CNN Prima News sněžení

sněžení

Výpis příspěvků ke štítku „sněžení“

Chladné počasí a noční mrazy zůstávají. O víkendu se teploty vyšplhají nad 20 °C

V pondělí můžeme očekávat teploty do 10 stupňů Celsia a déšť přecházející ve vyšších polohách ve sněžení, vyplývá z předpovědí odborníků z Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). V noci na úterý Česko potrápí mráz. Chladné počasí však o víkendu vystřídá polojasno doprovázené teplotami, které se mohou vyšplhat i nad 20 stupňů Celsia.

RADAR: Česko čeká pošmourný, ale teplý víkend. Kde má před prvními jarními prázdninami sněžit?

Víkendovým zimním radovánkám předpověď počasí nepřeje. Nad Českem zavládne před prvním týdnem jarních prázdnin zatažená obloha doprovázená lokálním deštěm či mrholením. Smíšené či sněhové přeháňky můžeme očekávat pouze ve vyšších oblastech. V neděli se teplota dokonce vyšplhá až k 13 stupňům Celsia. Odborníci z Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) uvedli, že leden byl z hlediska teplot i počasí velmi kolísavý.

RADAR: Nejdřív husté sněžení, pak Česko sevřou tuhé mrazy. Výstraha před povodněmi trvá

Hned před několika nástrahami by se měli mít během víkendu na pozoru jak chodci, tak řidiči. Tvořit se má náledí, očekává se sněhová nadílka a hrozí i sněhové jazyky. Nadále je v platnosti výstraha před povodněmi, některé toky jsou nadále hlášené ve třetím nejvyšším stupni povodňové aktivity. V sobotu se očekávají teploty přesahující bod mrazu, od neděle však Českou republiku sevře silný mráz.

RADAR: V Česku udeří extrémní mrazy. Podívejte se, kde všude se čeká sněhová nadílka

Vlhké a teplé západní proudění z Atlantiku nás bude ještě provázet během tohoto týdne až do víkendu. Během soboty se ale charakter celého proudění nad Evropou začne zásadně měnit, informují meteorologové z Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). O víkendu bychom se už mohli dočkat sněhu. Tento týden však bude ještě deštivý a v několik oblastech platí výstraha před povodňovou aktivitou.