UEFA

Výpis příspěvků ke štítku „UEFA“

Nepovolená pieta za Izrael? Hráči se vzepřeli a minutu prostě nehráli. Smutné, reagoval Hašek

Mladí fotbalisté do 21 let z Polska a Izraele se v pátečním společném zápasu vzepřeli konfederaci UEFA, která podle zahraničních médií minutu ticha za oběti útoků Hamásu neschválila. Sportovci proto po úvodním hvizdu rozhodčího zůstali stát, než se po minutě ticha vrátili ke hře, informovala agentura Reuters. Podle Dominika Haška jde o smutný příklad neporozumění sportovní organizace svým lidem.

Fotbalové ME v roce 2028 bude v Británii a Irsku. Rozhodnuto je také o šampionátu 2032

Fotbalové mistrovství Evropy v roce 2028 budou hostit Velká Británie s Irskem. Následující kontinentální šampionát v roce 2032 uspořádá Itálie společně s Tureckem. Výkonný výbor Unie evropských fotbalových asociací (UEFA) o tom rozhodl na zasedání ve švýcarském Nyonu. Oznámení dějišť obou finálových turnajů bylo pouze formalitou, protože více zemí nekandidovalo.

Haaland je novým fotbalovým králem. V anketě UEFA předčil i šampiona Messiho

Nejlepším fotbalistou Evropy za minulou sezonu se v anketě UEFA stal norský útočník Erling Haaland. Třiadvacetiletý kanonýr Manchesteru City proměnil ve vítězství hned svou první nominaci do finálové trojice. Dominanci anglického šampiona podtrhl úspěchem v trenérské kategorii Pep Guardiola, jenž dovedl klub i k vytouženému triumfu v Lize mistrů. Výsledky ankety byly zveřejněny během čtvrtečního galavečera v Monaku.

Ukrajinci slaví zásah řídicího střediska Rusů. Sestřelili i bitevní letoun Su-25

Okupanti nadále ostřelují ukrajinské civilní oblasti, obránci naopak zasáhli řídicí středisko Putinových jednotek a sestřelili letoun Su-25. Americké a ruské ministerstvo obrany po havárii dronu znovu obnovily kontakt – USA si kvůli incidentu předvolaly velvyslance Moskvy, Kreml považuje střet za provokaci. Polské úřady v souvislosti s odhalením ruské špionážní sítě vyhlásily bezpečnostní poplach. Skupina podle rozhlasové stanice RMF FM připravovala sabotážní činnost.

Kamara čelí rasismu, další díl. Urazit ho měl Černohorec, věc už vzala do rukou UEFA

Spojení „fucking monkey“, které loni měl vypustit z úst bývalý fotbalista Slavie Praha Ondřej Kúdela, se postaralo o humbuk na pořádně dlouhou dobu. Příjemcem údajné (ne)slavné urážky byl záložník glasgowských Rangers Glen Kamara. Ve spolupráci s houževnatým právníkem Aamerem Anwarem se postaral o to, aby byl český reprezentant potrestán. UEFA teď znovu vyšetřuje možné rasistické chování, jehož terčem byl opět Fin se sierraleonskými kořeny.