reklama
CNN Prima News Šumava

Šumava

Výpis příspěvků ke štítku „Šumava“

První noc jara pořádně mrzlo. U Kvildy meteorologové naměřili rekordních −24,6 °C

21. března 2021 10:48

První noc astronomického jara byla velmi chladná, mrzlo v celé ČR. Rekord pro 21. března padl na 25 ze 153 stanic, které měří alespoň 30 let. Nejchladněji bylo na Šumavě, nejnižší teplotu pak naměřila stanice Kvilda-Perla, Jezerní slať, kde bylo −24,6 °C, informovala Michaela Valachová z Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

Sledujte ŽIVĚ: Mráz vystřídá jarní počasí, bude až 11 stupňů. Na Šumavě naměřili rekord

15. února 2021 08:13

Česko se opět probudilo do mrazivého týdne. Teplota se v pondělí bude na drtivé většině území pohybovat pod bodem mrazu. Na Šumavě ráno naměřili dokonce -31,4 °C. Oteplovat se podle meteorologů z Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) začne ve středu, kdy bude až 6 °C nad nulou. O víkendu by pak teploty mohly vystoupat až na 11 stupňů.

Lidé vzali hory útokem. I tak máme ztráty statisíce denně, stěžuje si šéf skiareálu

30. ledna 2021 15:05

Na hory v sobotu vyrazily desítky běžkařů. Parkoviště jsou takřka do posledního místa zabraná. Lidé přijíždějí i navzdory vládním opatřením, jež zakazují fungování vleků a lanovek a hotelům umožňují ubytovávat pouze lidi na služebních cestách, kteří mají potvrzení. Návštěvníci hor si navíc nemůžou dát ani jídlo v místních restauracích. Jedinou možností jsou pro ně výdejní okénka.

Tetřev zaútočil na běžkařku. Mohl ji považovat za sexuálního partnera, míní ornitolog

20. ledna 2021 12:52

Po sociálních sítích koluje video, v němž vzácný pták tetřev hlušec napadl běžkařku na Šumavě. Někdo však říká, že se jí dvořil. To je podle ornitologa Zdeňka Vermouzka možné, pokud to byl pták z umělého chovu, který je na lidi zvyklý. Tím pádem by si vtiskl podobu člověka jako svého sexuálního partnera, a tak by se skutečně mohl člověku dvořit a snažit se s ním navázat kontakt, řekl Vermouzek CNN Prima NEWS.

Sáňkaře ze sjezdovek vyhání policie. Přeplněné hory hlásí i Slovensko a Německo

4. ledna 2021 10:55

Zavřené lyžařské areály lákaly k návštěvě nejen u nás, ale i na Slovensku či v Německu. Lidé vyměnili lyže za boby a sáňky a vydali se na sjezdovky. V sousedním Německu se situace vyhrotila natolik, že milovníky zimních radovánek ze svahů vyháněla policie. Ta zjistila několik desítek přestupků proti přísným hygienickým nařízením.

reklama