reklama
CNN Prima News Súdán

Súdán

Výpis příspěvků ke štítku „Súdán“

Při násilných demonstracích v Súdánu opět umírali lidé. Premiér Hamduk rezignoval

2. ledna 2022 23:14

Tisíce Súdánců v neděli opět vyšly do ulic hlavního města Chartúmu protestovat proti vojenské vládě. Bezpečnostní složky proti nim znovu použily slzný plyn i střelbu. Podle agentury AFP zemřeli dva demonstranti ve městě Omdurmán, které sousedí s metropolí. Od převratu z loňského října bylo při manifestacích za návrat civilní vlády v Súdánu zabito přes 50 lidí. V neděli také rezignoval premiér Abdalláh Hamduk, který vyzval k novému jednání o přechodu země k demokracii.

Převrat v Súdánu: Generál vyhlásil výjimečný stav a rozpustil vládu, ministry zadrželi

25. října 2021 05:26
Aktualizováno

Nejvýše postavený súdánský generál Abdal Fattáh Burhán v televizním projevu vyhlásil v Súdánu výjimečný stav a oznámil rozpuštění přechodné vlády. Do voleb Súdán podle generála povede nová vláda složená z technokratů. Podle súdánského ministerstva informací generál svým prohlášením potvrdil, že armáda provedla převrat.

Vědce děsí komár. Přenáší exotickou nemoc ve městech, hrozí masivní rozšíření nákazy

8. února 2021 15:38

V afrických městech se objevuje asijský komár nebezpečně rychle přenášející smrtící malárii. To může mít devastující dopad na tamní obyvatele, informoval web CNN. V některých oblastech totiž centra měst dosud byla jediným útočištěm před touto nemocí. Vědci proto žádají, aby byla rychle přijata opatření proti šíření tohoto druhu komára.

reklama