Lidé

Nejnovější příspěvky k tématu

Dominik byl minuty bez kyslíku. Nemá sací reflex a krmí ho přes sondu, rodiče prosí o pomoc
Lidé

Dominik byl minuty bez kyslíku. Nemá sací reflex a krmí ho přes sondu, rodiče prosí o pomoc

Gábinino těhotenství probíhalo v poklidu, spolu s manželem se těšila na příchod dvojčátek. Vše se rázem změnilo během porodu. Jako první přišel na svět Adámek, který měl kolem krku omotaný pupečník a nedýchal. Problémy měl také Dominik, který byl několik minut bez kyslíku, v důsledku čehož má teď problémy se zdravím. Jejich rodiče se ale nevzdávají a dělají maximum pro to, aby měli oba chlapci co nejšťastnější život. Péče je však velmi nákladná, takže jim nezbývá nic jiného než prosit veřejnost o pomoc.

Chronická a neutuchající bolest ničí nemocným životy. Co proti ní může pomoci?

21. ledna 2023 23:23

Dlouhodobá a nepolevující bolest sužuje člověka po tělesné i psychické stránce a velmi negativně ovlivňuje kvalitu jeho života. Mezi nejúčinnější metody, kterými lze tento stav zmírnit, nebo dokonce i zcela odstranit, patří neuromodulační terapie, která pomohla i padesátileté Zdeňce, jež trpěla silnými bolestmi levé ruky řadu let. Při jakých problémech ji můžete využít?

Genzer se svěřil s intimními detaily rozvodu. Překvapil květinou i slzami během rozsudku

19. ledna 2023 21:46

Herec a bavič Richard Genzer nedá na snowboard dopustit. Sice začal „na prkně“ až po čtyřicítce, ale na jeho stylu to znát není. Reportérce CNN Prima NEWS v Alpách sdělil, jaké italské jídlo má nejraději, zda se v zemi na Apeninském poloostrově připravuje na novou roli, a odhalil i osobní informace z rozvodu s bývalou manželkou Lindou.

Máma dvou holčiček je po vážné nehodě v kómatu. Velkou šanci na uzdravení hatí peníze

19. ledna 2023 20:58

Devětatřicetileté Vendulce se před rokem obrátil život vzhůru nohama. Po vážné nehodě skončila v kómatu a již rok je upoutaná na lůžko. Teď jí svitla naděje, že by se mohla uzdravit. K tomu ale musí podstoupit nákladnou léčbu, která stojí v průměru 170 tisíc korun měsíčně. Jelikož jsou její rodiče v pokročilém věku, nemohou jí finančně pomoci. Přátelé se proto rozhodli pomoci a založili sbírku.

Nachlazení se změnilo v boj o život. Adam v důsledku nemoci neslyší a má problémy s chůzí

19. ledna 2023 07:35

Když Adam Habala před dvěma roky prochladl, obrátil se mu život vzhůru nohama. Obyčejná chřipka totiž vyústila v zánět mozkových blan, mozkovou příhodu, otok mozku, sepsi a nakonec i bdělé kóma. Ačkoliv lékaři 25letému mladíkovi nedávali příliš velké naděje, jeho maminka Alena se nevzdávala. Nyní deníku Nový Čas popsala, jak se s nemocí se synem popasovali.

Předsevzetí v práci: Ať je jakékoli, můžete ho dodržet. Stačí vědět jak

17. ledna 2023 00:21

V polovině ledna začíná období, které významně prověřuje naše novoroční předsevzetí a odhodlání šlápnout pořádně do pedálů a zlepšit svůj život. A to se velmi často týká také našich profesí. Jenže po sváteční euforii opět začíná všední koloběh a začátkem roku se navíc na pracovních stolech kupí nové úkoly a projekty, jejichž tíha na nás může dopadnout a dost možná nás i demotivovat. Jak prvnímu náporu odolat a udržet si elán i síly pracovat s nasazením a chutí? Sepsali jsme pro vás pár tipů, které se mohou hodit.

Po děsivém pádu skončila na vozíku. Podle lékařů Anička už nebude chodit, ona bojuje dál

14. ledna 2023 15:15

Dvaadvacetiletá Anička už jako malá propadla sportu. Věnovala se atletice, volejbalu i hokeji, její největší vášní byla ovšem cyklistika. Nejvíce si oblíbila létání vzduchem a sjíždění skal. Jenže závod v údolí italských hor Val di Sole se jí stal osudným. Spadla, vážně se zranila, podstoupila několik operací a lékaři předpověděli, že už nikdy nebude chodit. Ona se však nevzdává a bojuje, aby se znovu postavila na nohy.

Neznámé příběhy známých osobností i život obyčejných lidé v neobyčejných situacích. Jak dokáže život změnit nečekaná těžká nemoc nebo finanční potíže? A kteří Češi ovlivňovali kariéry slavných hvězd? Dočtete se v rubrice Lidé.