CNN Prima News výbuch

výbuch

Výpis příspěvků ke štítku „výbuch“

Dokonalá ukrajinská trefa. Obří exploze rozmetala transportéry okupantů, ukázaly záběry

6. prosince 2022 06:01

Ukrajinci se pochlubili dalším úspěšným úderem na ruské vojáky na východě země. Video, jež koluje po sociálních sítích, zachycuje skupinku okupantů na hranici Luhanské a Doněcké oblasti. Ukrajinci pravděpodobně pomocí dělostřelectva naváděného bezpilotním letounem provedli na Rusy drtivý útok. Rozmetali při tom dvě transportní vozidla. Ruští vojáci buď utekli, nebo byli zneškodněni.

Záběry z bojů: Ruskou operaci zastavila jedna mina. Posádka se rozprchla, lidé se smějí

5. prosince 2022 14:00

Rusové při manévrech v okolí Vuhledaru v Doněcké oblasti přišli o bojové vozidlo pěchoty (BVP), které najelo na minu. Výbuch zřejmě rozmetal část vozu. Vojáci jedoucí na vozidle se následně rozprchli, osud posádky zevnitř vozidla není jasný. Ruskými vojáky zveřejněné záběry sdílel ukrajinský novinář Jurij Butusov. Okolnosti vzniku záběrů není možné v průběhu válečného konfliktu nezávisle ověřit.

Výbuch policejního muničního skladu v Bílině má podle GIBS dva viníky. Navrhla je obžalovat

28. listopadu 2022 16:56

Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) navrhla obžalovat dva bývalé policejní pyrotechniky kvůli výbuchu policejního muničního skladu v Bílině na Teplicku. V případě prokázání viny z obecného ohrožení z nedbalosti jim hrozí až pětileté tresty a zákaz činnosti, sdělila v pondělí bez dalších podrobností mluvčí GIBS Ivana Nguyenová. Muniční sklad v Bílině vybuchl před dvěma lety. Nikomu se nic nestalo.

Kyjev zveřejnil další brutální video. Výbuch vymrštil okupanta do vzduchu, ukazují záběry

26. listopadu 2022 06:04

Ukrajinské ministerstvo obrany zveřejnilo brutální záběry z bojů v Doněcké oblasti. Ukrajinské armádě se tam na začátku listopadu povedlo zničit ruský tank. Obrněnec nejdříve najel na protitankovou minu, poté jej dorazili ukrajinští vojáci střelou z raketového komplexu Stugna-P. Na videu je vidět, že exploze vymrštila jednoho z okupantů několik metrů do vzduchu.

Brutální exploze: Rusové usnuli v zákopu. Dron shodil bombu jednomu z nich skoro do klína

22. listopadu 2022 08:44

Rusové se nadále snaží dosáhnout postupu na území centrálního Donbasu. V posledních týdnech se na sociálních sítích objevuje mnoho krvavých záběrů především z okolí Bachmutu, na nichž ukrajinské bezpilotní letouny pomocí bomb masakrují bezmocné okupanty. Velmi činná je v tomto ohledu ukrajinská 30. mechanizovaná brigáda, která videa svých útoků zveřejňuje na sociální síti. Obzvlášť brutální záběry se na Facebooku objevily začátkem týdne, jejich pravost nelze v době válečného konfliktu nezávisle ověřit.

Drsné záběry z bojů: Tank se proměnil v ohnivou kouli. Rusům je trochu horko, rýpl si komik

19. listopadu 2022 12:46

Na internetu se objevily další záběry z bojů na východě Ukrajiny. Tentokrát je na nich zachycena mohutná exploze ruského tanku, který zřejmě najel na nástražné zařízení. Video sdílel známý ukrajinský moderátor Serhij Prytula, který pořádá finanční sbírky pro potřeby ukrajinských ozbrojených sil. Podobné záběry nicméně prakticky nelze v době trvání válečného konfliktu nezávisle ověřit.

Obyvatelé Przewodówa prožili noc hrůzy z dalšího bombardování. Oběti exploze dobře znali

16. listopadu 2022 21:41

V polském Przewodówě probíhá vyšetřování úterní exploze, kterou způsobila vojenská raketa. O život tam přišli dva lidé. Na místě působí desítky až stovky odborníků z řad armády, hasičů a policistů. Reportérka CNN Prima NEWS z místa popsala, že obyvatelé mají strach, aby se podobný incident neopakoval. Oba muže, kteří při neštěstí přišli o život, místní dobře znali.