smrt

Výpis příspěvků ke štítku „smrt“

V Chicagu vraždil úspěšný rapper. O střelbě snil už ve svých videích

5. července 2022 11:19

Měla to být slavnostní událost, která se ovšem zvrhla v tragédii a boj o holý život. Pochod ke Dni nezávislosti na předměstí Chicaga Highland Park narušil střelec, který zavraždil šest lidí a desítky dalších zranil. Policie ho po několika hodinách zadržela a nyní už je známa jeho identita. Má jít o Bobbyho Crima III., který má poměrně úspěšnou hudební kariéru, vystupuje coby rapper a má tisíce fanoušků. Z jeho klipů a videí je ovšem patrné, že o rozpoutání masakru zřejmě přemýšlel už delší dobu. To potvrdila i policie Highland Park na předměstí Chicaga, podle které si podezřelý zbraň koupil legálně. Motiv střelby ale stále není jasný.

Mrtví v Itálii a Egyptě? Takové události lidé neovlivní, budou cestovat dál, míní Papež

4. července 2022 23:35

Letní lavina v italských Dolomitech a útoky žraloka v Egyptě. Jen co se naplno rozběhla hlavní sezona letních dovolených, přicházejí ze zahraničí tragické zprávy. Podle místopředsedy Asociace cestovních kanceláří ČR Jana Papeže ale nemají tyto události na zájem Čechů cestovat žádný vliv. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS poznamenal, že počet mrtvých lidí v horách se v posledních letech zvyšuje.

S puškou vyrazil na lov lidí, oběti lákal klidem. Kdo je mladý Dán, který vraždil v Kodani?

4. července 2022 14:21

Masakr v nákupním centru v dánské Kodani si vyžádal tři životy a řada dalších lidí utrpěla zranění. Někteří z postřelených jsou stále v kritickém stavu. Policisté pravděpodobného střelce zadrželi a nyní se svět ptá – kdo je onen útočník? Vyšetřovatelé dosud skoro žádné podrobnosti neuvedli, ale jisté informace již prosakují ven. Zahraniční média se shodují, že pachatelem je mladý Dán Noah Esbensen. Ten měl podle všeho psychické problémy, byl příznivcem krajní pravice a často dával najevo svoji nenávist k muslimům.

Rusové zatkli v nemocnici vědce s rakovinou, ve vazbě zemřel. Policie zničila i jeho pomník

4. července 2022 12:12

Ruská policie zničila v akademickém městečku v Novosibirsku spontánně vytvořený pomníček věnovaný místnímu vědci Dmitriji Kolkerovi (54), který o víkendu zemřel ve vyšetřovací vazbě v Moskvě. Stalo se tak tři dny poté, co Kolkera agenti tajné služby odvlekli z nemocnice v Novosibirsku, kde byl vědec hospitalizován v posledním stadiu rakoviny. Oznámil to web Meduza s odvoláním na místní novináře.

Děsivé video ze střelby v Kodani. Útočník si oběti vybíral náhodně, o terorismus prý nejde

4. července 2022 09:52

Muž, který v neděli odpoledne spustil střelbu v obchodním centru v dánské Kodani, si své oběti vybíral náhodně. V pondělí ráno s tímto oznámením přišla tamní policie. Podle ní navíc vše nasvědčuje tomu, že nešlo o terorismus. Střelec, kterým je mladý Dán, byl již zadržen. Při svém řádění zavraždil tři lidi a další zranil. Na sociálních sítích se už objevila i videa zachycující jeho násilný útok.