tank

Výpis příspěvků ke štítku „tank“

Tank Václav řádí na Ukrajině. Podívejte se na unikátní záběry, jak likvidoval okupanty

Český tank T-72 „Václav“ žije a ve službách 128. zakarpatské útočné brigády nadále trápí ruské jednotky. Válečný oř pokřtěný tradičním jménem nejvýznamnějších českých panovníků se nedávno zúčastnil vojenské akce, během níž se i díky jeho přičinění podařilo odrazit útok Rusů na záporožské frontě. „Přijeli na obrněném voze, zpět už utíkali pěšky. Tedy ti, kteří ještě měli nohy,“ okomentoval událost Vasyl Kapustej, česko-ukrajinský dobrovolník, jenž stojí za humanitárními sbírkami i křtem českého tanku. S redakcí CNN Prima NEWS se také podělil o video z akce.

Katastrofální ruský útok na videu. Tanky se vyřadily navzájem, pak si obrněnce podaly drony

Ruská armáda má za sebou útok, který si rozhodně za rámeček nedá. Během jedné z operací na jihu od obce Novomychajlivka na Donbasu se pokazilo snad vše, co mohlo. Jak ukazují záběry ukrajinské armády, před dosažením bitevní fronty se ruské kolony zamotaly do sebe, výsledkem byla srážka dvojice tanků. Jeden z nich byl vyřazen z provozu úplně. Všechna válečná vozidla se téměř okamžitě stala potravou pro ukrajinské dělostřelectvo i sebevražedné drony. Okolnosti pořízení záběrů není v průběhu válečného konfliktu možné nezávisle ověřit.

Záběry boje „jeden na jednoho“. Americký přítel Ukrajinců Bradley zničil pýchu Putinovy armády

Ukrajinská 47. mechanizovaná brigáda v Doněcké oblasti zničila další ruský tank T-90M, jehož cena se pohybuje kolem pěti milionů dolarů (asi 114 milionů korun). Jde o jeden z nejmodernějších strojů, které Moskva během invaze nasadila. O demolici se postarala posádka obrněnce Bradley, který napadené zemi dodaly Spojené státy. Bližší okolnosti zveřejněných záběrů je v průběhu ruské agrese složité nezávisle ověřit.

Záběry ohnivé demolice stomilionového tanku. Ukrajinci ho zlikvidovali dronem za pár tisíc

Ukrajinští vojáci u Avdijivky zničili ruský tank T-80BVM, jehož cena přesahuje 90 milionů korun. K likvidaci modernizovaného kolosu přitom stačil obyčejný dron, který stojí asi 10 tisíc korun. Ukrajinci využívají konstrukční slabiny ruských tanků, která spočívá v umístění munice přímo pod dělovou věží. Bližší okolnosti zveřejněných záběrů obsahujících mohutnou explozi je v průběhu ruské agrese složité nezávisle ověřit.

Drsné záběry boje tváří v tvář: Ukrajinci zničili ruského „krále tanků“, využili zbraň z USA

Ukrajinská 47. mechanizovaná brigáda zničila u doněcké Avdijivky další ruský tank T-90M, jehož cena se pohybuje kolem pěti milionů dolarů (asi 114 milionů korun). Jde o jeden z nejmodernějších strojů, které Moskva během invaze nasadila. Demolici kolosu okupantů zajistil kombinovaný úder dronu a amerického obrněnce Bradley, jehož posádka se s tankem utkala v souboji jeden na jednoho. Bližší okolnosti zveřejněných záběrů je v průběhu ruské agrese složité nezávisle ověřit.

Mohutná exploze rozmetala ruský tank. Kusy stroje létaly stovky metrů daleko, ukazuje video

Ukrajinský 501. prapor námořní pěchoty provedl další úder na ruskou kolonu těžké techniky v Chersonské oblasti. V důsledku náletu sebevražedného dronu došlo v jednom z tanků k masivní explozi, která stroj doslova roztrhala na kusy. Bližší okolnosti zveřejněných záběrů i stavu zbytku zmíněného konvoje je v průběhu ruské agrese složité nezávisle ověřit.

Záběry krvavé bitvy o Avdijivku: Bahno, plameny, hromada mrtvol a zničených obrněnců

Rozbombardovaná bahnitá krajina plná zlámaných stromů, plamenů, kouře, rozmlácené ruské techniky a bezvládných těl vojáků. Přesně tak vypadá krvavá bitva v okolí doněcké Avdijivky. Ukrajinci, kteří v tomto regionu nadále odolávají masivním útokům okupantů, zveřejnili nové záběry. Obsah těchto videí patří k nejbrutálnějším audiovizuálním materiálům, které Kyjev od vypuknutí ruské invaze ukázal.