reklama
CNN Prima News agresor

agresor

Výpis příspěvků ke štítku „agresor“

Kurýra si spletl s milencem své ženy. Po zahradě v Praze ho naháněl s mačetou

Majitel domu na Zbraslavi si pracovníka kurýrní služby, který mu dovezl novou pračku, spletl s milencem své ženy. A aniž by si počkal na jakékoliv vysvětlení, chopil se mačety a vystartoval po něm s křikem, že ho zabije. Kurýrovi se naštěstí podařilo utéct a přivolat policii. Hlídka, která na místo dorazila během několika minut, nepříčetnému muži naměřila více než tři promile alkoholu.

Míří na vás agresor pistolí? Utečte, schovejte se, bojujte, radí odborník na sebeobranu

Utečte, schovejte se, bojujte. To jsou základní pravidla pro případ, pokud vás začne ohrožovat agresor se střelnou zbraní v ruce. Jeden takový v pražské Bělehradské ulici postřelil zaměstnankyni úřadu práce, po svém činu je na útěku. Jak se chovat v kontaktu s podobně nebezpečnými jedinci? V rozhovoru pro CNN Prima NEWS to popisuje právník a odborník na sebeobranu Pavel Houdek.

Policisté v Teplicích zakročili správně, říká expert. Popsal i techniku zakleknutí

Policie zpacifikovala agresora z Teplic nejhumánněji, jak mohla. Pro zasahující muže v uniformě byl nebezpečný a odporoval jim, policisté přesto nesáhli třeba po obušku. Ve vysílání CNN Prima NEWS to řekl bezpečnostní expert a bývalý člen speciálních policejních a armádních jednotek Lumír Němec. Advokát Miroslav Krutina ale s formou zásahu nesouhlasí, podle něj klečení na krku nepatří do donucovacího arzenálu.

reklama