CNN Prima News Smíchov

Smíchov

Výpis příspěvků ke štítku „Smíchov“

„Atentátník“ hrozil na Smíchově bombou, skončil na psychiatrii. Svědci popsali jeho řádění

20. března 2023 23:29

Pomatený muž vyhrožující v neděli večer na Smíchově výbuchem plynové bomby byl dle svědků vyzpovídaných redakcí CNN Prima NEWS takříkajíc mimo už několik hodin před zadržením policisty. Zdrogovaný agresor měl rozbíjet věci a máchat kolem sebe nožem. Šestapadesátiletý jedinec je nyní podezřelý ze šíření poplašné zprávy. Hrozí mu až dvouletý trest za mřížemi.

Zdrogovaný muž hrozil na Smíchově výbuchem. Lezl po čtyřech a máchal nožem, uvedli svědci

19. března 2023 21:21

Muž na pražském Smíchově hrozil výbušninou. Na dopravní značku připevnil plynovou lahev a vyhrožoval, že ji nechá explodovat. Policisté ho zadrželi a oblast uzavřeli, propanbutanovou nádobu zajistil pyrotechnik. Test na drogy u muže podle informací CNN Prima NEWS odhalil přítomnost pervitinu v krvi. Podle svědků měl muž na místě „řádit“ ještě před výhrůžkou exploze, údajně pod vlivem návykové látky lezl po čtyřech a ohrožoval své okolí nožem.

Pražané, připravte se. Od května do srpna bude opět omezen provoz na Barrandovském mostě

10. ledna 2023 15:33

Práce na Barrandovském mostě, které vyžadují omezení dopravy, jsou podle náměstka primátora Adama Scheinherra (Praha sobě) plánované na květen a skončí v srpnu. Zahájení další fáze rekonstrukce budou předcházet opravy některých dalších komunikací. Práce jsou rozložené do několika let a mají trvat vždy jen část roku. Za celé období vyjdou na 594,5 milionu korun. Soumostí z roku 1983 tvořené dvěma částmi, severní a jižní, se dosud nikdy neopravovalo.

Stát chystá v roce 2023 rekordní investice do železnice. Co to bude znamenat pro cestující?

1. ledna 2023 15:35

Cestující na železnici nemají za sebou lehké období. Řada rekonstrukčních prací a výluk pravidelně způsobovaly až hodinová zpoždění. Přestože v novém roce 2023 mnohé z problémů zaniknou, vzhledem k rekordnímu rozpočtu počítá Správa železnic s pořádným stavebním ruchem. Komplikace pocítí především lidé z Prahy.

Stanové městečko pro Ukrajince v Praze končí. Město je kvůli zimě přesune do ubytoven

27. září 2022 14:49

Pražský magistrát uzavřel stanové městečko pro ukrajinské uprchlíky v Troji. Důvodem jsou klesající teploty. O uprchlíky se bude nadále starat městské Centrum sociálních služeb Praha v ubytovně na Florenci a na Smíchově, sdělil v úterý mluvčí magistrátu Vít Hofman. Městečko se 150 lůžky bylo otevřeno v květnu a mělo fungovat do 30. září. Druhé městečko vzniklo později v Malešicích a v létě byla obě sloučena do Troje. Ve stanech našli azyl zejména romští uprchlíci z Ukrajiny, kteří původně nocovali na hlavním nádraží.

Hádka političek o jídlo ve školce v pytli na odpadky: Padlo i přirovnání k Černobylu

31. srpna 2022 06:50

K ostré hádce kvůli přenášení uvařeného jídla v pytlích na odpadky v jedné pražské mateřské škole došlo v pořadu 360° na CNN Prima NEWS. Starostka Prahy 5 a poslankyně Renáta Zajíčková (ODS) a zastupitelka hlavního města a MČ Prahy 5 Eva Horáková (Piráti) se okřikovaly zejména kvůli tomu, kdo mohl situaci zabránit. Zaznělo ale i přirovnání k Černobylu.

Jídlo pro děti v pytlích na odpadky. Kdo to obhajuje, je prase, kritizuje muž pražskou školku

29. srpna 2022 21:38

Skandál ve školce v Praze 5 má pokračování. Kuchařka přenášela uvařené jídlo pro předškoláky v pytlích na odpadky. Fotografie a videa pobouřily rodiče. Někteří žádají odstoupení ředitelky a kuchařky – to se ale nekoná. Za vedení mateřské školy se v pondělí postavila na mimořádné tiskové konferenci starostka městské části.

Vypuzení Středočechů a 150 kilometrů metra. Pražští kandidáti hýří před volbami nápady

20. července 2022 07:50

Volby na pražský magistrát se kvapem blíží a s tím nabírá na obrátkách také předvolební kampaň jednotlivých politických uskupení. Kandidáti se nebrání velkolepým nápadům, jako je podkopání centra města tunely za účelem zprovoznění 150 km dlouhého metra S či vybudování okružního metra O. Emoce vzbudil také lídr pražského hnutí ANO Ondřej Prokop, který vytáhl do boje proti středočeským řidičům blokujícím parkovací místa v Praze. S jakými nápady kandidáti přišli?