reklama
CNN Prima News výstraha

výstraha

Výpis příspěvků ke štítku „výstraha“

Víkend ve znamení sněhu a silného větru. Meteorologové varují před poškozením stromů

3. prosince 2021 12:58

Na severovýchodě České republiky a ve Frýdlantském výběžku bude v sobotu foukat silný vítr, který v nárazech přesáhne rychlost přes 65 kilometrů v hodině. Na opačné straně republiky, zejména v oblasti Českomoravské vrchoviny a Jihomoravského kraje se při mrznoucím dešti bude do nedělního rána místy tvořit ledovka. Sdělil to Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Husté sněžení způsobilo na některých místech dopravní kalamitu. A potíže budou i v pondělí

28. listopadu 2021 17:13

Kvůli hustému sněžení v neděli na některých místech České republiky silně kolabovala doprava. Kalamitu způsobil sníh například v Jihomoravském či Olomouckém kraji. A ani v pondělí na tom nebudeme o moc lépe. Na většině území Česka stále hrozí náledí a zmrazky, pokud zmrzne roztátý sníh, kterého do večera napadne někde až 15 centimetrů. Výstraha Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) platí do pondělního poledne, netýká se západu země.

Na Česko opět udeří silný vítr. Platí výstrahy, nebezpečí hrozí v sedmi okresech

31. října 2021 15:53

V části Česka hrozí od nedělního večera do pondělního rána opět silný vítr. V nárazech může mít rychlost kolem 70 kilometrů za hodinu. Varování s nízkým stupněm nebezpečí platí pro Frýdlantsko, Jesenicko, Krnovsko a čtveřici okresů na jihu Pardubického kraje. Vyplývá to z výstrahy, kterou v neděli dopoledne vydal Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

ČEZ vyhlásil kalamitní stav. Bez elektřiny zůstaly po vichřici desítky tisíc domovů

21. října 2021 20:33

Společnost ČEZ Distribuce kvůli následkům silného větru vyhlásila kalamitní stav v celém Středočeském kraji a v okresech Děčín, Česká Lípa, Chrudim, Pardubice, Trutnov, Náchod a Havlíčkův Brod. K 19:00 firma evidovala ještě 85 tisíc odběrných míst bez elektřiny a pracovala na opravě 189 poruch na vedení vysokého napětí. Oznámila to mluvčí Skupiny ČEZ Soňa Holingerová.

Extrémní vítr dosáhne v Česku síly orkánu. Bouře Ignatz už řádila ve Francii i Německu

21. října 2021 07:44

Po několika slunečných dnech přijdou ve čtvrtek přeháňky nebo rovnou déšť. V platnosti je zejména výstraha před silným větrem, který bude dosahovat rychlosti až 125 km/h a meteorologové hlásí vysoký stupeň nebezpečí. Odborníci doporučují lidem, aby si zajistili okna i volně uložené věci v okolí domů. Vyplývá to z předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

Teploty kolem 14 °C vystřídá mráz. Přízemní mrazíky vydrží do pondělí

10. října 2021 07:56

První povolební den přinese jasné až skoro jasné počasí. Z rána se mohou ojediněle vyskytnout mlhy, během dne bude na jihovýchodní polovině Čech přibývat oblačnosti. Zatímco v noci na pondělí, kdy má teplota klesnout až k -3 °C, stále platí výstraha Českého meteorologického ústavu (ČHMÚ) před přízemními mrazíky, v noci na úterý už by se mělo lehce oteplit. Začne ale pršet.

reklama