reklama

Lidé

Nejnovější příspěvky k tématu

Šéf české Toyoty: Ekologickým autem se nemá jezdit kvůli Bruselu, ale kvůli sobě

18. ledna 2022 11:00

Japonský automobilový gigant Toyota začíná sklízet ovoce, které zasel už před čtyřiceti lety. Díky hybridním technologiím nemá dnes starosti s plněním drakonických emisních norem a s optimismem hledí i do budoucna. S generálním ředitelem jejího českého zastoupení Martinem Peleškou jsme si povídali o perspektivách automobilového vývoje i o tom, kde se vzal tlak na čistou elektromobilitu.

Historik: Děti v Česku očkujeme od roku 1799, jsme světoví průkopnici, odpor nechápu

18. ledna 2022 08:10

První vakcíny vyzkoušely děti z českých zemí již v roce 1799. Dostaly je proti smrtelným černým neštovicím a očkování bylo úspěšné. Vakcíny proti COVID-19 zase mohou zabránit nebezpečnému postcovidovému syndromu dětí (PIMS-TS) i zbytečným dětským úmrtím. „První vakcinace byla provedena na moravském panství v Kuníně v roce 1799. Zpočátku se akce potkala s odporem, pak ale lidé za vakcínu děkovali,“ říká v rozhovoru pro CNN Prima NEWS historik a kastelán kunínského zámku Jaroslav Zezulčík (59).

Pořád jsem král a zas vydělám velké peníze. Co řekl Jonák v jednom z posledních rozhovorů

18. ledna 2022 05:55

Symbol pražského podsvětí devadesátých let Ivan Jonák poskytl jeden z posledních velkých rozhovorů v květnu 2014 časopisu Týden, pár dní po propuštění z vězení a necelé dva roky před smrtí. Někdejší pornokrál Discolandu Sylvie měl těžce podlomené zdraví, někdy mluvil z cesty a často sprostě. A věřil, že jeho sláva se vrátí. Přinášíme celé interview, které s Jonákem vedl redaktor Jakub Kvasnička, jenž v současnosti působí v televizi CNN Prima NEWS.

Ten největší. Kdyby se Muhammad Ali pustil do MMA, lítaly by hlavy, říká o legendě Osička

17. ledna 2022 17:48

Boxerské legendě Muhammadu Alimu by bylo 80 let. Kdysi si sám říkal Ten největší, některé ankety jej pasovaly na nejlepšího sportovce 20. století. Leckomu byla jeho velkohubost protivná, rozhodně však šlo o velkou osobnost. Odmítl bojovat ve Vietnamu, nahněvaně se zbavil svého otrockého jména, kvůli rasismu hodil olympijské zlato do řeky. O životě svérázné ikony v rozhovoru pro CNN Prima NEWS vypráví její velký fanoušek, bývalý český boxer Rostislav Osička.

Každý den hraju náročné tříseťáky, popisuje mateřství Strýcová. Co říká na Djokoviče?

15. ledna 2022 12:15

Australian Open je pro Barboru Strýcovou osudovým turnajem. Přesně před 20 lety si ve finále juniorek poradila s pozdější královnou kurtů Marií Šarapovovou. Loni na stejném místě zažila trochu jiný typ radosti, když zjistila, že je těhotná. Tradičně prvního grandslamu sezony se tak nyní zúčastní jen u televize, a to pouze ve chvílích, kdy jí to brzy čtyřměsíční Vincent dovolí. „Jsou to dennodenní tříseťáky, které končí v tiebreaku,“ popisuje pro CNN Prima NEWS 35letá maminka tenisovou terminologií náročnou péči.

Dopravní nehoda vše změnila. Damiánka oživovali 18 minut, teď je roční chlapec v kómatu

15. ledna 2022 10:14

Eva, Ondra a jejich děti Damiánek a Sofinka jsou krásná mladá rodinka. V listopadu však celá rodina zažila autonehodu, při které došlo k čelnímu střetu dvou automobilů. Rodiče a Sofinka jsou mimo ohrožení života, teprve 10měsíční Damiánek musel být dlouhých osmnáct minut oživován. Usměvavý chlapec má přerušenou míchu a je v kómatu. Rodina a přátelé nyní prosí o pomoc.

Hlavní zprávy

Piráti nám závidí počet věřících. Svým útokem nahánějí voliče komunistů, míní Czendlik
360°

Piráti nám závidí počet věřících. Svým útokem nahánějí voliče komunistů, míní Czendlik

Za slovy pražského radního Adama Zábranského (Piráti), kterými oslavuje úbytek Čechů hlásících se ke katolické církvi, může být závist. Ve vysílání pořadu 360° na CNN Prima NEWS to řekl kněz Zbigniew Czendlik. Podle něj by si Zábranský nejspíš přál, aby více než 700 tisíc lidí, kteří se nyní podle sčítání lidu hlásí k římskokatolické církvi, přidalo právě k jeho Pirátům.

reklama

Lidé

Rozhovory s inspirativními lidmi, kteří prožili zajímavé příběhy. Vyprávění o lidech, kteří by měli být slyšet.