CNN Prima News výstraha

výstraha

Výpis příspěvků ke štítku „výstraha“

Sledujte RADAR: Česko zasáhne vydatné sněžení. Kde hrozí náledí, závěje či výpadky energie?

V úterý se na většině území Česka vyskytne sněžení. Podle meteorologů Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) bude sněžit i mimo horské oblasti a připadne kolem 5 cm nového, většinou mokrého a těžkého sněhu. V noci na středu mohou teploty klesnout i na −10 °C. V platnosti jsou výstrahy před novou sněhovou pokrývkou, náledím a závějemi.

Sledujte RADAR: Na Česko se žene sníh, mráz i silný vítr. Podívejte se, kde platí výstraha

Ve čtvrtek a pátek bude v Česku foukat silný vítr, který může v nárazech přesáhnout i 70 km/h. Meteorologové Českého hydrometeorologického ústavu kvůli tomu vydali výstrahu. Během noci na pátek navíc dojde k ochlazení a o víkendu se teploty budou pohybovat mezi −3 až 3 °C, přičemž v noci mohou klesnout až k −6 °C. Podle meteorologů se tak může vytvářet náledí a na horách sněhové jazyky.

Sledujte RADAR: Česko zasáhne mráz, problémy hrozí nejen řidičům. Kde platí výstraha?

Před náledím či zmrazky na vlhké vozovce varovali odborníci z Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Teploty totiž během noci z úterý na středu klesnou pod bod mrazu. S namrzlým povrchem komunikace se mohou podle nové výstrahy setkat zvláště řidiči na severu či severovýchodě našeho území. Dbát zvýšené opatrnosti by měli i pěší. Upozornění je v platnosti od středeční půlnoci do osmé hodiny ranní.

Bílé Česko? Podívejte se, kde všude má sněžit. V týdnu pak přijde teplotní šok

Po nezvykle dlouhém babím létě dává během víkendu poprvé o sobě hlasitěji vědět také zima. Na severovýchodě území se má objevit sníh, který by podle meteorologů mohl vytvořit souvislou pokrývku. Ve zbytku republiky zaprší. Na některých místech platí až do odpoledních hodin výstraha před tvorbou nebezpečné ledovky. Nadcházející týden přinese dramatický propad teplot, kdy může ve středu i mrznout.

VÝSTRAHA: Česko bude bičovat prudký vichr. Může lámat stromy, řidičům hrozí nebezpečí

Silné nárazy větru, které mohou lokálně dosahovat rychlosti až 110 km/h, zasáhnou během čtvrtka především území Moravy a Slezska. Před poryvy souvisejícími s tlakovou níží Ciarán varovali odborníci z Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) a pro východ Česka vydali výstrahu. Silný vítr přinese problémy hlavně v dopravě, řidiče mohou ohrozit poškozené a popadané stromy na vozovce. Výstraha bude platná až do pátečního poledne.

Sledujte RADAR: Na Česko se žene silný vítr. Podívejte se, kde hrozí vichřice

Český meteorologický ústav vydal výstrahu před silným větrem, který má udeřit ve východní části území v pondělí večer a v noci na úterý. Hrozí komplikace v dopravě i riziko úrazů kvůli uvolněným předmětům nebo zlomeným větvím. Výstraha platí od 22 hodin do úterních 7 hodin ráno. Podle výhledu meteorologů přijde další varování ve čtvrtek, kdy se silný vítr vrátí. Situaci ve svém kraji můžete sledovat na radaru v tomto článku.