reklama
CNN Prima News víkendové počasí

víkendové počasí

Výpis příspěvků ke štítku „víkendové počasí“

Česko zasypal nový sníh. Komplikuje především dopravu, tvoří se ledovka a námraza

7. února 2021 09:46

Česko balancuje na teplotním rozhraní, na severu proudí chladnější vzduch, na jihu potom teplejší. Na některých místech sněží nebo padá déšť se sněhem. Kvůli teplotám pod nulou déšť namrzá a tvoří ledovku, proto by si měli dávat pozor především řidiči. Silnice jsou po celém Česku se zvýšenou opatrností sjízdné, někde se tvoří sněhové jazyky a námraza. Vyplývá to ranního sdělení Ředitelství silnic a dálnic.

Česko zasáhne vichřice a sněhová kalamita. Napadne až 10 cm, výrazně se ochladí

22. ledna 2021 12:12

Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) varuje před novou sněhovou pokrývkou a také před silným větrem. Na západě a severozápadě Čech by mohlo v sobotu napadnout až 10 centimetrů nového sněhu, na horách až 20 cm. V Jeseníkách a Beskydech navíc bude zesilovat vítr až na rychlost 110 km/h. Ještě v pátek přitom naměříme v odpoledních maximech až 11 °C.

S teplým podzimem se rozlučte. Před víkendem se ochladí, sněžit bude i v nížinách

19. listopadu 2020 08:16
Aktualizováno

Od čtvrtka se v Česku začne citelně ochlazovat. Počasí, které zatím připomínalo spíš babí léto, vystřídají mrazy a v některých oblastech i sněhové vločky. Padat by měly kromě hor i v nížinách. Vyplývá to z předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Pro východ republiky platí na čtvrtek výstraha před silným větrem.

reklama