CNN Prima News vojáci

vojáci

Výpis příspěvků ke štítku „vojáci“

Sláva Rusku, křičel okupant na Ukrajině. Trest přišel okamžitě, výbuch natočil jeho kolega

7. srpna 2022 21:27

Ruský postup na Donbasu zpomalují miny, které v oblasti rozmístila ukrajinská armáda. V posledních dnech se na sociálních sítích objevilo několik videí, která mají ukázat fatální následky pro ruské síly poté, co nastraženou výbušninu přehlédly. Je ale velmi složité pravost záběrů v době válečného konfliktu nezávisle ověřit.

Vykastroval ukrajinského zajatce. Novináři odhalili identitu „kanibala“ z čečenského praporu

6. srpna 2022 20:17

Investigativním webům Bellingcat a The Insider se zřejmě podařilo vypátrat identitu ruského okupanta, který měl na konci července v Luhanské oblasti vykastrovat svázaného ukrajinského vojáka. Děsivé video se dál šíří internetem. Válečným zločincem je podle všeho 29letý rodák z Tuvy jménem Ochur-Suge Mongush, který je členem čečenského praporu Achmat (pojmenováno po otci Ramzana Kadyrova).

Rusové si myslí, že nás popravili? Zničíme je, Azov je celá Ukrajina, vzkazuje pluk

4. srpna 2022 09:55

Skoro tři měsíce bránili obklíčený Mariupol před ruskými okupanty. V tomto přístavním městě předváděli Ukrajinci v čele s plukem Azov heroický a do jisté míry také symbolický vzdor. Po 20. květnu, kdy Mariupol definitivně padl, však zpráv o bojovnících Azovu začalo ubývat. V posledních dnech se nicméně zdá, že je obávaný pluk vojensky i mediálně znovu činný. Má rozbíjet ruské operace v okolí Záporoží a Kremlu adresoval ostrý vzkaz. Moskva totiž soudně zařadila Azov na seznam teroristických organizací.

Ukrajinský velitel: Ruští vojáci jsou zadlužení lidé. Kradou a jezdí sem jak na safari

31. července 2022 17:20

Bylo mu 19 let, když v roce 2019 vstoupil do armády. Teď Serhij vede na Ukrajině jednotku s drony, jež má za úkol lokalizovat ruské vojáky. V exkluzivním rozhovoru pro CNN Prima NEWS zmínil velké rozdíly, které panují mezi ukrajinskými a ruskými bojovníky. Za Moskvu podle něj válčí hlavně zadlužení lidé, kteří hledají výdělek.

Kastrace ukrajinského vojáka? Netryská krev a málo křičel, pochybuje o videu ruský novinář

30. července 2022 12:46

Kyjev se zabývá děsivým videem, které má pocházet z okupovaného území na Ukrajině. Ze záběrů je patrné, že se členové ruské armády pokoušeli vykastrovat svázaného ukrajinského vojáka. Ukrajinský ombudsman Dmytro Lubinec se kvůli podezření z válečného zločinu chystá obrátit na OSN i Mezinárodní výbor Červeného kříže. Je pravděpodobné, že Moskva jakákoliv obvinění popře. Po internetu už koluje bizarní reakce prokremelského komentátora Vladimira Solovjova.

Zlepšujeme se v grilování ruských tanků, chlubí se Ukrajinci záběry drtivého útoku

30. července 2022 06:11

Ukrajinci se pochlubili dalším útokem na ruskou těžkou techniku. Pomocí dělostřelectva se jim u Izjumu podařilo zasáhnout nepřátelský tank. Vzplanutí munice uvnitř stroje pak mělo pro obrněné vozidlo fatální následky. Ukrajinec, který video zveřejnil, přirovnal dělostřelecký úder k zahradnímu grilování. Okolnosti pořízení záběrů nelze v průběhu války nezávisle ověřit.

Děsivé video pokusu o kastraci ukrajinského zajatce. Všechny viníky dostaneme, zní z Kyjeva

29. července 2022 13:58

Na sociálních sítích se šíří děsivé video, které má pocházet z okupovaného území na Ukrajině. Ze záběrů je patrné, že se členové ruské armády pokoušeli vykastrovat svázaného ukrajinského vojáka. Zdá se, že k tomu použili odlamovací nůž. Videem už se zabývá kyjevská vláda. „Rusové si užívají mučení a vraždění. Každého identifikujeme. Všechny dostaneme,“ uvedl poradce ukrajinského prezidenta Mychajlo Podoljak.

Rusové jí zabili otce. 6letá dívka teď vydělává peníze na tanky a Javeliny pro armádu

27. července 2022 06:24

Její otec i strýc zemřeli v bojích proti ruským okupantům. Nyní šestiletá ukrajinská holčička Iryna Vasylieva prodává ozdobené čelenky do vlasů. Peníze prý půjdou na pomoc armádě. Snem Iryny je prodat tolik čelenek, aby mohla ukrajinským vojákům pořídit tisíc kusů amerických raketometů Javelin a dalších tisíc tanků. Řekla to v rozhovoru pro tamní média. Reportáž sdílel poradce ukrajinského ministra vnitra Anton Geraščenko.

Seděli na tanku a koukali na film. Ukrajinský dron zmasakroval ruské vojáky, ukazuje video

26. července 2022 06:07

Bezpilotní letoun ukrajinské armády shodil výbušninu na skupinu ruských vojáků, kteří seděli na tanku a sledovali film. Během útoku mělo být zabito patnáct lidí. Vyplývá to z telefonátu ruského vojáka a jeho matky. V něm okupant popisuje, že měl za úkol následky masakru uklidit. Hovor zachytily ukrajinské síly. Nahrávka i záběry z útoku se objevily na sociálních sítích.

Bizarní video z bojů: Vylekaní Rusové prchli ze zničeného tanku, Ukrajinci se jim vysmáli

25. července 2022 09:44

Ukrajinci na východě země provedli další úspěšný dělostřelecký útok na ruské pozice. Dokazovat to má nové video, na kterém je vidět zničený tank. Ten ve velkém spěchu opustili ruští okupanti, kteří se pak snažili utéct do bezpečí. Ukrajinští vojáci se nad záběry dobře bavili. Pravost videa je v době válečného konfliktu nemožné nezávisle ověřit.