CNN Prima News víkendové počasí

víkendové počasí

Výpis příspěvků ke štítku „víkendové počasí“

Vážná nehoda autobusu na Svitavsku. Dva lidé utrpěli středně těžká zranění

11. března 2023 09:58

Při nehodě linkového autobusu na silnici I/43 mezi Březovou nad Svitavou a Hradcem nad Svitavou v sobotu dopoledne utrpělo 21 lidí zranění, z toho dva cestující středně těžké, ostatní byli zraněni lehce. V autobusu, který jel z Brna na Svitavy, cestovalo 45 lidí, řekla policejní mluvčí Andrea Muzikantová. Silnice byla podle hasičů v místě nehody neprůjezdná. Další nehody evidují záchranné složky i v jiných krajích.

Sledujte RADAR: Začátkem týdne bude nad nulou, místy se sněhem. Jaký je výhled na další dny?

6. března 2023 08:10

Jarní počasí zatím do republiky jen tak nedorazí, jak předpovídá Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ), v následujícím týdnu bude obloha převážně oblačná až zatažená. Nebudou chybět přeháňky, a to ani sněhové. Ve středu a ve čtvrtek může na horách napadnout až 15 centimetrů sněhu. V noci bude nadále většinou mrznout.

Česko čeká mrazivý víkend, hrozí vítr o síle orkánu. Meteorologové varují zejména řidiče

29. ledna 2022 08:54
Aktualizováno

Česko čeká o víkendu silný vítr dosahující 80 km/h, který se v neděli místy vyrovná síle orkánu. Obloha bude převážně zatažená a na horách může ojediněle sněžit. Podle meteorologů bude víkendové počasí způsobovat komplikace zejména v dopravě a energetice, největší riziko silného větru pak platí podle aktualizované výstrahy pro celou severovýchodní polovinu Čech, včetně části Středočeského kraje a Prahy.