CNN Prima News žralok

žralok

Výpis příspěvků ke štítku „žralok“

Krvavý útok žraloka změnil líbánky v horor. Predátor usmrtil ženu před zraky novomanžela

Ke krvavému útoku žraloka došlo v pondělí v oblíbeném turistickém letovisku v Nassau na Bahamách. Predátor pokousal 34letou turistku z Bostonu, která měla na ostrově trávit líbánky se svým novomanželem, s nímž si vyrazila na projížďku na paddleboardech. I přes veškerou snahu záchranářů se ženu nepodařilo zachránit. O incidentu informuje americká CNN.

Zkoumali útes, pak přišel útok. Žralok se potápěčce zakousl do tváře, žena přišla o zuby

Momenty hrůzy prožila 32letá potápěčka Bridgette O’Shannessyová. Minulý týden v pátek ji při zkoumání útesu v australském městě Adelaide nečekaně napadl žralok bílý, ženě se zakousl přímo do tváře. Díky pohotové reakci jejího kolegy se dravce podařilo odehnat a dostat ji do záchranného člunu. V nemocnici podstoupila několik chirurgických zákroků, lékaři jí museli odstranit i několik zubů.

Hrůzný útok žraloka v oblíbeném letovisku: Žena přišla o ruku. Drama při záchraně ukazuje video

V Egyptě opět útočil žralok. K nešťastnému incidentu tentokrát došlo v oblíbeném letovisku Danab, které se nachází na jihovýchodě Sinajského poloostrova, kde predátor zaútočil na ženu z Alexandrie. Ženu se podařilo z moře zachránit, v bezvědomí byla převezena do nemocnice, kde jí museli amputovat levou ruku. Nyní by měl být její stav již stabilizovaný, informuje egyptský deník Ahram.

Boj se žralokem o holý život: Addison přišla o nohu. Zachránily mě rady z dokumentů, popsala

Žralok měl oční bulvu velkou jako baseballový míček, velmi lepkavou – bylo to nechutné. Těmito slovy vzpomíná rok od napadení nebezpečným predátorem na momenty hrůzy tehdy teprve 17letá Američanka Addison Betheaová. Nyní se vrátila na místo, kde ji žralok ošklivě pokousal, kvůli čemuž následně přišla o pravou nohu. Celý incident přitom mohl skončit daleko větší tragédií, kdyby dívka nezachovala chladnou hlavu a nerozhodla se aktivně bránit. Vybavily se jí totiž rady, jak se v podobně vyhrocených situacích zachovat, které načerpala ze svých oblíbených dokumentů. Píše o tom web deníku Guardian.

Žraloci plavou pár metrů od nic netušících plavců. Podívejte se na dramatické záběry z dronu

Fotografování a natáčení videí pomocí dronů pomohlo vrhnout světlo na soužití lidí se žraloky. Videozáznamy odhalují neuvěřitelnou skutečnost. Jen pár metrů od nic netušících lidí, kteří si užívají mořské vody, se pohybují desítky žraloků. Potvrzuje to biolog Jeff Corwin. Pokud je člověk v moři, žralok je téměř pokaždé zhruba sto metrů od něj, říká.

Vstupem do vody vcházíte do lví klece, varuje odborník. Žraloci jsou z oteplování pomatení

Počty žraločích útoků na lidi se zvyšují a na svědomí je může mít oteplování oceánů, domnívá se podmořský dokumentarista Steve Lichtag. Kvůli proměnám ekosystému se ocitají v novém prostředí a lze hovořit o jejich „pomatení“. Pokud bude tento trend pokračovat, lidé si musí uvědomit, že vstupem do vody vchází do „lví klece“, uvedl expert v pořadu K věci na CNN Prima NEWS.

Řádění žraloků na oblíbené pláži: Dva útoky během krátké doby, predátor si vyhlédl surfaře

Populární pláž New Smyrna v okrese Volusia na Floridě zaznamenala v posledních dnech hned dva útoky nebezpečných mořských dravců. Žralok v pátek pokousal na noze surfaře, který skončil v nemocnici. O den později dravec zaútočil na dalšího muže sedícího ve vodě. Podobné incidenty se stávají podle floridské Komise na ochranu zvířat většinou omylem. Místním plavcům jako prevenci doporučují držet se ve vodě ve skupinách a vyhýbat se určitým oblastem.

Horor ve vlnách: Vyděšení plavci prchali před velrybí ploutví, jinde útočil skutečný žralok

Návštěvníky pláže poblíž španělského města La Antille, které leží kousek od Alicante, vyděsila ploutev pohybující se ve vodě. Lidé rychle vylézali na pevninu v domnění, že se jedná o žraloka. Později se však ukázalo, že šlo o zbloudilou velrybu. Takové štěstí ale bohužel neměla zdravotní sestra Delia Yriarteová. Ta byla napadena žralokem během šnorchlování na Galapágách. O obou případech informovaly britské servery Daily Mail a The Sun.