soud

Výpis příspěvků ke štítku „soud“

Nečasová neuspěla. Ústavní soud zamítl stížnosti v kauze Vojenského zpravodajství

29. listopadu 2022 09:31

Ústavní soud zamítl stížnosti v kauze zneužití Vojenského zpravodajství. Jana Nečasová a tři bývalí zpravodajci dostali podmíněné tresty. Mimořádný opravný prostředek využila bývalá šéfka kabinetu premiéra Petra Nečase (ODS) a jeho nynější manželka Jana Nečasová, stejně jako někdejší zpravodajci Milan Kovanda, Ondrej Páleník a Jan Pohůnek. Soud se stížnostmi zabýval ve spojeném řízení, nakonec nevyhověl žádné z nich. Poukázal na to, že chybí náležité kontrolní mechanismy činnosti Vojenského zpravodajství.

Nezletilý chystal bombové útoky na velvyslanectví v Praze. Soud mu uložil podmíněný trest

11. listopadu 2022 11:04

Sedmnáctiletý mladík podle rozsudku Krajského soudu v Brně připravoval bombové útoky u tří velvyslanectví v Praze. Soud mu za přípravu teroristického útoku uložil podmíněný trest, vystavil mu dohled probačního úředníka a uložil ústavní léčbu. Na plánu spolupracoval s jiným mladíkem, s nímž není řízení ještě ukončeno. Rozsudek není pravomocný, strany si ponechaly lhůtu pro možné odvolání. Nyní už osmnáctiletého mladíka soud usnesením také pravomocně propustil z vazby, z vazební věznice tedy může odejít už v pátek.

Soud tvrdě potrestal zavraždění dítěte. Za ubodání dcery uložil matce z Karlovarska 22 let

10. listopadu 2022 10:10

Za vraždu tříleté dcery a pokus o vraždu pětiletého syna vyměřil ve čtvrtek Krajský soud v Plzni jejich osmadvacetileté matce z Karlových Varů výjimečný trest 22 let vězení ve věznici se zvýšenou ostrahou. Rozsudek není pravomocný. Podle soudu žena letos v dubnu pobodala kuchyňským nožem s dvaceticentimetrovou čepelí nejdříve svého syna a pak zabila svou dceru. Chlapec její útok přežil. Ženě také soud uložil zaplatit otci dětí a dvěma přeživším dětem odškodné celkem 1,7 milionu korun.

Z 50tisícové půjčky exekuční horor za 800 tisíc. Paní Miroslava skončila s případem u soudu

7. listopadu 2022 20:56

Na začátku půjčka 54 tisíc korun, na konci exekuce na skoro 800 tisíc korun. I tak může vypadat lichva. Redakce CNN Prima NEWS vám představí příběh mladé ženy, který se dostal do soudní síně. Právě tam označila soudkyně takto drahé půjčky za společensky nebezpečné a exekuci zastavila. Podobných sporů mohou být i desítky tisíc.

Za vraždu sousedky dostal pražský expolicista 28 let. Měl znásilnit i svou matku

26. října 2022 11:14

Soud ve středu uložil bývalému pražskému policistovi výjimečný trest 28 let vězení mimo jiné za vraždu sousedky a následné založení požáru v panelovém domě v Modřanech. Součástí verdiktu, který není pravomocný, je i protidrogové a sexuologické léčení v ústavní formě. Šestatřicetiletý muž totiž znásilnil několik žen včetně vlastní matky a i vraždu podle znalců spáchal kvůli své deviaci. Obžalovaný tvrdí, že v době skutků byl nepříčetný kvůli pervitinu. Sexuální úchylku popírá.

Podpálil chatku, kde přespávala expřítelkyně s jiným. Násilníkovi hrozí výjimečný trest

25. října 2022 14:13

Pražská policie obvinila osmačtyřicetiletého muže z dvojnásobné vraždy. Podle kriminalistů v březnu kvůli partnerským neshodám podpálil chatku, ve které přespávala jeho bývalá přítelkyně s jiným mužem. Na webu to v úterý uvedl policejní mluvčí Jan Daněk. Pachatel se podle něj k činu, který se původně jevil jako nešťastná náhoda, přiznal. Za dvojnásobnou vraždu mu hrozí 15 až 20 let vězení nebo i výjimečný trest.

Podepiš, že nic neřekneš. Hvězdný hříšník měl tlačit na přítelkyni, ta se pak zabila

22. října 2022 18:49

Zatímco se velezkušený fotbalový obránce Jérôme Boateng momentálně zkouší odvolat proti verdiktu soudu, který mu za fyzické i verbální napadení někdejší partnerky udělil pokutu 46 milionů korun, vyplouvají na povrch další hříchy mistra světa z roku 2014. Němečtí investigativci informují o tom, že jinou bývalou přítelkyni donutil slavný hráč podepsat smlouvu o mlčenlivosti, co se záležitostí jejich vztahu týče. Tato žena – Katarzyna Lenhardtová – spáchala loni v únoru sebevraždu.

Vězení a pokuta pro Bannona. Trumpův exporadce mařil vyšetřování útoku na Kongres

21. října 2022 18:12

Někdejší vrchní stratég amerického exprezidenta Donalda Trumpa a prominentní představitel americké pravice Steve Bannon byl v pátek odsouzen ke čtyřměsíčnímu vězení za to, že odmítl spolupracovat se zákonodárci při vyšetřování loňského útoku Trumpových stoupenců na sídlo Kongresu. Informuje o tom agentura AP. Soudce rozhodl, že Bannon může zůstat na svobodě, dokud nebude projednáno jeho odvolání. Zároveň mu udělil pokutu 6 500 dolarů.

Nevzala dceru na nutnou operaci oka, ta později oslepla. Matka dostala šest let

20. října 2022 13:11

Na šest let do věznice s ostrahou odsoudil ve čtvrtek Krajský soud v Plzni osmadvacetiletou ženu z jižního Plzeňska za to, že loni i přes důrazné varování lékařů nedopravila svou čtyřletou dceru po úrazu oka do nemocnice na nutnou operaci. Lékaři dítě operovali až po několika měsících po zásahu policie, na pomoc ale bylo pozdě a dítě už na pravé oko neuvidí. Ženě hrozilo za těžké ublížení na zdraví až 12 let vězení.