tanky

Výpis příspěvků ke štítku „tanky“

Kyjev zveřejnil další brutální video. Výbuch vymrštil okupanta do vzduchu, ukazují záběry

26. listopadu 2022 06:04

Ukrajinské ministerstvo obrany zveřejnilo brutální záběry z bojů v Doněcké oblasti. Ukrajinské armádě se tam na začátku listopadu povedlo zničit ruský tank. Obrněnec nejdříve najel na protitankovou minu, poté jej dorazili ukrajinští vojáci střelou z raketového komplexu Stugna-P. Na videu je vidět, že exploze vymrštila jednoho z okupantů několik metrů do vzduchu.

Záběry bleskového útoku kamikaze dronu: Stroj v mžiku zdemoloval ruského obrněnce

19. listopadu 2022 18:22

Bleskově rychlý zásah ukrajinských sil vyřadil ruské obrněné vozidlo z provozu. Tentokrát obránci použili municí naložený sebevražedný dron, s nímž ve vysoké rychlosti narazili do nepřátelského obrněnce. Se záběry přímo z „kamikaze zbraně“ se na sociálních sítích pochlubila speciální ukrajinská jednotka Omega, která před ruskou invazí sloužila především jako protiteroristický útvar.

Jak se v ČR vyrábí virtuální tanky? V pořadu CNN Prima Gaming navštívíme studio Wargaming

12. listopadu 2022 14:14

On-line akce World of Tanks má na kontě více než sto milionů hráčů. Titul s virtuálními tanky má sice běloruské kořeny, nemalá část obsahu ale nyní vzniká přímo v Praze. Štáb herního pořadu CNN Prima Gaming dostal příležitost nakouknout pod pokličku studia Wargaming na Florenci a natočit hned trojici rozhovorů se zástupci vývojářů. Víkendovou relaci můžete sledovat každou sobotu ve 22:40 na stanici CNN Prima NEWS či na webu cnnprima.cz.

Tři ruské tanky zničeny během vteřin. Pracujeme na úplném vítězství, hlásí Ukrajinci

7. listopadu 2022 05:39

Speciální jednotka podřízená Službě bezpečnosti Ukrajiny (SBU) provedla další úspěšný útok na ruského protivníka. Pomocí minometu ráže 120 mm se ukrajinským vojákům podařilo během několika vteřin zničit tři ruská bojová vozidla pěchoty BMP. Video, které na sociálních sítích zveřejnilo SBU, bylo pořízeno v Charkovské oblasti a je na něm zachycena jednotka speciálních sil s názvem Skupina Alfa.

Ničivý kolos, který se ubrání i dronům. USA se chlubí nástupcem legendárního tanku Abrams

2. listopadu 2022 06:56

Bezosádková věž s automatickým nabíjením, ničivý kanón ráže 120mm i ochrana proti dronům. Tak si američtí zbrojaři představují nástupce ikonického tanku Abrams. Na výstavě AUSA 2022 ukázali prototyp AbramsX, který nešetřil na revolučních novinkách. Podle výrobce půjde o největší technologický skok od dob studené války. Co všechno dokáže budoucí páteř amerických pozemních sil?

Žádná elektřina, místo obyvatel vojáci. Jak to vypadá v klíčovém městě dobytém Ukrajinci?

27. října 2022 23:56

Ukrajinské město Izjum leží poměrně blízko ruských hranic – mezi Charkovskou a Doněckou oblastí. Jeho obsazení ruskou armádou na přelomu března a dubna bylo součástí snahy odříznout ukrajinské jednotky na východě Ukrajiny od zbytku země. V sobotu 10. září Moskva informovala o stažení ruských vojsk z města. V Izjumu natáčel reportér Matyáš Zrno.

Tanky nefungují, ty ku*vy nás posílají na porážku. Okupant zhodnotil stav ruské armády

27. října 2022 06:05

Ukrajinské zpravodajské služby zachytily další zajímavý hovor mezi ruským vojákem a jeho manželkou. Okupant, který bojuje v Doněcké oblasti, na nahrávce ženu žádal, aby se urychleně obrátila na ruské ministerstvo obrany a vyřešila problém s vadnými tanky. Ty se totiž podle vojáka zastavují každých 50 metrů. Muž rovněž nešetřil ostrou kritikou ruského vojenské vedení. Ruští vojáci kromě jiného prý nesmí odvážet těla mrtvých kolegů a ani volat svým příbuzným.

Drsné záběry z bojů. Ruský voják přežil jízdu „tanku duchů“, venku ho dorazil ukrajinský dron

19. října 2022 06:17

Během ruské invaze na Ukrajinu dochází až ke kuriózním incidentům. Velmi podivnou událost zdokumentoval jeden z ukrajinských dronů. Natočil ruský tank, jehož posádku pravděpodobně zabila, nebo poranila ukrajinská palba. Tělo některého z ruských vojáků nejspíš ale nadále drželo plyn i páku zatáčení doleva. Obrněnec tak jezdil neustále dokola, až v krajině vyjezdil obrovský kruh. Lidé na sociálních sítích stopu přirovnávali k obrazcům v obilí, které jsou přisuzovány mimozemšťanům.

Záběry z bojů: Rusy trápí obávaný ukrajinský raketomet. Likviduje jeden tank za druhým

12. října 2022 11:37

Ukrajinci zabraňují rychlejšímu postupu ruských jednotek v centrální části Donbasu i díky protipancéřovým raketometům. Často využívají obávaný ukrajinský raketomet Stugna-P, pomocí něhož drtí jeden ruský obrněnec za druhým. Záznamy z takových útoků se objevují na sociálních sítích. Rusko se o postup zejména u města Bachmut snaží i přes ukrajinský protiútok na severovýchodě a jihu země.

„Tomáš“ si už jede pro Putina. Co všechno umí tank, na který se Češi složili pro Ukrajinu

5. října 2022 07:20

Český tank Tomáš vyráží proti ruským jednotkám na Ukrajině. Bojový stroj, na který se složilo přes 11 tisíc lidí, spadá do rodiny starších sovětských konstrukcí, stále ale dokáže nepříteli řádně zatopit. Darovaný tank T-72 Avenger se totiž dočkal poctivé modernizace a řady vylepšení oproti základní verzi. Navíc jde o vojenskou techniku, se kterou jsou ukrajinští vojáci velice dobře seznámení. S čím přesně budou mít Rusové na frontě tu čest?

Ukrajinci blízko důležitého vítězství. Rusy čekají na východě vážné problémy, míní experti

29. září 2022 05:45

Ukrajinské jednotky již téměř obklíčily město Lyman v Doněcké oblasti, které se snaží dobýt zpět. Vyplývá to z nové mapy, kterou zveřejnil americký Institut pro studium války (ISW). Zásobování Lymanu okupovaného ruskou armádou může procházet pouze úzkým koridorem přes obec Torske, která je již pod palbou ukrajinských sil, uvádí podle ruskojazyčné verze BBC Institut pro studium války.