CNN Prima News vojáci

vojáci

Výpis příspěvků ke štítku „vojáci“

Střelba samopalem, kopání zákopů, propaganda a přehlídky. Rusko vychovává z dětí vojáky

Ruské ministerstvo školství zavádí změny v osnovách. Děti školou povinné tak čekají nové lživé kapitoly historie o ruských vojenských úspěších i o invazi na Ukrajinu, rozborka kalašnikovů, střelba, kopání zákopů či schůzky s vojáky a veterány. Stanice CNN zároveň upozornila na řadu dosavadních případů „branné výchovy“, kdy i zhruba sedmileté děti pochodovaly ve vojenských přehlídkách. V zemi navíc funguje okolo deseti tisíc vojenských spolků pro mládež.

Bachmutský mlýnek na maso v praxi. Cesta k městu je plná ruských mrtvol, ukazují záběry

Ukrajinská 3. útočná brigáda zveřejnila video, které ukazuje následky bojů v jižním okolí Bachmutu. Na záběrech pořízených ukrajinským vojákem je vidět nespočet bezvládných těl ruských okupantů. Vzhledem k velkým ztrátám na obou stranách a k míře brutality si bitva u zmíněného doněckého města vysloužila označení „bachmutský mlýnek na maso“. Bližší okolnosti záběrů je v době ruské agrese složité nezávisle ověřit.

Bulharsko vystrašil záhadný dron s výbušninou. Likvidovat ho musela speciální jednotka

V bulharském černomořském letovisku Tjulenovo našli dron s výbušninou. Ministerstvo obrany vyslalo na místo zvláštní jednotku, aby bezpilotní letoun zkontrolovala a deaktivovala, napsala v pondělí agentura Reuters. Podle agentury AFP nebylo možné zbraň přepravit, a vojáci ji zničili na místě. Tjulenovo se nachází asi 70 kilometrů jižně od hranic s Rumunskem, které je stejně jako Bulharsko členem NATO a zároveň sousedí s Ukrajinou. Ta se od loňského února brání ruské vojenské agresi.

Záběry totální zkázy. Z osvobozené Andrijivky nezbylo nic, okolí Bachmutu je spálené na kost

Ruská invaze již vymazala z povrchu zemského mnoho ukrajinských měst či vesnic. Nejvíce utrpěly regiony u frontové linie. Boje ukrajinské a ruské armády za poslední týdny výrazně odnesla například nově osvobozená doněcká obec Andrijivka, která leží jen pár kilometrů jižně od Bachmutu. Ukrajinské vedení zveřejnilo letecké snímky, které zkázu zdevastované vesnice dokumentují, i záběry krvavých bojů, jež ukrajinskému dobytí vesnice předcházely.