CNN Prima News AC Sparta Praha

AC Sparta Praha

Výpis příspěvků ke štítku „AC Sparta Praha“

Slavia prohrála v Plzni, vítězství v závěru vystřelil Šulc. Sparta získala zásadní výhodu

Fotbalisté Slavie ve šlágru 28. kola první ligy nečekaně prohráli v Plzni 0:1 a přišli o vedení v tabulce. Červenobílí dva duely před koncem základní části ztrácejí z druhého místa dva body na obhájce titulu Spartu. Pokud Letenští vedení udrží, získají v nadstavbě pro derby pražských "S" výhodu domácího prostředí, která v boji o titul může hrát zásadní roli. Šlágr ve vyprodané Doosan Areně rozhodl ve prospěch aktivnějších domácích v 87. minutě Pavel Šulc.

Přísnější trest pro klíčového fotbalistu Sparty. Disciplinární komise přihlédla k recidivě

Fotbalista pražské Sparty Ángelo Preciado si za vyloučení v nedělním utkání 27. kola první ligy s Mladou Boleslavi (1:1) nezahraje čtyři soutěžní duely. Disciplinární komise mu udělila přísnější trest i z toho důvodu, že ekvádorský reprezentant dostal červenou kartu ve druhém zápase po sobě. Ligová fotbalová asociace (LFA), která řídí v Česku profesionální soutěže, o tom informovala v tiskové zprávě.

V Anglii se vysmívají Spartě: Těžko si vybavit tak slabý tým v této fázi poháru

Fotbalisté FC Liverpoolu dali drtivým vyřazením Sparty v osmifinále Evropské ligy podle britských médií jasně najevo, že jsou pro tuto soutěž příliš dobří. Po hladké domácí výhře nad českým mistrem 6:1 ale varují, že už v dalším kole je čeká o hodně těžší soupeř. Z hráčů "Reds" vyzdvihl tamní tisk především egyptského útočníka Mohameda Salaha, který ve čtvrtek jeden gól dal a na další tři přihrál.

Tresty za výtržnosti fanoušků pro Spartu a Slavii. Kluby zaplatí pokutu za ligu i pohár

Fotbalová Sparta dostala za výtržnosti fanoušků v ligovém a pohárovém derby pokutu v součtu 170 tisíc korun. Druhý z pražských rivalů Slavia musí zaplatit 140 tisíc korun. Na čtvrtečním zasedání o tom rozhodla disciplinární komise Ligové fotbalové asociace a o trestech informovala v komuniké. Sparťanský kapitán Ladislav Krejčí si za vyloučení ve víkendovém ligovém šlágru v Plzni podle očekávání nezahraje pouze jedno utkání.

Sparta schytala od Liverpoolu debakl, prohrála i Slavia. Plzeň veze ze Ženevy nadějný výsledek

Fotbalisté pražské Sparty utrpěli doma v úvodním osmifinálovém utkání Evropské ligy s Liverpoolem debakl 1:5. Lídr anglické ligy rozhodl o výhře před 18 322 diváky už v prvním poločase. Porážku v Evropské lize utrpěla také pražská Slavia, která podlehla AC Milán 2:4. Nadějný výsledek si v osmifinále Evropské konferenční ligy zajistila Plzeň, která remizovala se švýcarskou Ženevou 0:0. Odvety jsou na programu za týden.

Žně Sparty s Liverpoolem ovlivňují traktory na Letné. Kasík si rýpl do zemědělců, klub varuje

Zatímco naštvaní zemědělci protestují před budovou úřadu vlády, kde vysypávají hnůj a slámu, AC Sparta Praha se obává o čtvrteční úvodní osmifinálové utkání Evropské ligy s Liverpoolem. Demonstranti totiž svými traktory zablokovali část komunikace v okolí stadionu na Letné. Fotbalový klub si proto neodpustil rýpavou poznámku na konto zemědělců. Zároveň vyslal svým fanouškům jasný vzkaz: „Sparťani, nepodceňte dopravní situaci a vyrazte na stadion včas!“

Derby Sparty se Slavií? Zajímavý souboj miliardářů, míní Vízek. Zmínil i výkony rozhodčích

Po středečním pohárovém derby mezi Spartou a Slavií se fanoušci v neděli dočkají ligové odvety. „Sešívaní“ mají svému rivalovi co vracet, jelikož ve čtvrtfinálovém zápase padli 3:2 v prodloužení. Nedělní zápas ale sehrají na Letné. Legendární fotbalista Ladislav Vízek ve vysílání CNN Prima NEWS připomněl, že utkání Slavie a Sparty jsou nyní zajímavá i tím, že jde o souboj mezi majiteli klubů, miliardáři Danielem Křetínským a Pavlem Tykačem. Výkony rozhodčích v poslední době jsou ale podle něj „trochu ostuda“.

Sparta otočila pohárové derby a slaví postup. Slavii zdolala díky penaltě v prodloužení

Fotbalisté Sparty zvítězili ve čtvrtfinále domácího poháru v pražském derby na stadionu obhájce trofeje Slavie 3:2 po prodloužení, přestože prohrávali o dvě branky. Domácí poslali v souboji loňských finalistů MOL Cupu do dvougólového vedení Ivan Schranz a El Hadji Malick Diouf, ale mezi 55. a 70. minutou srovnal Victor Olatunji. V prodloužení pak ve 114. minutě dokonal z penalty obrat Adam Karabec. V nastavení prodloužení byl vyloučen jiný střídající sparťan Jaroslav Zelený.

Do Prahy přijedou hvězdy. Fotbalová Sparta si zahraje s Liverpoolem, Slavia s AC Milán

Páteční los osmifinále Evropské ligy byl k českým týmům zároveň krutý i štědrý. Fotbalisty Sparty i Slavie totiž čekají slavné velkokluby - první z nich poměří síly s anglickým Liverpoolem, druzí s italským AC Milán. Hrát se bude ve čtvrtek 7. a 14. března. Sparta začne proti Liverpoolu doma na Letné, zatímco Slavia se představí nejprve v Itálii. Soupeře pro osmifinále Konferenční ligy se dozvěděla i Plzeň, v Nyonu ji nalosovali švýcarské Servette Ženeva.