soud

Výpis příspěvků ke štítku „soud“

Muž téměř umučil parťáka, nyní stanul před soudem. Vyšetřování zkomplikovala ztráta paměti

Málem umlátil svého kolegu k smrti, nyní mu za pokus o vraždu hrozí až dvacetiletý pobyt za mřížemi. Liberecký krajský soud začal rozplétat krvavý spor týkající se provozování nočního podniku v Hejnicích poblíž krajského města. Na lavici obžalovaných usedl Jan H., který svého kolegu surově bil pěstí, lokty i francouzskou holí. Zmláceného spolupracovníka podle státní zástupkyně Petry Pazderkové zachránili policisté na poslední chvíli. Práci kriminalistů výrazně ztížila i ztráta paměti poškozeného.

Babiš se mi omluvil i písemně, pochlubil se Kalousek. U Bartoše jsem čekal odvahu, rýpl si

Exministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09) se pochlubil písemnou omluvou, kterou mu zaslal šéf hnutí ANO Andrej Babiš. Bývalého premiéra k tomu vyzval Nejvyšší soud kvůli jeho výrokům z roku 2018, kdy prohlásil, že Kalousek jako náměstek rozkrádal ministerstvo obrany a „zabil lidi cez padáky“. Spoluzakladatel TOP 09 připomněl, že kartu s padáky kdysi hráli i Piráti. „U Ivana Bartoše jsem se naivně domníval, že časem najde odvahu k omluvě sám – nenašel,“ zmínil.

Zpochybňování justice kvůli kamarádovi? Schwarzenberg čelí kritice za výrok o Ferim

Exministr zahraničí Karel Schwarzenberg (TOP 09) čelí kritice na sociálních sítích kvůli čtvrtečnímu vyjádření pro CNN Prima NEWS, v němž hodnotil vyústění kauzy bývalého spolustraníka Dominika Feriho. „Je mi ho líto. Žádná justice není podle mé zkušenosti zcela nezávislá,“ řekl spoluzakladatel TOP 09. Obvodní soud pro Prahu 3 potrestal Feriho za dvě znásilnění a jeden pokus o něj tříletým vězením. Rozhodnutí není pravomocné, exposlanec se proti němu ihned odvolal.

Komentátor o paradoxu kauzy Feri: Do boomerské TOP 09 měl přilákat sympatizanty Me Too

Dominik Feri měl do „boomerské kalouskovské konzervativní“ TOP 09 přilákat ty, kteří se k ženám chovají hezky a kteří podporují Me Too. Ve vysílání CNN Prima NEWS to řekl komentátor Martin Schmarcz. Středeční rozsudek podle něj ukazuje selhání politiky morálního kýče. Obvodní soud pro Prahu 3 potrestal exposlance z TOP 09 za dvě znásilnění a jeden pokus o něj tříletým vězením. Rozhodnutí není pravomocné, Feri se proti němu ihned odvolal.