CNN Prima News Srí Lanka

Srí Lanka

Výpis příspěvků ke štítku „Srí Lanka“

Češi stále více holdují podzimní dovolené. Srí Lanka je krásná a levná exotika, láká Pavlíková

Letní dovolené má většina z nás za sebou. Příjemné teploty nás sice ještě čekají, je nicméně jasné, že zima začne pomalu, ale jistě klepat na dveře. Kam se dá na podzim a v zimě zaletět za teplem a trošku se ohřát? A kdy začít zájezd kupovat? I na to v rozhovoru pro CNN Prima NEWS odpovídala mluvčí cestovní kanceláře Čedok Kateřina Pavlíková.

Země čaje, tuk-tuků a slonů. Leťte od prosince na Srí Lanku přímo z Prahy

A je to tady zase. Čas, na který se většina z nás těší celý rok - čas dovolené. Pokud toužíte po exotice a teplém oceánu, pak vězte, že musíte zažít Srí Lanku. Je to ráj pro všechny, kteří rádi poznávají nová místa, kochají se nedotčenou přírodou, ochutnávají ovoce dozrávané na slunci a obklopují se vřelými lidmi. Na místo, kde čas plyne úplně jinak, budete vzpomínat do konce života. A možná nezůstane jen u toho. Hrozí totiž riziko, že se budete chtít vrátit. A ne jednou.

Zájezdy do exotiky táhnou, prodeje na zimu se u Čedoku zdvojnásobily. Novinkou je Srí Lanka

Přímé lety do exotiky dálkovým letadlem, které Čedok na českém trhu nabízí již třetím rokem, pokračují i v nadcházející zimní sezoně. Velký zájem je už nyní o odlety přes vánoční svátky, na silvestra nebo o jarních prázdninách. Statistiky prodejů ukazují, že počty rezervací zájezdů do exotických destinací vzrostly dvojnásobně oproti loňskému roku. Nejvíce táhnou Dominikánská republika, Zanzibar a Thajsko, pokračovat bude také oblíbené spojení na ostrov Nosy Be u Madagaskaru. Od prosince mohou Češi okusit i Srí Lanku a cestovat bez mezipřistání do Colomba. Ve stejný den odstartuje z brněnského letiště první dálkové spojení v historii až na thajský ostrov Phuket.

Nešťastná smrt producenta Snowborďáků. Nejedlý byl ve vězení, zemřel po pádu ze schodů

Zemřel filmový producent Jan Nejedlý. Podílel se na projektech jako Snowborďáci nebo Veni, vidi, vici, v soukromí mu to ale úplně neklapalo. Se snoubenkou Sandrou Novákovou se rozešli před svatbou, pak kvůli podvodům usedl za mříže. Zemřel v umělém spánku, do kterého se dostal po nešťastném pádu ze schodů. Informaci jako první přinesl web Extra.cz, zprávu pro TV Prima potvrdil hudebník Jakub Mohamed Ali.

Prezident Srí Lanky uprchl před nepokoji do Singapuru. Šéfovi parlamentu poslal rezignaci

Prezident Srí Lanky Gotabaja Radžapaksa poslal ve čtvrtek svůj rezignační dopis předsedovi parlamentu, informovala agentura Reuters. Udělal to ze Singapuru, kam se uchýlil po odjezdu ze země, nejprve prostřednictvím elektronické pošty. Později kancelář šéfa parlamentu potvrdila převzetí originálu, který byl ze Singapuru dopraven letecky. V Kolombu po zprávě o rezignaci hlavy státu začaly v okolí prezidentské kanceláře oslavy přes oficiálně stále platný zákaz vycházení, uvádí Reuters.

Demonstranti na Srí Lance obléhají sídlo premiéra. Prezident už prchl na Maledivy

Srí Lanka, kterou již několik dní otřásají bouřlivé protivládní protesty, vyhlásila ve středu výjimečný stav. S odkazem na mluvčího vlády o tom informovaly agentury. Prezident Gotabaja Radžapaksa brzy ráno místního času zemi opustil ve vojenském letadle v doprovodu manželky a ochranky. Šéf parlamentu uvedl, že prezident, který je podle agentury AFP nyní na Maledivách, předal své pravomoci do rukou premiéra Ranila Vikremesinghy.

Demonstranti na Srí Lance vtrhli do sídel svých vládců. Premiérův palác zapálili

Srílanský prezident Gotabaja Radžapaksa v sobotu uprchl ze své rezidence v Kolombu. Jen pár minut na to do budovy vtrhly tisíce rozhněvaných demonstrantů, uvedla agentura AFP s odvoláním na místní bezpečnostní zdroje. Stejně tak protestující vnikli do sídla premiéra Ranila Vikremesingheho, přičemž budovu zapálili. Na ostrově se v posledních dnech odehrávaly mohutné protesty proti nejhorší ekonomické krizi, jaká zemi postihla za posledních sedm desetiletí. Prezident souhlasil, že ve středu rezignuje.