reklama

soud

Výpis příspěvků ke štítku „soud“

Odebrali jí dítě 43 minut po porodu. Norský Barnevernet bude muset platit odškodné

Norské úřady budou muset zaplatit odškodnění ve výši 25 tisíc eur ve dvou případech, kdy odebraly dítě rodičům. Rozhodl o tom Evropský soud pro lidská práva. Při jedné z kauz bylo dítě matce odebráno jen tři čtvrtě hodiny po jeho narození. Při druhém pochybení nedostály úřady slíbenému počtu schůzek rodičů s odebranými dětmi. Proslulý Barnevernet úřadoval v minulosti i v případu českých dětí.

Škrtil ji a zmlátil, žena později zemřela. Vrah stráví za mřížemi 14 let

Muž, který v roce 2015 v Litvínově brutálně napadl ženu, půjde za vraždu na 14 let do vězení. Tehdy osmnáctiletou ženu škrtil a několikrát ji praštil do hlavy, ta na následky útoku po několika měsících zemřela. Policisté útočníka dopadli teprve začátkem loňského roku díky testům DNA, napadení totiž nemělo žádné svědky. Rozsudek krajského soudu je pravomocný.

Sněžím a jsem down, psal si do deníku exšéf nemocnice. Za korupci jde Dbalý do vězení

Pražský vrchní soud ve čtvrtek uložil bývalému řediteli pražské Nemocnice Na Homolce Vladimíru Dbalému celkový trest deseti let vězení a potvrdil mu trest propadnutí majetku. Zamítl přitom lékařovo odvolání v kauze ovlivnění zakázek na digitalizaci chorobopisů a nákupu Leksellova gama nože. Verdikt, podle kterého bral Dbalý za zmanipulování nemocničních tendrů úplatky, je pravomocný.

Nechali Maradonu napospas osudu? Sedm osob čelí obvinění ze zabití fotbalové ikony

Loňská smrt legendárního fotbalisty Diega Maradony je stále propíraným tématem. V posledních měsících se intenzivně řešilo, že na jeho skonu může mít podíl nedostatečná lékařská péče. Za to, aby se úmrtí mistra světa z roku 1986 dostalo důkladného vyšetřování, dokonce demonstrovali fanoušci v ulicích. Nové zprávy z Argentiny hovoří o tom, že sedm osob čelí obvinění ze zabití s potenciálním úmyslem.

Hrozí Česku arbitráže kvůli regulaci hazardu? Soudní dvůr EU přijal důležité rozhodnutí

Česká republika může v budoucnu čelit nárokům provozovatelů hazardních her na náhradu ušlého zisku kvůli způsobu, jakým je v některých případech hazard regulován. Nejvyšší správní soud totiž na základě rozhodnutí Soudního dvoru Evropské unie vrátil k novému projednání vyhlášku o regulaci hazardu, kterou před lety přijalo zastupitelstvo města Děčína.

reklama