tank

Výpis příspěvků ke štítku „tank“

Mozky jedou na autopilota, říká Čech o bojích na ukrajinské frontě. Popsal i chemický útok

28. listopadu 2022 11:39

Od 24. února, kdy začala ruská invaze, se k ukrajinským ozbrojeným silám připojily desítky Čechů. Jak vypadá příjezd do válkou zmítané země? Jaké jsou podmínky výcviku? A jak opravdu vypadají tvrdé boje na frontové linii? Redakce CNN Prima NEWS získala zpověď muže, který si všemi těmito procesy prošel a aktivně zasáhl do války. Totožnost českého dobrovolníka redakce zná, po vzájemné dohodě ale nebude zveřejňovat jeho pravé jméno. Říkejme mu třeba Ondřej. Tady jsou jeho autentické zážitky z války. Třetí díl se věnuje zkušenostem z ostrých bojů.

Přejetí tankem a žádná teplá voda. Čech popsal tvrdé podmínky vojenského výcviku na Ukrajině

26. listopadu 2022 07:56

Od 24. února, kdy začala ruská invaze, se k ukrajinským ozbrojeným silám připojily desítky Čechů. Jak vypadá příjezd do válkou zmítané země? Jaké jsou podmínky výcviku? A jak opravdu vydají tvrdé boje na frontové linii? Redakce CNN Prima NEWS získala zpověď muže, který si všemi těmito procesy prošel a aktivně zasáhl do války. Totožnost českého dobrovolníka redakce zná, po vzájemné dohodě ale nebude zveřejňovat jeho pravé jméno. Říkejme mu třeba Ondřej. Tady jsou jeho autentické zážitky z války. Druhý díl se věnuje výcviku nováčků ukrajinskými veliteli.

Kyjev zveřejnil další brutální video. Výbuch vymrštil okupanta do vzduchu, ukazují záběry

26. listopadu 2022 06:04

Ukrajinské ministerstvo obrany zveřejnilo brutální záběry z bojů v Doněcké oblasti. Ukrajinské armádě se tam na začátku listopadu povedlo zničit ruský tank. Obrněnec nejdříve najel na protitankovou minu, poté jej dorazili ukrajinští vojáci střelou z raketového komplexu Stugna-P. Na videu je vidět, že exploze vymrštila jednoho z okupantů několik metrů do vzduchu.

Záběry z bojů: Ukrajinská armáda zničila další tank. Zaskočení Rusové chaoticky utíkali

24. listopadu 2022 05:44

Další úspěch si připsala ukrajinská armáda, když z úctyhodné vzdálenosti zasáhla ruský tank, který následně explodoval. Podle záběrů, které na Facebooku sdílela 68. samostatná brigáda pojmenovaná po Oleksovi Dovbušovi, začali ruští vojáci z tanku chaoticky utíkat. Informace nelze v průběhu válečného konfliktu nezávisle ověřit.

Záběry bleskového útoku kamikaze dronu: Stroj v mžiku zdemoloval ruského obrněnce

19. listopadu 2022 18:22

Bleskově rychlý zásah ukrajinských sil vyřadil ruské obrněné vozidlo z provozu. Tentokrát obránci použili municí naložený sebevražedný dron, s nímž ve vysoké rychlosti narazili do nepřátelského obrněnce. Se záběry přímo z „kamikaze zbraně“ se na sociálních sítích pochlubila speciální ukrajinská jednotka Omega, která před ruskou invazí sloužila především jako protiteroristický útvar.

Drsné záběry z bojů: Tank se proměnil v ohnivou kouli. Rusům je trochu horko, rýpl si komik

19. listopadu 2022 12:46

Na internetu se objevily další záběry z bojů na východě Ukrajiny. Tentokrát je na nich zachycena mohutná exploze ruského tanku, který zřejmě najel na nástražné zařízení. Video sdílel známý ukrajinský moderátor Serhij Prytula, který pořádá finanční sbírky pro potřeby ukrajinských ozbrojených sil. Podobné záběry nicméně prakticky nelze v době trvání válečného konfliktu nezávisle ověřit.

Jak se v ČR vyrábí virtuální tanky? V pořadu CNN Prima Gaming navštívíme studio Wargaming

12. listopadu 2022 14:14

On-line akce World of Tanks má na kontě více než sto milionů hráčů. Titul s virtuálními tanky má sice běloruské kořeny, nemalá část obsahu ale nyní vzniká přímo v Praze. Štáb herního pořadu CNN Prima Gaming dostal příležitost nakouknout pod pokličku studia Wargaming na Florenci a natočit hned trojici rozhovorů se zástupci vývojářů. Víkendovou relaci můžete sledovat každou sobotu ve 22:40 na stanici CNN Prima NEWS či na webu cnnprima.cz.

Poslední polibek pro ruský tank od svatého Javelinu. Ukrajinci se pochlubili dalším úderem

8. listopadu 2022 11:46

Ukrajinci při demolování ruské těžké techniky používají často i americký protitankový raketový komplet Javelin. Ukrajinské ministerstvo obrany zveřejnilo nové video, které ukazuje přednosti této zbraně. Z Javelinu se v uplynulých měsících stal symbol ukrajinského vzdoru. Záběry z dalšího takového úderu se objevily na sociálních sítích, není je však možné v průběhu konfliktu nezávisle ověřit. Rusko informace o svých útocích neposkytuje.

Ničivý kolos, který se ubrání i dronům. USA se chlubí nástupcem legendárního tanku Abrams

2. listopadu 2022 06:56

Bezosádková věž s automatickým nabíjením, ničivý kanón ráže 120mm i ochrana proti dronům. Tak si američtí zbrojaři představují nástupce ikonického tanku Abrams. Na výstavě AUSA 2022 ukázali prototyp AbramsX, který nešetřil na revolučních novinkách. Podle výrobce půjde o největší technologický skok od dob studené války. Co všechno dokáže budoucí páteř amerických pozemních sil?