CNN Prima News Wisconsin

Wisconsin

Výpis příspěvků ke štítku „Wisconsin“

Desetiletý chlapec zastřelil matku, když mu nekoupila VR brýle. Po vraždě si je pořídil sám

Jedenáctiletý chlapec z amerického Wisconsinu stane před soudem jako dospělý za vraždu své 34leté matky Quiany Mannové. Tu měl podle dosavadních informací zastřelit loni, tedy jako desetiletý, a to po hádce, když mu nechtěla koupit brýle pro virtuální realitu, píší zahraniční média. Den po vraždě si z matčina účtu VR brýle nakonec koupil. Hrozí mu až šedesát let za mřížemi.

Hororová jízda: Lidé na atrakci viseli hlavou dolů tři hodiny, holčičku označují za hrdinku

Dlouhé tři hodiny strávilo osm lidí, z toho sedm dětí, uvíznutých hlavou dolů na horské dráze Fire Ball v americkém Wisconsinu. Co za poruchou pouťové atrakce stojí, není zatím jasné. Za hrdinku lidé označují malou holčičku, která, ač byla sama uvízlá, záchranářům vzkázala, aby nejdříve vyprostili postaršího muže. Ačkoliv se nikomu nic nestalo, mělo být všech osm účastníků převezeno do nemocnice. Informují o tom zahraniční média.

Bílé peklo. Sněhová bouře v USA zabila desítky lidí, někteří zemřeli uvězněni v autech

Nejméně 28 osob zemřelo v americkém státě New York poté, co kraj kolem města Buffala postihla sněhová bouře nevídaných rozměrů. Někteří lidé byli ve svých autech uvězněni více než dva dny, než se je z bílého pekla povedlo vysvobodit. Jiní se už ven živí nedostali. Celkově živel připravil po celých Spojených státech o život nejméně 56 lidí.

Pensylvánie pro demokraty, republikánská Florida. Volby do Kongresu USA jsou těsné

Aktualizováno

Po uzavření volebních místností ve většině amerických států není jasno, která strana získala většinu v obou kongresových komorách. Zatímco demokrat John Fetterman byl zvolen do Senátu za Pensylvánii, když v klíčovém souboji porazil republikána Mehmeta Oze, na Floridě dál vládnou republikáni. O tom, zda americký Senát po úterních volbách ovládnou demokraté, nebo republikáni, se zřejmě rozhodne v Georgii. Výsledek nelze odhadnout ani v Nevadě a Arizoně.