reklama
CNN Prima News tajfun

tajfun

Výpis příspěvků ke štítku „tajfun“

Olympiáda v ohrožení? Do Tokia se žene silná tropická bouře, pořadatelé změnili program

24. července 2021 16:51

Slábnoucí tajfun In-fa se sice začíná stáčet pryč od Japonska a koncem víkendu by měl dorazit k východní Číně, za ním ale vzniká nová bouře s názvem Nepartak, která se žene na jižní a střední Japonsko. Začátkem týdne by tak mohla ohrozit průběh olympiády v Tokiu. Pořadatelé z bezpečnostních důvodů již změnili rozvrh veslařských soutěží.

Ničivý tajfun Goni udeřil plnou silou na Filipíny. Nejméně čtyři lidé zemřeli

1. listopadu 2020 10:40

Tajfun Goni, který v současnosti sužuje asijské Filipíny, už zapříčil smrt nejméně čtyř lidí. Přírodní živel zasáhl v neděli ráno ostrov Catanduanes a pomalu se přesouvá k ostrovu Luzon. Tam se nachází i hlavní město Manila. Tajfun zemi zasáhl přívalovými dešti a větrem o rychlosti až 225 km/h. Evakuováno bylo doposud už přes milion osob, píší zahraniční média.

KLDR vyvrací spekulace o smrti Kim Čong-una. Před politbyrem mluvil o koronaviru

26. srpna 2020 11:57
Aktualizováno

Severokorejská státní zpravodajská agentura KCNA vyvrací spekulace, podle nichž měl být Kim Čong-un v kómatu či dokonce zemřít. Byly totiž zveřejněny nové záběry z jednání politbyra Korejské strany práce, v jejímž čele zasedá právě severokorejský vůdce. Hovořit zde měl o opatřeních vůči koronaviru i o blížícím se tajfunu.

reklama