reklama
CNN Prima News vojáci

vojáci

Výpis příspěvků ke štítku „vojáci“

Sledujte ZÁZNAM Hlavních zpráv: Politici k povinnému očkování pro některé skupiny

23. listopadu 2021 18:32

Ty nejnovější ověřené zprávy z domova i ze světa. Vláda připustila, že by očkování proti covidu mohlo být pro některé skupiny obyvatel povinné. Týkat by se podle premiéra v demisi Andreje Babiše mohlo jak seniorů nad 60 let, tak takzvané kritické státní infrastruktury, tedy zdravotníků, policistů, hasičů nebo třeba pracovníků v sociálních službách. Nejen o tom Hlavní zprávy od 18:55 na Primě a CNN Prima NEWS.

Zavede Česko povinné očkování? Vláda ho chce řešit u zdravotníků, policistů nebo vojáků

22. listopadu 2021 21:46

Vláda podle premiéra Andreje Babiše (ANO) na pondělním jednání otevřela debatu o povinném očkování některých profesí proti onemocnění COVID-19. Vznikne meziresortní komise, která ho posoudí. Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) doplnil, že jasno by mohla mít už koncem tohoto týdne a příští týden vládě předloží stanovisko ministerstva.

Českého reportéra napadli vojáci u běloruské hranice. Nebyl označen, hájí se polská armáda

17. listopadu 2021 16:26

V úterý došlo nedaleko polsko-běloruských hranic k napadení tří novinářů včetně českého fotografa Martina Divíška. Podle sdružení novinářů Press Club Polska měli lidé v uniformách polské armády trojici vytáhnout z auta, spoutat a vulgárně jim nadávat. Polské ministerstvo obrany incident potvrdilo, ale odmítá, že by vojáci použili násilí, a tvrdí, že novináři byli maskovaní a nebyli nijak označení.

Na hranici Arménie a Ázerbájdžánu opět umírají vojáci. Lidé mají strach, říká Avetisjan

16. listopadu 2021 18:38
Aktualizováno

Na hranicích mezi Arménií a Ázerbájdžánem se v úterý opět bojovalo, obě země se navzájem obvinily z přeshraničních útoků. Jerevan hlásí mrtvé a raněné, Baku informovalo o dvou zraněných na své straně. Podle nepotvrzených informací zahynulo kolem 15 arménských vojáků. Arménské ministerstvo obrany později informovalo, že strany konfliktu se za ruské asistence dohodly na přerušení bojů a že na hranicích večer místního času zavládl klid.

Sledujte ZÁZNAM Hlavních zpráv: Bělorusko plánuje v noci mohutný pokus o překročení hranice

14. listopadu 2021 18:29

Ty nejnovější ověřené zprávy z domova i ze světa. Běloruské speciální vojenské síly plánují na dnešní noc mohutný pokus o překročení hranice. Odpoledne o tom informovala polská pohraniční stráž. Do tábora uprchlíků na běloruské straně přišly přes den stovky ozbrojenců. Nejen o tom v Hlavních zprávách od 18:55.

Obavy o Alžbětu II. Kvůli zdravotnímu stavu vynechala pro královskou rodinu důležitou akci

14. listopadu 2021 13:49

Britská královna Alžběta II. se ze zdravotních důvodů nezúčastní nedělní tradiční ceremonie k uctění vojáků padlých ve světových válkách. Oznámil to Buckinghamský palác, podle něhož má panovnice problémy se zády. Pětadevadesátiletá Alžběta II. měla přihlížet tradiční pietě u symbolického hrobu neznámého vojína v centru Londýna a je zklamaná, že se tak nestane. Šlo by o první veřejnou akci, jíž by se zúčastnila od své říjnové hospitalizace.

Účet za první světový masakr: 300 tisíc padlých našinců a hroby zajatců v celém Česku

11. listopadu 2021 17:25

Takový masakr, jenž skončil 11. listopadu 1918, Češi od té doby nepoznali. Na bojištích prvé světové války padlo až 300 tisíc mužů z českých zemí, a proto i v nejmenší vesnici stojí pomník padlým za císaře pána. A zatímco Češi umírali v Srbsku, na Haliči, v Rusku, Itálii a jinde, v Čechách i na Moravě našly hrob tisíce zajatců. Reportér CNN se za zajatci prvé světové války vydal na hřbitov v Ostravě-Vítkovicích.

Šok pro USA i svět. Afghánská vláda si údajně vymyslela 300 tisíc imaginárních vojáků

11. listopadu 2021 06:34

Bývalý afghánský ministr financí Khalid Payenda v rozhovoru pro BBC šokoval prohlášením, že 300 tisíc členů vládních elitních jednotek, které měly zemi ochránit před Tálibánem, z drtivé většiny nikdy neexistovalo. Někteří vládní činitelé si je měli spolu s generály vymyslet, aby mohli pobírat jejich platy. To by mohlo vysvětlovat srpnový hladký převrat Tálibánu.

reklama