reklama
CNN Prima News výstraha

výstraha

Výpis příspěvků ke štítku „výstraha“

Na Česko se ženou další bouřky s přívalovým deštěm a kroupami. Hrozí i povodně

Aktualizováno

I v pondělí potrápí Česko silné bouřky. Výstraha Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) tak zůstává v platnosti. Před bouřkami meteorologové varují především v Jihočeském, Jihomoravském a Zlínském kraji a na Vysočině. V poledne se pak výstraha rozšířila i na Slezsko, severní Moravu a východ Čech. Na Plzeňsku hrozí povodně. Teploty během dne budou šplhat na 23 až 28 °C, místy mohou atakovat i 30 °C.

Výstraha meteorologů před velmi silnými bouřemi trvá. Na Plzeňsku hrozí povodně

Aktualizováno

Sobotní výstraha, kterou v neděli dopoledne upřesnil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ), varuje před velmi silnými bouřkami, krupobitím a povodněmi. V neděli se bouře mohou na území celé České republiky vyskytnout především od 15 hodin do večera. Teploty budou letní, od 23 do 28 stupňů Celsia, místy vyšplhají až k třicítce. Pro Plzeňsko platí povodňová pohotovost.

Silné bouřky se v neděli přesunou na východ Česka. Opět hrozí lijáky a povodně

Riziko silných bouřek spojených s intenzivním deštěm v Česku ještě nepominulo. V neděli hrozí především na Moravě a ve Slezsku. Hladiny některých řek a potoků mohou opět vystoupat na některý z povodňových stupňů. Nejvyšší povodňové nebezpečí bylo v neděli ráno stále na severu Ústeckého a Libereckého kraje a také na Otavě v Plzeňském kraji. Vyplývá to z upozornění Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

Česko zasáhly další silné bouřky. Hrozí povodně na horním toku Lužické Nisy

Aktualizováno

Od pátečního poledne meteorologové vydali výstrahu před silnými bouřkami na téměř celém území České republiky. V pátek bouře lámaly stromy na Svitavsku v Pardubickém kraji. Hasiči zde odčerpávali vodu ze sklepů. V sobotu odpoledne se pak bouře přehnaly přes Liberecko, kde přívaly vody zvedly i hladinu Lužické Nisy. Varování platí až do noci na pondělí.

Aktivita klíšťat je na nejvyšším stupni. Pozor na vysokou trávu, varují odborníci

Aktivita klíšťat je v neděli po celé republice na pátém, nejvyšším stupni, který znamená mimořádné riziko, uvedli meteorologové ráno na Twitteru. Doporučují při pobytu v přírodě používat repelent, vhodně se obléknout a pokud možno se pohybovat po zpevněných cestách mimo porost a vysokou trávu. Po návratu je vhodné se důkladně prohlédnout a případně co nejdříve přisátá klíšťata odstranit.

reklama