CNN Prima News AC Sparta Praha

AC Sparta Praha

Výpis příspěvků ke štítku „AC Sparta Praha“

Zástupci Židů a Romů si stěžují: Ve fotbalovém prostředí narůstají nenávistné projevy

Česká unie židovské mládeže (ČUŽM) zareagovala společně se Sdružením mladých Romů na nedávný incident kapitána fotbalové Sparty Ladislava Krejčího. Se znepokojením podle svých slov sledují narůstající projevy antisemitismu a anticiganismu na fotbalových stadionech v Česku. Nenávistné skandování, rasistická symbolika a další projevy diskriminace jsou podle nich nepřijatelné. Vyjádření se ve středu objevilo na webových stránkách Židovské obce v Praze.

Hrůza ve finále českého poháru, píší zahraniční weby. O nejhorších momentech bitky mají jasno

Drsný střet mezi příznivci fotbalové Plzně a Sparty přímo na hřišti po středečním konci finále domácího poháru MOL Cupu rezonuje nejen v Česku. Všímají si ho také zahraniční zpravodajské weby. Odmítavou reakci vyvolaly především záběry, kdy někdo z fanoušků na hrací ploše hodil plastovou židli na moderátora a sportovní komentátory České televize. O incidentu píší Daily Mail nebo Bild.

GLOSA: Fotbaloví fanoušci, měli jste šanci, zazdili jste ji

Fotbalisté pražské Sparty slaví double. Po oslavě ligového titulu o pár dnů později přidali triumf v MOL Cupu. Radost letenských však není jediným aspektem, který spojuje sobotní zápas s Mladou Boleslaví a středeční finále s Plzní. Dalším společným jmenovatelem je absolutní chaos po závěrečném hvizdu rozhodčího, nejrůznější šarvátky a zásah policie. Co tedy vzkázat fanouškům Plzně a Sparty, kteří se rvali přímo na hřišti nebo házeli židle po novinářích? To samé, co jednou řekl Pepik Hnátek Jardovi Kuželovi: Měl jsi šanci, prosr*ls ji!

Policejní zásah proti fotbalovým fanouškům? Fatální selhání pořadatelů, kritizuje Rakušan

Policisté by na fotbalových stadionech podle ministra vnitra Víta Rakušana (STAN) vůbec neměli zasahovat. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS zároveň konstatoval, že jde o věc pořadatelské služby, která podle jeho názoru o víkendu fatálně selhala. Rakušan tak reagoval na sobotní zásah těžkooděnců proti fanouškům Sparty, kteří chtěli na hřišti Mladé Boleslavi oslavit obhajobu ligového titulu. Velké kontroverze vyvolalo použití slzného spreje, což očividně odnesly i některé děti.

Krejčí při oslavách titulu podepsal dres „Jude Slavie“. Stalo se to ve spěchu, reagoval klub

Značnou kontroverzi vyvolala na sociálních sítích fotografie kapitána fotbalové Sparty Ladislava Krejčího. Po sobotní obhajobě ligového titulu na stadionu v Mladé Boleslavi se zastavil u skupinky slavících fanoušků. Na snímku je zachycen, jak podepisuje dres s nápisem „Jude Slavie“ a číslem 88. Podle fotbalového klubu došlo k události v hektické situaci, která následovala po zisku titulu. Mluvčí Sparty Ondřej Kasík pro CNN Prima NEWS uvedl, že s hráčem budou o události hovořit.

Pepřák použitý na děti? Sparťani kritizují zásah v Mladé Boleslavi. Rakušan slíbil prověření

Aktualizováno

Zásah policie proti slavícím fanouškům, k němuž došlo těsně po sobotním vítězném fotbalovém zápase Sparty, pobouřil řadu příznivců letenského celku. Přítomní fanoušci vběhli na trávník stadionu v Mladé Boleslavi, aby oslavili zisk mistrovského titulu. To sice nebylo povolené, ovšem podle mnohých fanoušků těžkooděnci překročili své pravomoci, když údajně došlo k „použití pepřového spreje na děti“. K tématu se na síti X vyjádřil ministr vnitra Vít Rakušan (STAN), který slíbil důsledné prošetření. K incidentu se pro CNN Prima NEWS vyjádřil i pražský klub.

Fotbalová Sparta obhájila titul. Rozdrtila Mladou Boleslav, Kuchta jí nasázel čtyři góly

Fotbalisté Sparty vyhráli díky čtyřem gólům Jana Kuchty v předposledním 4. kole ligové nadstavbové skupiny o titul v Mladé Boleslavi 5:0 a poprvé od roku 2001 obhájili trofej. Pražané udrželi před městským rivalem Slavií, která třetí sezonu po sobě obsadila druhé místo, čtyřbodový náskok. Vršovickým v souběžně hraném utkání nepomohlo ani vítězství 2:1 na Slovácku.