CNN Prima News Slezsko

Slezsko

Výpis příspěvků ke štítku „Slezsko“

Do Česka se žene vichřice, meteorologové vydali výstrahu. Podívejte se, kde být opatrní

Na severozápadě Čech, na Moravě a ve Slezsku hrozí ve čtvrtek odpoledne a večer silný vítr. Na jižní Moravě může mít v nárazech rychlost až 80 kilometrů v hodině, upozorňuje Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) ve vydané výstraze s nízkým stupněm nebezpečí. V části Česka silný vítr komplikoval dopravu a působil problémy s dodávkami proudu už v úterý a ve středu.

VÝSTRAHA: Česko ohrožuje velmi silný vítr. Nebezpečí hrozí především na Moravě

Aktualizováno

Česko zasáhl velmi silný vítr a pro část Pardubického a celý Jihočeský, Olomoucký a Zlínský kraj a Vysočinu platí až do půlnoci z neděle na pondělí dokonce výstraha Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). V nárazech by měl vítr dosahovat rychlosti až 70 kilometrů za hodinu. Navzdory větrnému počasí bude ale poměrně teplo, na některých místech Česka by se rtuť teploměru mohla vyšplhat až na 16 stupňů Celsia.

Na Česko se ženou mračna z pouště. Auta může pokrýt prach ze Sahary, říká meteorolog

Do oblasti střední Evropy se blíží oblačnost se saharským prachem. Podle meteorologa Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) Martina Adamovského mohou následky jevu, který by se měl nad Českem objevit v noci na neděli, pocítit zejména lidé na Moravě a ve Slezsku. Po dešťových srážkách z oblačnosti se saharským prachem totiž lze například na automobilech občas objevit tenký film poprašku.

RADAR: Nejdřív husté sněžení, pak Česko sevřou tuhé mrazy. Výstraha před povodněmi trvá

Hned před několika nástrahami by se měli mít během víkendu na pozoru jak chodci, tak řidiči. Tvořit se má náledí, očekává se sněhová nadílka a hrozí i sněhové jazyky. Nadále je v platnosti výstraha před povodněmi, některé toky jsou nadále hlášené ve třetím nejvyšším stupni povodňové aktivity. V sobotu se očekávají teploty přesahující bod mrazu, od neděle však Českou republiku sevře silný mráz.