reklama
CNN Prima News vojáci

vojáci

Výpis příspěvků ke štítku „vojáci“

Za polní nemocnici v Letňanech zaplatí stát 88 milionů korun. Nikdo se tam neléčil

Ministerstvo zdravotnictví poslalo nemocnici Bulovka 88 milionů korun za polní nemocnici v Letňanech, uvedla ČT. Ta sloužila jako záloha pro případ přeplnění nemocnic pacienty s COVID-19. Nakonec se v ní ale žádný pacient neléčil. Zaplatit bylo třeba nejen nájem, ale také energie. Většina sumy poputuje na konto miliardáře Pavla Sehnala, který poskytl pro nemocnici prostory.

Výbuch v Brdech vyšetřuje vojenská policie jako těžké ublížení na zdraví

Výbuch munice, který v úterý dopoledne v Chráněné krajinné oblasti Brdy, v bývalém výcvikovém prostoru, těžce zranil dva vojáky, vyšetřuje vojenská policie pro podezření z těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti spáchaného dosud neznámým pachatelem, řekla ve středu mluvčí vojenské policie Nikola Rimkevič Hájková. Protože vyšetřování případu je v počáteční fázi, nebude vojenská policie zatím sdělovat další informace. Také mluvčí Generálního štábu Armády ČR Magdalena Dvořáková s ohledem na zraněné vojáky a jejich rodiny další informace o stavu vojáků neuvedla.

Hasiči a policisté dostanou 20 tisíc korun za pomoc během pandemie, řekl kabinet

Aktualizováno

Hasiči, policisté a vojáci, kteří pomáhali bojovat s koronavirovou epidemií, dostanou mimořádnou odměnu 20 tisíc korun. Na pondělním zasedání to schválila vláda, informovali na sociálních sítích ministři vnitra Jan Hamáček (ČSSD) a obrany Lubomír Metnar (za ANO). Celkem vláda na mimořádné odměny a s nimi spojené vedlejší náklady vyčlení z rozpočtu více než 1,4 miliardy korun.

NATO definitivně ukončilo svou misi v Afghánistánu. Tálibán se vrací ke starým praktikám

Severoatlantická aliance (NATO) ukončila v tichosti po téměř 20 letech svoji vojenskou misi v Afghánistánu. Informovala o tom v pátek agentura DPA s odvoláním na zdroje z diplomacie a armádních kruhů. Vojáci, kteří se stále nacházejí v Afghánistánu a pocházejí ze zemí jako USA nebo Turecko, jsou podle informací agentury nyní zcela podřízeni národnímu velení.

Rabování, vandalství a zatýkání. Napětí v JAR roste, země nasadila 25 tisíc vojáků

Jihoafrická armáda začala ve čtvrtek rozmísťovat 25 tisíc vojáků, kteří mají pomoci policii zvládnout nepokoje vyvolané uvězněním bývalého prezidenta Jacoba Zumy. Patnáctiměsíční trest, který dostal za pohrdání justicí, si odpykává od minulého čtvrtka. Po jeho nástupu do věznice začaly protesty, jež přerostly ve výtržnosti. O život při nich přišlo nejméně 117 lidí a více než 2 000 osob bylo zatčeno, oznámily dnes jihoafrické úřady.

Země, kde armáda vyhlásila válku doktorům: Za péči o pacienty jim hrozí smrt, léčí tajně

Klinika pod palbou a lékaři v slzách. Jedna z kulek vystřelená vojáky zasáhla do krku mladého muže, který se snažil bránit dveře. Lékaři se zoufale snažili zastavit silné krvácení, zatímco podlaha okolo se zbarvila do ruda. Tak popisují reportéři agentury AP scénu z tajné nemocnice ukryté v jednom z myanmarských klášterů, kterou vzaly bezpečnostní složky útokem. Léčili se v ní totiž zranění demonstranti, kteří protestovali proti vývoji v zemi po únorovém vojenském puči.

Dvacet let a šestnáct padlých. Takový byl Afghánistán pro českou armádu, mise skončila

Druhé prázdninové úterý roku 2014 je dodnes nejtemnějším dnem v historii Armády ČR. Na její patrolu u afghánské základny Bagrám zaútočil 8. července sebevražedný atentátník. Následkem výbuchu zahynulo pět českých vojáků. To je asi nejbolestivější memento, které po sobě afghánská mise v Česku zanechává. Sledujte na CNN Prima NEWS a v tomto článku speciální vysílání na toto téma od 11:00.

reklama