CNN Prima News Súdán

Súdán

Výpis příspěvků ke štítku „Súdán“

Češi čím dál častěji jezdí na dovolené single. Papež prozradil, jak je to s bezpečností

18. srpna 2022 12:34

Než aby nevyrazili vůbec, jedou alespoň sami. Ať už proto, že si chtějí užít čas pro sebe, snadněji se na cestách seznamovat s místními i dalšími turisty, nebo zkrátka jen nemají s kým jet. Takzvané single cestování je mezi Čechy stále populárnější. Registrují to i cestovní kanceláře, jak potvrdil místopředseda jejich asociace Jan Papež. Vysvětlil, v čem je takové cestování specifické a na co by si měli dát všichni turisté pozor.

Při násilných demonstracích v Súdánu opět umírali lidé. Premiér Hamduk rezignoval

2. ledna 2022 23:14

Tisíce Súdánců v neděli opět vyšly do ulic hlavního města Chartúmu protestovat proti vojenské vládě. Bezpečnostní složky proti nim znovu použily slzný plyn i střelbu. Podle agentury AFP zemřeli dva demonstranti ve městě Omdurmán, které sousedí s metropolí. Od převratu z loňského října bylo při manifestacích za návrat civilní vlády v Súdánu zabito přes 50 lidí. V neděli také rezignoval premiér Abdalláh Hamduk, který vyzval k novému jednání o přechodu země k demokracii.

Papež František ve vánočním poselství připomněl lidské utrpení a vyzval ke svornosti

25. prosince 2021 12:42
Aktualizováno

Papež v poselství Městu a světu (Urbi et Orbi) vyzval ke svornosti a dialogu, který je podle něj jediným prostředkem, jak vyřešit konflikty od rodinných až po ty válečné. Připomněl utrpení lidí v konfliktních zemích, jako je Sýrie či Jemen, Ukrajině přál bezpečí. Ve svém projevu připomněl i uprchlíky či lidi týrané a zneužívané.

Převrat v Súdánu: Generál vyhlásil výjimečný stav a rozpustil vládu, ministry zadrželi

25. října 2021 05:26
Aktualizováno

Nejvýše postavený súdánský generál Abdal Fattáh Burhán v televizním projevu vyhlásil v Súdánu výjimečný stav a oznámil rozpuštění přechodné vlády. Do voleb Súdán podle generála povede nová vláda složená z technokratů. Podle súdánského ministerstva informací generál svým prohlášením potvrdil, že armáda provedla převrat.

Doživotí pro Šakala ve Francii potvrzeno. Venezuelský terorista za rozsudek poděkoval

23. září 2021 23:59

Soud ve Francii potvrdil doživotí pro venezuelského teroristu Ilicha Ramíreze Sáncheze známého pod přezdívkami Šakal nebo Carlos. Ten usiloval o zmírnění trestu, který dostal za útok na pařížský obchod z roku 1974. Carlos je od roku 1994 vězněn ve Francii, kde si odpykává dva předchozí doživotní tresty, proti nimž se v minulosti neúspěšně odvolával.

Stovky migrantů dostaly zdarma vakcínu proti covidu. Většina z nich na ni neměla nárok

13. února 2021 17:18

Poblíž britského letiště Heathrow na okraji Londýna jsou zdarma ubytovány přibližně čtyři stovky nelegálních migrantů ve čtyřhvězdičkovém hotelu Crowne Plaza. Většině z nich údajně byla aplikována vakcína proti covidu. Naopak lidé, kteří do země od pondělí přicestují, musí strávit desetidenní karanténu v tříhvězdičkovém hotelu, který si navíc musí platit. Informuje o tom web Daily Mail.

Vědce děsí komár. Přenáší exotickou nemoc ve městech, hrozí masivní rozšíření nákazy

8. února 2021 15:38

V afrických městech se objevuje asijský komár nebezpečně rychle přenášející smrtící malárii. To může mít devastující dopad na tamní obyvatele, informoval web CNN. V některých oblastech totiž centra měst dosud byla jediným útočištěm před touto nemocí. Vědci proto žádají, aby byla rychle přijata opatření proti šíření tohoto druhu komára.