reklama
CNN Prima News Šumava

Šumava

Výpis příspěvků ke štítku „Šumava“

Lidé vzali hory útokem. I tak máme ztráty statisíce denně, stěžuje si šéf skiareálu

Na hory v sobotu vyrazily desítky běžkařů. Parkoviště jsou takřka do posledního místa zabraná. Lidé přijíždějí i navzdory vládním opatřením, jež zakazují fungování vleků a lanovek a hotelům umožňují ubytovávat pouze lidi na služebních cestách, kteří mají potvrzení. Návštěvníci hor si navíc nemůžou dát ani jídlo v místních restauracích. Jedinou možností jsou pro ně výdejní okénka.

Tetřev zaútočil na běžkařku. Mohl ji považovat za sexuálního partnera, míní ornitolog

Po sociálních sítích koluje video, v němž vzácný pták tetřev hlušec napadl běžkařku na Šumavě. Někdo však říká, že se jí dvořil. To je podle ornitologa Zdeňka Vermouzka možné, pokud to byl pták z umělého chovu, který je na lidi zvyklý. Tím pádem by si vtiskl podobu člověka jako svého sexuálního partnera, a tak by se skutečně mohl člověku dvořit a snažit se s ním navázat kontakt, řekl Vermouzek CNN Prima NEWS.

Turisté zaplavili šumavské jezero a nadávali ochranáři. Není to kluziště, varuje park

Čertovo jezero na Šumavě je zvlášť v době zavřených skiareálů vyhledávaným turistickým cílem. Mnozí návštěvníci o víkendu neodolali tomu, aby vkročili na zamrzlou plochu ikonické přírodní atrakce. To je však výslovně zakázáno, což se také pracovník národního parku snažil příchozím vlídně připomenout. Dočkal se vulgárních slovních útoků.

Vleky byly v sobotu narvané. Lyžaři využili poslední možnost před lockdownem

Poslední možnosti lyžování v letošním roce využilo v sobotu mimořádné množství lidí. Skiareály, které měly otevřeno, zaznamenaly často nadprůměrnou návštěvnost, zjistili reportéři CNN Prima NEWS. Pro lyžaře to byla poslední možnost, střediska musí od neděle znovu zastavit provoz kvůli vládním opatřením proti šíření COVID-19. Otevřena mohla být přitom teprve od pátku 18. prosince.

reklama