CNN Prima News Telegram

Telegram

Výpis příspěvků ke štítku „Telegram“

Pellegrini s Korčokem hledají posily u poražených. Nejsilnější hráč podporu odmítá

Exministr zahraničí Ivan Korčok a předseda Národní rady Peter Pellegrini po prvním kole prezidentských voleb jednají s poraženými kandidáty o podpoře. Za Pellegriniho se již postavil lídr maďarské menšiny na Slovensku Krisztián Forró, Korčok má prý dobrý pocit z jednání s Patrikem Dubovským. Zajímavá situace nastala u nejsilnějšího poraženého Štefana Harabina. Šéf jeho štábu sice přislíbil Harabinovu podporu Pellegrinimu, ten to však odmítá a mluví o „partyzánštině“.

Šmíd: Muslimové jsou v Rusku občany druhé kategorie. Útok v Krasnogorsku byl profesionální

Aktualizováno

Muslimové jsou v Rusku považováni za občany druhé kategorie, na jihu Ruska je jejich šikana poměrně častá, vysvětlil ve vysílání CNN Prima NEWS bezpečnostní analytik Tomáš Šmíd možnou motivaci útočníků pro páteční útok v Krasnogorsku. Podle něj je ale ze záběrů evidentní, že akce v moskevské Crocus City Hall byla provedena profesionálně i přesto, že ani jeden ze zadržených za sebou údajně nemá vojenský výcvik.

Na síti Telegram draží nůž, kterým ruský policista uřízl ucho podezřelému z útoku v Moskvě

V on-line aukci je k mání nůž, kterým údajně bylo při zatýkání uříznuto ucho muže podezřelého z podílu na teroristickém útoku v koncertní síni Crocus City Hall nedaleko Moskvy. Skupina, která nůž nabízí, má silné vazby na ruskou neonacistickou scénu. Její součástí má být i policista, který osobně ucho odřízl, píše web Daily Mail.

Český bojovník na Ukrajině: Rusové vletěli do okna s kamikaze dronem. Vypadli jsme včas

Stačilo zůstat na místě o něco déle a našel by si ho ruský sebevražedný dron. Český bojovník na Ukrajině, který si říká Arisu, krátce popsal jednu z nedávných operací, které se zúčastnil coby člen průzkumné jednotky mezinárodní legie. Během akce se podařilo společně s dalšími vojáky zlikvidovat nepřátelský cíl, do věci se pak vložil ruský FPV dron. „Tak u zm*dů začínáme být asi populární,“ zaglosoval Arisu s odkazem na video, které se šířilo na ruských kanálech a na němž se měl objevit společně se svými kolegy ve zbrani.

Proruští hackeři „podpořili“ protestující zemědělce v Praze. Útočili na weby, zmínili i hnůj

Proruské hackerské a hacktivistické skupiny podpořily svými útoky zemědělské protesty v Praze – aniž by o tom demonstrující hospodáři věděli nebo stáli. Uskupení s názvem NoName057(16) zaútočilo na několik vládních webových stránek, žádné viditelné škody ale nezpůsobilo. Další výpady v kyberprostoru měly „vytrestat“ českou iniciativu související s nákupem munice pro Ukrajinu. Zdaleka nejde o první a nejspíše ani poslední útok této proruské skupiny, mezi svými členy dokonce pořádá hackerské soutěže o peněžité odměny.

Vzpoura v Rusku: Legionáři vytáhli na Belgorod. Je slyšet střelba, na místě jsou tanky

Aktualizováno

Legie Svoboda Ruska, RDK a Sibiřský prapor, dobrovolnické ruské formace bojující na straně Ukrajiny, vstoupily v ranních hodinách v rámci společné operace do Kurské a Belgorodské oblasti Ruské federace. Informuje o tom web Ukrinform. Agentura Nexta sdílela na sociální síti X několik videí, na kterých jsou vidět tanky a je slyšet střelba. Pokus o proniknutí přes hranici následně potvrdil gubernátor Kurské oblasti Roman Starovojt a ruské ministerstvo obrany, podle kterých se ale vpádu cizích jednotek na ruské území podařilo zabránit, píše ruskojazyčný server BBC. Bližší okolnosti útoku je v průběhu ruské agrese složité nezávisle ověřit.

Zničující akce Ukrajinců. Z ruské lodi je Caesar salát, pochlubili se záběry z mise

Hlavní ředitelství ukrajinské rozvědky se na síti Telegram pochlubilo záběry exploze ruské výsadkové lodi Cezar Kunikov, kterou ve středu v Černém moři obránci potopili. Ukrajinské ministerstvo obrany incident na síti X glosovalo s tím, že plavidlo „vylepšili na ponorku“ a dodalo, že „rybám z Černého moře bude určitě chutnat Caesar salát“. Kreml odmítl zprávy komentovat.

Zničili jsme ruský raketový člun, tvrdí ukrajinská rozvědka. Útok zaznamenala na video

Ukrajinská rozvědka tvrdí, že se jejím speciálním jednotkám v noci na středu na poloostrově Krym podařilo zničit raketový člun Ivanovec, který je součástí ruské Černomořské flotily. Plavidlo se podle oznámení rozvědky, které zveřejnila na sociální síti Telegram, v době ukrajinského útoku nacházelo na jezeře Donuzlav. Zkázu plavidla tajná služba doložila videozáznamem, který podle ní zachycuje útok na Ivanovec. Ruské úřady zatím osud plavidla nekomentovaly.