sesuv

Výpis příspěvků ke štítku „sesuv“

Hrůza na italské Ischii: Sesuv půdy zdevastoval ostrov, hledají se přeživší

26. listopadu 2022 12:46

Ve městě Casamicciola na italském ostrově Ischia po ranním sesuvu půdy vyvolaném prudkým deštěm zahynulo nejméně osm lidí, další se pohřešují. S odvoláním na ministra infrastruktury a dopravy Mattea Salviniho o tom informoval list La Repubblica. Podle ministra vnitra však žádná oběť na místě potvrzená není. Starosta Neapole informoval o jednom úmrtí. Řada lidí se pohřešuje. Ministerstvo zahraničí nemá informace, že by měli být neštěstím zasaženi čeští občané.

Martin zahynul po pádu ledovce, nechal po sobě tři syny: Firma předvedla krásné gesto

6. října 2022 13:28

Datum 3. července změnilo život jedenácti rodinám. Toho dne se v italských Dolomitech na hoře Marmolada utrhl kus ledovce. Jeho sesuv si vyžádal život i dvou Čechů – Martina a Pavla. Oba přátelé po sobě zanechali dohromady šest dětí. Pro rodinu Martina pak jeho zaměstnavatel zahájil sbírku, která má pomoci pozůstalé finančně zajistit.

Následky sesuvu italského ledovce z vrtulníku: V záchranu pohřešovaných už nikdo nedoufá

6. července 2022 21:42

Záchranářům s pátráním po nezvěstných turistech v italských Dolomitech budou pomáhat i vojenští policisté a hasiči, popsala z místa reportérka CNN Prima NEWS Darja Stomatová. Ta se společně se záchranáři vydala i na průzkumný let vrtulníkem nad místo neštěstí. Bezpečnost by měly pomoci zajistit i speciální radary. Z nedalekého parkoviště zároveň zmizelo auto s českou registrační značkou, policisté ho odtáhli. Zřejmě jde o vůz dvojice Čechů, která při nedělním sesuvu přišla spolu s dalšími o život.

Počet obětí sesuvu ledovce v Alpách vzrostl na devět. Rodiny identifikovaly čtyři z nich

6. července 2022 19:48

Počet potvrzených obětí nedělního sesuvu ledovce v italských Alpách vzrostl na devět. Čtyři osoby už identifikovali rodinní příslušníci, pět dosud ne, oznámil ve středu šéf Tridentské provincie Maurizio Fugatti. Česká diplomacie již v úterý potvrdila, že mezi oběťmi jsou dva čeští občané. Sedm osob utrpělo zranění, některá jsou vážná.

Při neštěstí v Alpách zemřel Čech, potvrdilo ministerstvo. Další lidé se stále pohřešují

5. července 2022 10:34

Při nedělním sesuvu ledovce na hoře Marmolada v italských Dolomitech zemřel český občan. Další Čech se pohřešuje, informovala v úterý mluvčí ministerstva zahraničí Lenka Do. Další informace podle ní nyní ministerstvo nebude sdělovat. O jedné oběti neštěstí z Česka už dřív informovala italská média, z 13 nezvěstných jsou podle nich tři z České republiky.

Mrtví v Itálii a Egyptě? Takové události lidé neovlivní, budou cestovat dál, míní Papež

4. července 2022 23:35

Letní lavina v italských Dolomitech a útoky žraloka v Egyptě. Jen co se naplno rozběhla hlavní sezona letních dovolených, přicházejí ze zahraničí tragické zprávy. Podle místopředsedy Asociace cestovních kanceláří ČR Jana Papeže ale nemají tyto události na zájem Čechů cestovat žádný vliv. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS poznamenal, že počet mrtvých lidí v horách se v posledních letech zvyšuje.