CNN Prima News Smíchov

Smíchov

Výpis příspěvků ke štítku „Smíchov“

Na hlavním nádraží v Praze spadl muž z opěrné zdi a vážně se zranil. Provoz vlaků byl omezen

Aktualizováno

Na pražském hlavním nádraží spadl v neděli dopoledne muž z vysoké opěrné zdi. V důsledku pádu utrpěl mnohočetná zranění. Vyplývá to z vyjádření mluvčích pražské policie a záchranné služby. Podle webu Českých drah byl provoz vlaků mezi hlavním nádražím, Smíchovem a Vršovicemi nejprve zhruba tři čtvrtě hodiny zcela zastaven, pak se jej podařilo částečně obnovit. Kolem 12:30 už spoje jezdily bez omezení.

Tratě v Praze stály. V Hlubočepech vlak zabil člověka, v kolejišti u Měcholup uvízlo auto

Aktualizováno

V Praze-Hlubočepech v pátek dopoledne osobní vlak srazil a usmrtil člověka, provoz mezi Smíchovem a Radotínem byl poté přes dvě hodiny zastaven. U zastávky Praha-Horní Měcholupy mezi Uhříněvsí a Hostivaří sjel kolem poledne osobní automobil do kolejiště. Nehoda na téměř dvě hodiny zastavila v tomto úseku provoz na koridoru mezi Prahou a Benešovem.

Zlomeniny a šrouby v těle. Policista zakleknutím ženu v Praze těžce zranil, hrozí tvrdý trest

Opilého policistu, který v Praze vláčel mladou ženu po zemi a zaklekl ji, může čekat mnohem přísnější trest, než se ze začátku zdálo. Na videu zveřejněném i Krimi zprávami měl totiž agresivní strážce zákona dívce zlomit nohu. A to tak závažným způsobem, že musela podstoupit operaci a čeká ji dlouhé zotavování. Podle advokáta Jana Černého mu hrozí „opravdu přísný trest“.

Detaily útoku na Smíchově: Dívku napadenou policistou ve slavnostní uniformě museli operovat

Jedna z aktérek napadení policisty v baru v pražském Smíchově musela vyhledat lékařské ošetření a dokonce podstoupit operaci. Během řádění opilého muže zákona totiž údajně utrpěla vážný úraz dolní končetiny. Všemu měl předcházet čin, kdy ji policista údajně skopnul z točitých schodů. Informují o tom Novinky.cz. Policista, který v podnapilém stavu zaútočil na skupinu návštěvnic, je již v pracovní neschopnosti.

Praha urychlí opravu Barrandovského mostu. Finální práce skončí už letos v létě

Silničáři letos dokončí kompletní opravu Barrandovského mostu v Praze. Technická správa komunikací (TSK) sloučila zbylé práce naplánované pro roky 2024 a 2025 do jednoho roku. Práce začnou 11. března a potrvají do konce letních prázdnin. Silničáři se při nich zaměří na severní část mostu ve směru z Braníku na Smíchov. Novinářům to v úterý řekli náměstek primátora Zdeněk Hřib (Piráti) a náměstek ředitele TSK Josef Richter. Loni a předloni TSK opravila část soumostí ve směru ze Smíchova do Braníku.

OBRAZEM: Převratný rok pro Prahu. Podívejte se na budoucí Václavák, okruh i „nová“ nádraží

Během letošního roku se Praha začne rapidně proměňovat, stavební boom odstartují investice jak od města a státu, tak i od soukromníků. Začne dlouho očekávaná rekonstrukce Václavského náměstí, Pražský okruh se konečně dočká svého prodloužení a rekonstrukci čekají dvě významná nádraží. Podívejte se, co se v hlavním městě změní.

Prahu v neděli čekají změny v dopravě. Kvůli mostu budou desítky vlaků končit jinde

Nový jízdní řád na železnici, který začne platit v neděli, přinese v Praze omezení provozu na mostu přes Vltavu na Výtoni. Na síti X to uvedli organizátoři Pražské integrované dopravy (PID) a informaci potvrdila i Správa železnic (SŽ). To je způsobeno špatným stavem mostu a dotkne se vlakových linek S7 a S65. Kolem stavu a budoucnosti přemostění se v poslední době vede diskuze, SŽ chce jeho památkově chráněnou vrchní konstrukci nahradit novou, což kritizují památkáři či občanské spolky. Podle SŽ příští rok může být situace ještě horší.

Uříznutá hlava a kusy těla v krabici. Vrah rozčtvrtil na Smíchově ženu, co s ním odmítla slavit

Ženská hlava ve sportovní tašce, jen o kus dál zbytek rozřezaného těla v krabici od bot. Takové nálezy děsily v roce 1997 obyvatele pražského Smíchova. Pražané se naštěstí nemuseli vraha na svobodě obávat dlouho. Policistům se přihlásil sám. Zprvu ale myslel, že kriminalisty dokáže obelstít. Vydával se totiž za svědka, který dokáže policii pomoci s pátráním. Jeho troufalost se však brzy otočila proti jemu samotnému. Příběh vám redakce CNN Prima NEWS přináší v seriálu ZVLÁŠŤ ZÁVAŽNÉ ZLOČINY, který pojednává o největších tuzemských kriminálních případech.