CNN Prima News The Guardian

The Guardian

Výpis příspěvků ke štítku „The Guardian“

Náhlý odchod rockové legendy. Kytarista Jeff Beck ještě nedávno doprovázel Johnnyho Deppa

11. ledna 2023 23:26

Hudební scénu zasáhla smutná zpráva. V 78 letech zemřel legendární rockový kytarista Jeff Beck. Informaci o jeho smrti potvrdil umělcův zástupce. Beck do hudebního nebe odešel v úterý 10. ledna poté, co náhle onemocněl bakteriální meningitidou. Známý byl zejména z kapely Yardbirds, s níž se proslavil. Před několika týdny dokončil turné s hercem a hudebníkem Johnnym Deppem.

Hledači cenností vyrazili do polí. Touží najít nacistický poklad, pomoct jim má nová mapa

7. ledna 2023 20:44

Amatérští hledači pokladů, vybavení detektory kovů, se tento týden vydali do polí a luk v okolí nizozemské vesnice Ommeren. Stalo se tak poté, co nizozemský národní archiv zveřejnil v úterý starou mapu s označením místa, kam němečtí vojáci na konci druhé světové války údajně ukryli cennosti v hodnotě milionů eur. Informoval o tom The Guardian.

Zahraniční média řeší Zdechovského cestu do Bahrajnu. Nepochybil jsem, brání se politik

14. prosince 2022 18:48

Český lidovecký europoslanec Tomáš Zdechovský čelí podle listu The Guardian otázkám kvůli své cestě do Bahrajnu v souvislosti s tím, že je jedním ze spoluautorů návrhu rezoluce o tamním politickém vězni. Ta je podle některých jeho kolegů z Evropského parlamentu jednostranná, píše Guardian. Europoslanec sám tvrdí, že nijak nepochybil.

Mrtví dělníci místo fotbalových ikon. Sběratelské kartičky připomínají oběti MS v Kataru

12. prosince 2022 05:43

Světový fotbalový šampionát v Kataru je od počátku plný kontroverzí. Nejen kvůli zakázanému pivu či páskám na podporu LGBTI+ komunity, ale hlavně kvůli zahraničním dělníkům, kteří zahynuli při stavbě stadionů. Odhaduje se, že jich v Kataru zemřelo až několik tisíc. A aktivisté nyní ukazují světu jejich tváře na kartičkách podobných těm, které mají hvězdní fotbalisté.

Personální zemětřesení na Twitteru. Síť opouštějí stovky zaměstnanců, hrozí výpadky

18. listopadu 2022 11:15

Odhadem stovky zaměstnanců se rozhodly opustit firmu Twitter poté, co jim nový majitel Elon Musk dal ultimátum, aby se buď připojili k závazku tvrdě pracovat, nebo aby odešli. Informovala o tom agentura Reuters, podle níž Twitter zaměstnancům rovněž oznámil, že do pondělí zavírá kanceláře. Krize ve společnosti provozující stejnojmennou sociální síť podle deníku The Guardian ohrožuje samotné její fungování. Některé známé osoby i úřady začaly zveřejňovat alternativní místa, kde budou v budoucnu zveřejňovat informace.

Další ruský dezertér promluvil o hrůzách Putinovy války. Se svědectvím půjde i do Haagu

18. listopadu 2022 07:57

Bývalý voják ruské jednotky, která okupovala ukrajinské město Buča u Kyjeva a je podezřelá ze spáchání válečných zločinů, dezertoval a nyní žádá o azyl ve Španělsku. Sedmadvacetiletý Nikita Čibrin tvrdí, že jako voják 64. motostřelecké brigády strávil více než čtyři měsíce na Ukrajině, ale že za celou dobu ani jednou nevystřelil.

Trussová boj se salátem prohrála. Británie spálí figurínu expremiérky. I se zeleninou

2. listopadu 2022 19:56

V Británii bude v sobotu v rámci ohňových oslav spálena velká figurína britské expremiérky Liz Trussové, která má na ramenou smějící se hlávku ledového salátu, napsal list The Guardian. Jde o odkaz na sázku britského bulvárního listu, který sledoval, zda bude mít delší život ministerská předsedkyně, nebo listová zelenina, která nakonec vyhrála. Britové podobiznu nechají shořet u příležitosti oslav Noci Guye Fawkese, při které si připomínají protagonistu posledního významného katolického spiknutí v anglické historii.