reklama

UEFA

Výpis příspěvků ke štítku „UEFA“

Recept na další katastrofu. Euro může přinést novou vlnu pandemie, varují experti

Probíhající fotbalové Euro vzbuzuje s ohledem na možnost šíření koronaviru velké emoce. Hráči i fanoušci jsou rádi. Po více než roční pauze se jeden z nejpopulárnějších sportů může hrát občas i před plnými tribunami. Lékaři naopak trnou. Cestování přes celý kontinent v kombinaci se šířící se indickou delta mutací totiž není z epidemického hlediska vůbec ideální. Experti dokonce varují před další vlnou pandemie a netradiční „cestovní“ Euro kritizují i zahraniční politici.

Nikdo tam nechce, Češi teď musí. Asijský postrach fotbalového Eura jménem Baku

„Asi to vymýšlela hlava, je to tragédie, tyhle přelety… šílený,“ sypal ze sebe útočník Patrik Schick po triumfu nad Nizozemskem. Karel Poborský zase hovoří o cestě na konec světa. Česká reprezentace velkolepě postoupila do čtvrtfinále Eura, ale jemnou pachutí je fakt, kde k sobotnímu střetnutí s Dánskem dojde. V daleké asijské zemi. V ázerbájdžánském Baku.

Poklekávání nevadí, duhová páska ano? Neuer podpořil LGBT a UEFA chce trestat

Kdo by si nevybavil poklekávání hráčů při fotbalových zápasech jako pozdrav pro hnutí Black Lives Matter. Tento akt mnohým fanouškům leží v žaludku a často je slyšet názor, že politika do sportu nepatří. Nicméně organizaci UEFA poklekávání hráčů nevadí. Na rozdíl od daleko nenápadnějšího gesta, které má na svědomí brankář německého národního týmu Manuel Neuer. Při zápasech na Euru na svoji paži natáhl duhovou kapitánskou pásku, čímž ve jménu reprezentace vyjádřil podporu LGBT komunitě. Evropský fotbalový orgán chce kvůli tomu potrestat německou asociaci.

reklama