reklama
CNN Prima News Wisconsin

Wisconsin

Výpis příspěvků ke štítku „Wisconsin“

Americká univerzita odstranila „rasistický balvan“ kvůli 100 let starému pojmenování

Část studentů Wisconsinské univerzity jásá. Jejich škola se totiž zbavila temného stínu ze své minulosti. V pátek nechala odstranit čtyřicetitunový kámen ze svého kampusu. Dvě miliardy let starý balvan byl původně vyzdvižen na počest prezidenta univerzity Thomase Chamberlina. V průběhu let se ale pro balvan ustálil hanlivý rasistický výraz „n***í hlava“.

Bidenovu výhru potvrdily další dva klíčové státy. Zvítězil ve Wisconsinu a Arizoně

Další dvě klíčová bojiště z letošních prezidentských voleb ve Spojených státech v pondělí vyhlásila oficiální výsledky hlasování a potvrdila vítězství demokratického kandidáta Joea Bidena. K Georgii, Michiganu, Pensylvánii a Nevadě se přidaly Arizona a Wisconsin. Výsledky tak už vyhlásily všechny státy, v nichž si Biden připsal relativně těsná vítězství a v nichž tábor prezidenta Donalda Trumpa přistoupil k soudním stížnostem.

Joe Biden je novým americkým prezidentem. Ve volbách těsně porazil Trumpa

Vše nasvědčuje tomu, že USA budou mít nového prezidenta. Po zisku některých klíčových států zvítězil demokratický kandidát Joe Biden, který by měl v Bílém domě nahradit republikána Donalda Trumpa. Rozhodujícím krokem se stal zisk Pensylvánie v sobotu v podvečer našeho času. Dosavadní prezident však v posledních dnech vyjadřoval nad průběžnými výsledky voleb silné pochybnosti a dokonce chce vítězství svého rivala napadnout u soudu.

Souboj o Bílý dům 2020: Proč ještě neznáme volební výsledek?

Souboj mezi Donaldem Trumpem a Joem Bidenem o post prezidenta Spojených státu vrcholí. Proč se ale na definitivní výsledky stále čeká? Americký volební systém je totiž složitější než v Česku, takže větší počet hlasů od občanů nemusí znamenat pro kandidáta vítězství. Rozhoduje, kdo triumfuje v důležitých státech. Kvůli velkému zájmu o korespondenční hlasy se na konečné výsledky může čekat také několik dnů.

Biden se setkal s rodinou černošského mladíka Blakea, Trump ho zkritizoval

Kandidát na amerického prezidenta Joe Biden se setkal ve čtvrtek s rodinou černošského mladíka Jacoba Blakea, kterého předminulý týden střelil bělošský policista sedmkrát do zad. Incident spustil v USA novou vlnu demonstrací a nepokojů, kvůli níž navštívil město Kenosha se státě Wisconsin před třemi dny i prezident Donald Trump. Ten se ale podle televize CNN s mladíkem ani jeho rodinou nesetkal, Bidena ostře zkritizoval.

reklama