Jihomoravský kraj

Nejnovější příspěvky k tématu

První slova zdrcené babičky 12letého Jakuba, kterého zabila branka. Promluvila o velké bolesti

Myslela jsem, že je to sen, ta bolest se nikdy nezahojí, uvedla babička 12letého Jakuba, který v Břeclavi zemřel poté, co na něj spadla fotbalová branka. Ke komentáři na sociálních sítích přidala srdcervoucí rozloučení s malým nadějným sportovcem, píše Blesk.cz. Podle řady komentujících představuje nedostatečně zajištěná branková konstrukce problém na mnoha hřištích po celém Česku.

Babybox ve Znojmě zachránil holčičku. Dostala jméno po ženě, která projektu odkázala majetek

Babybox ve Znojmě zachránil další dítě. Podle zakladatele projektu Ludvíka Hesse jde o holčičku vážící 2 880 g a měřící 48 cm. Byla mírně podchlazená, lékaři ji proto uložili do inkubátoru. Hess dle svých slov lékaře požádal, aby holčičku pojmenovali Eva Němcová. „Je to jméno osmdesátileté dámy, která odkázala Babyboxu velkou část svého majetku,“ vysvětlil.

Den, kdy zemřela Zbrojovka Brno, kritizují lidé. Nového majitele fotbalového klubu nešetří

Mnozí fanoušci kritizují převzetí tradičního fotbalového klubu novým majitelem Liborem Zábranským. Dokonce mluví o dni, kdy zemřela Zbrojovka Brno. Někteří kritici ho pro změnu nazývají majitelem „jen na oko“ a tvrdí, že vše zůstane při starém a Zbrojovka se bude dál potácet v krizi. Zábranský je zároveň dlouholetým šéfem hokejového klubu Kometa Brno.

Další tragédie v Macoše, letos už sedmá smrt. Policie zná i motiv skoku matky s dvěma dětmi

V propasti Macocha vyhasl v pondělí další život. Jen od začátku roku jde už o sedmou sebevraždu. Podle policistů je číslo alarmující a oproti předchozím letům jde o výrazný nárůst. Asi vůbec nejsmutnější případ se u legendární propasti odehrál minulý rok, kdy do ní skočila žena se dvěma malými dětmi. Policisté důkladné vyšetřování tohoto tragického případu nyní ukončili. A znají i motiv hrůzného činu.

Další brněnská kauza: NCOZ stíhá šest lidí kvůli korupci, zase se jedná o městské byty

Kriminalisté z Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) obvinili šest lidí kvůli korupčnímu jednání v souvislosti se správou a hospodařením bytového fondu jedné brněnské městské části. Podle závěrů vyšetřování šlo o získávání neoprávněného majetkového prospěchu při přidělování či směnách obecních bytů. V tiskové zprávě to dnes uvedl mluvčí NCOZ Jaroslav Ibehej.

Jihomoravský kraj má přibližně 1,19 milionu obyvatel. Hlavním městem tohoto kraje je Brno. Kraj je tvořen okresy Brno-měst, Brno-venkov, Blansko, Břeclav, Hodonín, Vyškov a Znojmo. Mezi památky tohoto kraje se řadí Lednicko-valtický areál, Vila Tugendhat v Brně nebo hrad Špilberk. Reportéři CNN Prima NEWS jsou denně v terénu. Buďte s námi a pište na Facebook CNN Prima nebo na mail CNNPrima@iprima.cz.