CNN Prima News ZVVZ USK Praha

ZVVZ USK Praha

Výpis příspěvků ke štítku „ZVVZ USK Praha“

Basketbalistky USK Praha porazily Žabiny a mají 13. titul v řadě. Stanovily i nový rekord

Basketbalistky ZVVZ USK Praha vybojovaly rekordní 17. titul v české lize. Ve třetím finálovém utkání porazily doma Žabiny Brno 87:54 a sérii ovládly 3:0 na zápasy. Nejvyšší soutěž vyhrály potřinácté za sebou, čímž vyrovnaly sérii svých dnešních soupeřek z let 1996 až 2008. V součtu s federální ligou získaly Pražanky 25. titul a upevnily si vedení v čele historického žebříčku před Spartou (23).

Brácho, teď fandi. Basketbalistky USK táhnou za evropským titulem sestry slavných fotbalistů

Basketbalistky ZVVZ USK Praha touží po osmi letech opět ovládnout prestižní Final Four Euroligy. Na domácím hřišti jim k tomu mají výrazně pomoci i Teja Oblaková a María Condeová. Dvě opory, které spojuje víc než jen vlastní znamenité výkony – jsou sestrami slavných fotbalistů působících ve Španělsku. Českým mistryním tak bude při turnaji, který začíná v pátek v pražské hale Královka, fandit i slavný Jan Oblak z Atlétika Madrid a další brankář Diego Conde z Getafe.

Nemůžou se dočkat. Basketbalistky USK chtějí před plnou halou vystoupat na evropský trůn

Do Prahy se sjedou nejlepší basketbalistky působící v Evropě. Od pátku do neděle v pražské hale Královka vyvrcholí Euroliga, nejlepší klubová soutěž na starém kontinentě, závěrečným turnajem pro nejlepší čtyřku týmů Final Four. Mezi elitu se probojovaly i hráčky USK Praha, které se podle slov kapitánky Tejy Oblakové těší na plnou halu a velkou podporu fanoušků.

Basketbalistky USK Praha zahájily Evropskou ligu vítězně. Oblaková nastřílela 28 bodů

Basketbalistky USK Praha vstoupily do nového ročníku Evropské ligy vítězné, maďarský Szekszárd doma porazily 82:71. Nejlepší střelkyní českých mistryň byla s 28 body kapitánka Teja Oblaková. Alyssa Thomasová zaznamenala s 15 body, 15 doskoky a 10 asistencemi triple double, Valériane Vukosavljevičová měla se 17 body a 12 doskoky double double. Hostujícím hráčkám nestačilo 27 bodů Victorie Viviansové.

Basketbalistky ZVVZ USK Praha vstupují do Evropské ligy. V prvním zápase vyzvou Szekszárd

Útočí na dvanáctý domácí titul v řadě, v Evropské lize mají za cíl zopakovat postup do Final Four a vylepšit čtvrté místo. Basketbalistky ZVVZ USK Praha ve středu vstoupí do nové euroligové sezony doma proti Szekszárdu. Pražský celek potáhnou americké mistryně světa Thomasová a Jonesová. V české lize vyhrál tým trenérky Hejkové 249x v řadě a už jen sedm úspěchů ho dělí od vyrovnání rekordu brněnských Žabin.

Basketbalistky USK Praha slaví rekordní 16. titul. Potřetí porazily Žabiny

Aktualizováno

Basketbalistky ZVVZ USK Praha porazily doma ve třetím finále Žabiny Brno 74:51 a slaví v samostatné lize rekordní šestnáctý titul. Svěřenkyně trenérky Natálie Hejkové ovládly sérii 3:0 na zápasy a triumfovaly v nejvyšší soutěži po dvanácté za sebou. V součtu s federální ligou se USK osamostatnil s 24 tituly v čele historického pořadí před jiným pražským celkem Spartou.

Satoranský se stal posedmé basketbalistou roku. V počtu triumfů překonal Welsche

Nejlepším českým basketbalistou sezony je počtvrté za sebou a celkově posedmé v kariéře Tomáš Satoranský. Devětadvacetiletý rozehrávač, který na začátku srpna přestoupil z Chicaga do New Orleans, překonal v počtu triumfů Jiřího Welsche. Mezi ženami zvítězila také počtvrté za sebou Kateřina Elhotová z USK Praha. Celkově uspěla popáté a vyrovnala rekordmanku Evu Vítečkovou.

Basketbalistky USK i potřetí pokořily Hradec Králové a mají rekordní patnáctý titul

Aktualizováno

Basketbalistky ZVVZ USK Praha získaly rekordní 15. titul v samostatné české lize a překonaly Žabiny Brno. Svěřenkyně trenérky Natálie Hejkové ve třetím finálovém utkání vyhrály doma nad Hradcem Králové 105:66 a ovládly sérii 3:0 na zápasy. V soutěži triumfovaly pojedenácté v řadě, Žabinám se to povedlo třináctkrát za sebou. V součtu s federální ligou se USK vyrovnal s 23 triumfy dalšímu pražskému celku Spartě.

Basketbalistky KP Brno improvizují. Do haly nesmějí, tak trénují pod mostem

Stejně jako nikdo jiný nemají ani sportovci za současných přísných koronavirových opatření na růžích ustláno. Vnitřní prostory, které potřebuje většina aktérů k tréninku, jsou zavřené, do toho se může v jedné „venkovní“ skupině nacházet maximálně šest osob. To znamená, že například basketbalové kluby mají momentálně v České republice utrum. Nebo ne?