reklama
CNN Prima News Slezsko

Slezsko

Výpis příspěvků ke štítku „Slezsko“

Výstraha před povodněmi stále platí. Pršet bude i v dalších dnech, varují meteorologové

16. května 2021 08:25
Aktualizováno

Zejména na Moravě a východě Čech stále platí výstraha před povodněmi. Přeháňky a ojediněle bouřky se v neděli vyskytnou hlavně v odpoledních hodinách, meteorologové ale varují i před občasnými silnými bouřkami. Vydatné pršení neustane ani v dalších dnech. Teploty se v Česku pohybují od 7 do 12 °C, nejtepleji je na východě republiky.

Východ Česka zasáhnou silné bouřky a vítr téměř o síle orkánu, varují meteorologové

29. srpna 2020 12:41

Východní polovinu Česka zasáhne v neděli odpoledne a večer při bouřkách vítr dosahující téměř síly orkánu. Rychlost větru bude v nárazech činit až 110 kilometrů za hodinu, za orkán se považuje vítr o rychlosti zhruba 118 kilometrů za hodinu a více. Bouřky navíc přinesou přívalové deště a krupobití. Vyplývá to z výstrahy, kterou dnes zveřejnil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Bouřky zasáhly už v pátek Čechy a dnes večer a v noci na neděli se objeví na Moravě a ve Slezsku.

Bouře Sylvie se žene na Česko. V části Moravy a Slezska hrozí povodně

28. června 2020 13:06
Aktualizováno

Bouře s přívalovými dešti, krupobitím a silným větrem hrozí v celém Česku. Na jihu a východě Čech a v části Moravy a Slezska hrozí i povodně. Vyplývá to z dnešní výstrahy Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ), která rozšířila dřívější varování před bouřkami vydané ústavem v sobotu. Hlavně v části východních Čech a na severozápadě Moravy a Slezska mohou po bouřkách hladiny řek vystoupat až na nejvyšší, třetí povodňový stupeň.

Slezsko: Region dusí koronavirus a Nohavicův Těšín zůstává rozdělený

20. června 2020 06:03

V hraniční obci Petrovice u Karviné bylo v pátek evidováno už přes šedesát nakažených nemocí COVID-19. „V sousedních polských Zebrzydowicích mají přes 200 nakažených, více než 300 dalších v karanténě a tři oběti,“ hlásí petrovický starosta Marian Lebiedzik. A kritizuje, že stát nařídil plošné testování všech havířů OKD až tento týden, s měsíčním zpožděním. Prodlouženou uzávěru hranic s Polskem ve Slezsku si naopak chválí. Mnohým živnostníkům z Karviné či Českého Těšína však sklopená závora zavřela krámy a na hranicích se i protestuje. Nohavicův sen o sjednocení rozděleného Těšína se opět zhroutil.

reklama