CNN Prima News Žižkov

Žižkov

Výpis příspěvků ke štítku „Žižkov“

Developeři přestávají stavět nové byty. Lidé na pořízení vlastního bydlení nemají peníze

13. října 2022 18:01

Na nové byty v Praze už lidé nemají peníze. Letos se v metropoli během třetího čtvrtletí prodalo jen 550 nových bytů, což je meziročně o šedesát procent méně. Se slevou prý zájemci nemohou počítat. Developeři raději s prodejem nebo výstavbou počkají, až úvěry zlevní a lidé si znovu začnou pořizovat vlastní bydlení. To by ale podle odhadů mělo nastat až v roce 2024.

Konec Koněvovy ulice na Žižkově? Přejmenování podpořili zastupitelé Prahy 3

22. června 2022 00:56

Praha 3 požádá magistrát hlavního města, aby přejmenoval Koněvovu ulici na Hartigovu podle prvního žižkovského starosty. V úterý o tom rozhodli zastupitelé městské části. O přejmenování rozhoduje rada hlavního města na základě doporučení magistrátní místopisné komise, která už dříve Prahu 3 informovala o tom, že se změnou názvu souhlasí. Krok na dnešním jednání kritizovali například zastupitelé hnutí ANO.

Pokus o sebevraždu není přiznáním viny, říká psycholog. Co se ve Ferim mohlo odehrávat?

28. května 2022 21:02

Každý neúspěch může zhoršovat psychický stav, což může vést ke zkratu. Pokud se u bývalého poslance Dominka Feriho potvrdí informace o údajném pokusu o sebevraždu, je pravděpodobné, že čin souvisí s obviněním, kterému čelí. I to ve vysílání CNN Prima NEWS řekl forenzní psycholog a soudní znalec v oboru forenzní psychologie Karel Netík.