CNN Prima News agresor

agresor

Výpis příspěvků ke štítku „agresor“

Že dítě ke znásilnění svádí? Nezná hranice, zodpovědnost vždy nese dospělý, říká expertka

Třetina dětí, která zažila sexuální zneužívání, byla mladší šesti let. Dalších 40 procent obětí tvoří děti mladšího školního věku. A zhruba 63 procent z nich bylo zneužíváno ve svých rodinách. Závažné statistiky Dětského krizového centra ve videopodcastu Generace Deprese přiblížila ředitelka centra Zora Dušková. Připomněla, že odpovědnost za čin vždy nese dospělý. Místopředsedkyně Evropského parlamentu Dita Charanzová doplnila, že každé páté dítě v Evropě bylo sexuálně zneužito. Advokátka Lucie Hrdá navíc upozornila na nelogické rozhodování soudu.

Drama v Milovicích: Potyčka skončila pobodáním. Pro muže v kritickém stavu letěl vrtulník

V sobotu večer došlo v jedné z ulic v Milovicích na Nymbursku k napadení jednoho muže druhým. Slovní rozepře se brzy změnila ve fyzický útok. Agresor svého vrstevníka napadl nožem a způsobil mu vážná zranění; v kritickém stavu byl vrtulníkem transportován do jedné z pražských nemocnic. Muže podezřelého z pokusu o vraždu strážci zákona na místě zadrželi a umístili do policejní cely. Na webu policie o tom informovala mluvčí Michaela Richterová.

Další útok nožem na školáky ve Francii: Muž zranil dvě dívky, policie ho zadržela

Aktualizováno

Muž ve čtvrtek poranil nožem dvě dívky u jejich školy ve francouzském městě Souffelweyersheim nedaleko Štrasburku. Televize BFMTV uvedla, že dívky utrpěly lehká zranění. Útočník byl zadržen, informovala agentura AFP s odvoláním na policii. Vyšetřovatelé zatím neznají motiv útoku, ale nezdá se, že by „souvisel s radikalizací“, sdělila AFP.

Seniorku srazil do kolejiště, další lidi mlátil. Měl jsem špatnou náladu, hájil se muž z Ostravy

Šokující událost se odehrála na začátku dubna na tramvajové zastávce v Ostravě. Dvacetiletý agresivní muž zaútočil na každého, kdo se mu připletl do cesty. Na zastávce vrazil do chlapce a starší ženy, kterou shodil přímo do kolejiště. Poté ještě v amoku napadl staršího muže a ženu, která přistála obličejem na zemi. Na policii se později hájil, že měl nervy a špatnou náladu.

Detaily útoku na Smíchově: Dívku napadenou policistou ve slavnostní uniformě museli operovat

Jedna z aktérek napadení policisty v baru v pražském Smíchově musela vyhledat lékařské ošetření a dokonce podstoupit operaci. Během řádění opilého muže zákona totiž údajně utrpěla vážný úraz dolní končetiny. Všemu měl předcházet čin, kdy ji policista údajně skopnul z točitých schodů. Informují o tom Novinky.cz. Policista, který v podnapilém stavu zaútočil na skupinu návštěvnic, je již v pracovní neschopnosti.