UEFA

Výpis příspěvků ke štítku „UEFA“

Čmoude, jez banány. Teplický záložník si stěžuje na rasistické fanoušky, klub je zaskočen

9. října 2022 10:19

Fotbalový záložník týmu FK Teplice Tomáš Kučera si stěžuje na rasistické nadávky královéhradeckých fanoušků v sobotním zápase 11. kola první ligy. Podle něj měli diváci urážet senegalského hráče Severočechů Abdallaha Gninga. Ředitel Teplic chování domácích příznivců odsoudil. Zástupci Hradce Králové byli nařknutím zaskočeni.

Kamara čelí rasismu, další díl. Urazit ho měl Černohorec, věc už vzala do rukou UEFA

28. září 2022 11:01

Spojení „fucking monkey“, které loni měl vypustit z úst bývalý fotbalista Slavie Praha Ondřej Kúdela, se postaralo o humbuk na pořádně dlouhou dobu. Příjemcem údajné (ne)slavné urážky byl záložník glasgowských Rangers Glen Kamara. Ve spolupráci s houževnatým právníkem Aamerem Anwarem se postaral o to, aby byl český reprezentant potrestán. UEFA teď znovu vyšetřuje možné rasistické chování, jehož terčem byl opět Fin se sierraleonskými kořeny.

Už jen dvakrát kopnout a Plzeň nalezne zlatý důl. Čelí vedru i „komediantskému“ hegemonovi

17. srpna 2022 07:14

Několik posledních měsíců žijí sen. Finančně se trápící Viktorii Plzeň trénované Michalem Bílkem věřil málokdo, přesto to podceňovaná parta ze západu Čech dotáhla v minulé sezoně k titulu a teď je blizoučko k tomu, aby si zahrála nablýskanou Ligu mistrů. Pokud zvládne závěrečné play-off s ázerbájdžánským Karabachem, může si vydělat přes půl miliardy korun. Přiblížit se magické sumě chtějí červenomodří už ve středu večer v Baku v 18:45.

Otravný, ale důležitý hráč koeficient. Českým klubům s ním nyní pomáhá i válka na Ukrajině

25. července 2022 06:21

Fanoušci českých fotbalových klubů se pravidelně dostávají do svízelné situace. Mají nárazově přát týmu, který kvůli rivalitě bytostně nesnáší? Měli by. Hlavně proto, že z úspěchu neoblíbenců může v dalších letech těžit jejich klub. V týdnu se opět rozjel boj o veledůležitý národní koeficient UEFA. Oč jde a jak to funguje?

Startuje Liga národů: Českým fotbalistům může pomoci na ME 2024 v Německu

2. června 2022 15:20

Čeští fotbalisté vstoupí do třetího ročníku Ligy národů ve čtvrtek ve 20:45 hodin zápasem proti Švýcarsku na stadionu Slavie v Praze. Čeká je premiéra ve výkonnostně nejvyšší lize, kde se následně střetnou ještě se Španělskem a Portugalskem, sedmým a osmým týmem v žebříčku Mezinárodní fotbalové federace. Švýcaři jsou čtrnáctí, Češi na 33. pozici.

Začíná Liga národů: Zbytečná soutěž, hlásá hvězdný De Bruyne. Češi by nesouhlasili

1. června 2022 06:11

O významu Ligy národů, tedy stále relativně nové mezinárodní soutěže, se vedou sáhodlouhé debaty. Podle někoho jde jen o zbytečné zaplnění už tak našlapaného fotbalového kalendáře nablýskanějšími přátelskými utkáními. A zvlášť teď, když by jinak byl čas na dovolenou po náročné sezoně, neskáčou hráči radostí dva metry do vzduchu, že se musí vydat reprezentovat. Třeba takový Kevin de Bruyne.