CNN Prima News sněžení

sněžení

Výpis příspěvků ke štítku „sněžení“

Sledujte RADAR: Přes Česko se valí sníh, na silnicích hrozí kalamity. Jak je na tom váš kraj?

28. března 2023 08:47

Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) vyhlásil výstrahu před větrem i silným sněžením. Na mnoha místech republiky dopoledne platí vysoký stupeň nebezpečí. Meteorologové vyzývají, aby lidé průběžně sledovali předpověď počasí. Ve kterých konkrétních regionech hrozí nebezpečí, se dozvíte i z radaru CNN Prima NEWS.

RADAR: Výrazné ochlazení, sněhové jazyky a noční mráz. Jaké počasí dorazí začátkem týdne?

26. března 2023 07:46

Na opravdové jaro si budeme muset ještě počkat. Začátkem nového týdne se v Česku výrazně ochladí. Na většině území se vyskytne déšť se sněhem nebo sněžení. Na horách se postupně začnou místy tvořit sněhové jazyky. Noční teploty se znovu budou dostávat pod nulu. Vyplývá to z předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

Divoké počasí v Česku: Nejdřív teploty vyletí k 20 stupňům, pak dorazí sněžení

22. března 2023 08:24

Na opravdové jaro si budeme muset ještě počkat. Ve vysílání CNN Prima NEWS to řekl meteorolog Josef Hanzlík. Teploty v Česku sice v následujících dnech budou dosahovat až 20 °C, o víkendu se ale znovu ochladí a přijdou četné přeháňky. Ještě větší ochlazení přijde na začátku nového týdne, kdy by mělo i sněžit. Vyplývá to z předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

RADAR: Žene se větrná smršť, v části Česka platí vysoký stupeň nebezpečí. Zasáhne i váš kraj?

10. března 2023 12:04

Celé Česko zasáhne v pátek a v sobotu silný vítr, který bude postupovat od západu. Na horách může v nárazech dosáhnout rychlosti až 110 kilometrů za hodinu, tedy téměř síly orkánu. Vyplývá to z výstrahy, kterou zveřejnil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Na horách se navíc mohou v sobotu tvořit závěje a sněhové jazyky.

RADAR: Na Česko se žene sníh, hrozí silný vítr i náledí. Napadne až 60 cm, jak bude u vás?

24. února 2023 13:01

V Jizerských horách a Krkonoších může o víkendu napadnout až 60 centimetrů sněhu, jinde v horských oblastech nasněží mezi 10 a 30 cm. Bude také větrno, na Českomoravské vrchovině a v západních částech Moravy a Slezska dosáhne vítr v nárazech až 70 kilometrů v hodině. Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) varuje před možnou tvorbou sněhových jazyků, zmrazků a náledí. Pro podrobné informace sledujte náš meteoradar.

Sněhová kalamita na Slovensku. Skiareály v Tatrách zavřely, na dálnici bouraly desítky aut

4. února 2023 14:21
Aktualizováno

Sever Slovenska i jih Polska se potýkají s přívaly nového sněhu, situaci komplikuje silný vítr. Ve Vysokých Tatrách zastavila provoz lyžařská střediska v Tatranské Lomnici, ve Starém Smokovci a na Štrbském plesu. Úřady v okrese Žilina vyzvaly lidi, aby zůstali doma a pokud to není nutné, nejezdili o víkendu autem na severní Slovensko. Nepříznivé počasí se očekává i v neděli. Polský Tatranský národní park je kvůli nebezpečí pádu lavin celý uzavřený pro turisty.

Zablokované dálnice, zpožděné autobusy a řada nehod. Doprava v Česku kolabuje

16. prosince 2022 05:46

Nehoda kamionu v pátek časně ráno zablokovala dálnici D1 z Brna do Prahy, komplikace nastaly i v opačném směru. Na místě se tvořily až 30kilometrové kolony, situaci značně ztěžovalo sněžení. Problémy a nehody byly i na dalších místech a jiných silnicích, a to hlavně na Vysočině a Moravě. Autobusové i železniční spoje hlásily hodinová zpoždění, někde ani nevyjely. Ve středních Čechách některé autobusy ani nejezdily. Plné ruce práce měli hasiči, silničáři i policisté.