CNN Prima News tajfun

tajfun

Výpis příspěvků ke štítku „tajfun“

Dva miliony Japonců ohrožuje blížící se tajfun Nanmadol, statisíce lidí se evakuují

17. září 2022 22:29

Dva miliony Japonců ohrožuje blížící se tajfun Nanmadol. Podle meteorologů bouře zasáhne ostrov Kjúšú v neděli. Japonská meteorologická agentura vydala nejvyšší stupeň varování pro prefekturu Kagošima, k tomuto kroku nesáhla už desítky let, uvedla agentura AFP. Úřady vyzvaly statisíce lidí k evakuaci i v dalších částech země.

Čech, který zažil tajfun na Filipínách: Lidem dochází zásoby, živel jim sebral domovy

25. prosince 2021 22:47

Stovky tisíc lidí na Filipínách oslavily Vánoce bez střechy nad hlavou, pořádného jídla a dokonce pitné vody. Příčinou nepříznivé situace je smrtící tajfun Rai, který se během minulého týdne prohnal provincií Bohol a dalšími oblastmi. Místní obyvatelé se snaží z následků živelné pohromy vzpamatovat, přístup k humanitární pomoci však ztěžují poškozené silnice, záplavy a přerušené elektrické vedení a komunikační sítě. Katastrofickou situaci popsal Čech Tomáš Sluka, který na Filipínách žije.

Olympiáda v ohrožení? Do Tokia se žene silná tropická bouře, pořadatelé změnili program

24. července 2021 16:51

Slábnoucí tajfun In-fa se sice začíná stáčet pryč od Japonska a koncem víkendu by měl dorazit k východní Číně, za ním ale vzniká nová bouře s názvem Nepartak, která se žene na jižní a střední Japonsko. Začátkem týdne by tak mohla ohrozit průběh olympiády v Tokiu. Pořadatelé z bezpečnostních důvodů již změnili rozvrh veslařských soutěží.

Ničivý tajfun Goni udeřil plnou silou na Filipíny. Nejméně čtyři lidé zemřeli

1. listopadu 2020 10:40

Tajfun Goni, který v současnosti sužuje asijské Filipíny, už zapříčil smrt nejméně čtyř lidí. Přírodní živel zasáhl v neděli ráno ostrov Catanduanes a pomalu se přesouvá k ostrovu Luzon. Tam se nachází i hlavní město Manila. Tajfun zemi zasáhl přívalovými dešti a větrem o rychlosti až 225 km/h. Evakuováno bylo doposud už přes milion osob, píší zahraniční média.