CNN Prima News výstraha

výstraha

Výpis příspěvků ke štítku „výstraha“

Česko zasype těžký a mokrý sníh, očekávejte komplikace v dopravě. Kde platí výstraha?

5. prosince 2022 13:38

V pásu od jihu Čech přes Českomoravskou vrchovinu po Orlické hory v úterý od noci do dopoledne napadne pět až deset centimetrů sněhu, který bude mokrý a těžký. Při teplotách nad nulou může sníh lámat větve a komplikovat dopravu, informoval o tom Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ), který vydal výstrahu. Podle jeho předpovědi by v noci na úterý měly nejnižší teploty v Česku zůstat nad nulou, přes den bude maximálně jeden až pět stupňů.

Část Česka sevře náledí, varují meteorologové. Výstraha platí pro pět krajů

1. prosince 2022 11:03

V jihozápadní polovině Česka se od čtvrtečního večera do pátečního dopoledne může místy tvořit náledí. Vytvářet se bude při poklesu teplot pod nulu po dešti nebo sněžení, informoval Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Podle jeho předpovědi by nejnižší teploty v noci na pátek měly klesnout na nulu až minus čtyři stupně Celsia, při déletrvající malé oblačnosti mohou spadnout až k minus šesti stupňům.

Nová předpověď na zimu: Meteorologové překvapili slovy o tropickém jevu. Jak bude v ČR?

21. listopadu 2022 07:47

I na začátku týdne nás bude provázet citelné ochlazení, vyplývá to z údajů Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Meteorologové varují před náledím a ledovkou, opatrní by měli být řidiči i chodci. Je třeba také počítat s občasným deštěm či mrholením. Povzbuzující ovšem je nová předpověď na zimu od expertů z webu Severe Weather – podle nich se větší mrazy Evropě vyhnou.

Na Česko se valí zima. Meteorologové vydali výstrahu před sněhem a náledím

17. listopadu 2022 12:47

V celém Česku se v pátek a sobotu může postupně tvořit náledí a bude sněžit. Nejprve zasáhne ochlazení v pátek odpoledne severovýchod země a do soboty se rozšíří na celé území republiky. Vyplývá to z výstrahy, kterou ve čtvrtek zveřejnil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Kvůli kluzkým chodníkům a silnicím si proto budou muset dávat pozor chodci i řidiči. Náledí může vydržet až do neděle.

Valí se další silné bouřky s přívalovým deštěm. Pro část Česka platí zpřísněná výstraha

27. srpna 2022 12:35

Na východě Čech, Moravě a ve Slezsku mohou být odpolední a večerní bouřky velmi silné. Meteorologové očekávají přívalové srážky s úhrny kolem 60 milimetrů a menší kroupy. Na severovýchodě Čech a na východě Moravy hrozí rozvodnění menších toků. Vyplývá to z aktuální výstrahy Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).