CNN Prima News Žižkov

Žižkov

Výpis příspěvků ke štítku „Žižkov“

Policie po dvou měsících chytla údajného lupiče. Před zatčením se skrýval ve skříni bez dveří

Zhruba po dvou měsících na útěku skončil v cele muž podezřelý z loupeže, který předtím utekl z psychiatrické léčebny v Praze. Oznámila to v pátek mluvčí pražských policistů Eva Kropáčová na policejním webu. Při opětovném dopadení se šestatřicetiletý muž snažil schovat ve skříni bez dveří na ubytovně na Žižkově v Praze. Kvůli odsouzení za předchozí zločiny putoval zadržený okamžitě do věznice.

Uchvátila mě hudba kapely Orlík, vzpomíná romský muzikant Banga. Rasismus odhalil později

Hudebník Radek Banga se v talkshow 7 pádů Honzy Dědka podělil o vtipnou historkou z mládí. Společně se svým bratrem a kamarády několik týdnů poslouchali písně kapely Orlík. „Všichni jsme tou hudbou byli zprvu unešení,“ popsal tehdejší pocity. Jenže poté, co se dozvěděli o ideologii hnutí skinheads, přišlo trpké rozuzlení, které se z časového odstupu jeví v očích samotného romského zpěváka spíše úsměvně.

Při přestřelce v pražském paneláku zemřel policista. Vrah střílel kolem jako smyslů zbavený

Měla to být jedna z razií, kterých pražští policisté na sklonku devadesátých let zažívali opravdu hodně. Cílem byla skupina vyděračů. Když policisté v čele s Jiřím Linhartem vyrazili k jednomu z panelových domů na pražském Žižkově, byli dobře vyzbrojeni. Nikdo z nich ale netušil, že zbraně skutečně budou potřebovat. Jeden z pachatelů začal na chodbě domu střílet jako smyslů zbavený. Bylo mu jedno, jestli jde o znepřátelený gang nebo policisty. Zasahující Jiří Linhart přestřelku nepřežil. Příběh vám redakce CNN Prima NEWS přináší v seriálu Zvlášť závažné zločiny, který pojednává o největších kriminálních případech od začátku tisíciletí.

OBRAZEM: Nákladové nádraží Žižkov se změní k nepoznání. Vznikne nová čtvrť pro 15 tisíc lidí

V širším centru Prahy vzniká nová čtvrť, v níž by mělo brzy najít svůj domov více než 15 tisíc lidí. Očekávaná proměna Nákladového nádraží Žižkov zaznamenala další významný posun, když v pondělí podepsala Praha, Městská část Praha 3 a developerská společnost FINEP historicky první trojstrannou smlouvu o spolupráci. Další developeři již v okolí kulturní památky své projekty budují. Podívejte se, jak bude moderní čtvrť vypadat.