravotnictví libyjské vlády národní stability, působící na východě země, informoval o tom list The Guardian. Tamější úřady vyhlásily na východě země stav mimořádné nouze, píše web Tageschau.de.

Sledujte RADAR: Na Česko se žene další bouřková smršť. Hrozí i tornádo, varoval meteorolog

Nejvyšší teploty se ve čtvrtek na některých místech Česka vyšplhají až na 35 °C. Český hydrometeorologický ústav varuje před velmi silnými bouřkami. V nich se můžou vyskytnout nárazy větru o rychlosti kolem 110 km/h, větší kroupy a také přívalový déšť. Ve čtvrtek budou podmínky v atmosféře na extrémní úrovni a hrozí i výskyt tornáda, upozornil meteorolog Josef Hanzlík. Přeháňky a bouřky se očekávají také v pátek.

Kroupy do výše několika centimetrů, silnice jako řeky. Itálii drtí silné bouře s lijáky

V třetí nejoblíbenější dovolenkové destinaci Čechů panuje extrémní počasí. Itálii sužují bouře s mohutným krupobitím, v úterý večer zasáhly oblast Lago di Garda. Lijáky změnily ulice a silnice v rozvodněné řeky, kroupy vytvořily několikacentimetrovou souvislou vrstvu ledu a oblast vzápětí zasáhly bleskové záplavy, píše web Kronen Zeitun. Meteorologové varují, že podobné bouře s povodněmi hrozí v následujících hodinách po celé zemi.