Jihomoravský kraj

Nejnovější příspěvky k tématu

Mladík našel v Brně 55 tisíc. Lidi na sociálních sítích jeho reakce překvapila
Jihomoravský kraj

Mladík našel v Brně 55 tisíc. Lidi na sociálních sítích jeho reakce překvapila

Na zemi v garážích v centru Brna ležela peněženka se zhruba 55 tisíci korunami, nálezce ji odevzdal strážníkům. Majitelka už ji má zpět. V tiskové zprávě o tom informoval mluvčí strážníků Jakub Ghanem. Nálezy většího množství peněz jsou výjimečné, v Brně se ale v minulosti našly i vyšší obnosy, například taška v přepočtu se čtvrt milionem či jiná, kde bylo v přepočtu 11 milionů korun.

Žák se s pistolí natáčel, třídy se zabarikádovaly. Dívka popsala manévry v Hustopečích

13. května 2022 21:26

Policejní manévry ráno vyděsily obyvatele jihomoravských Hustopečí. Jeden z žáků tam totiž do školy přinesl pistoli. Policisté nemohli nic podcenit a na místo proto vyrazila i zásahová jednotka. Ta nakonec žáka, který měl u sebe plynovou pistoli, odzbrojila. Krimi zprávám se podařilo natočit rozhovor se studentkou, která byla v té době ve škole.

Nečekaný nález válečné munice na Znojemsku. Pyrotechnici objevili 2200 ručních granátů

12. května 2022 10:32
Aktualizováno

V Únanově na Znojemsku se při výkopových pracích našlo značné množství munice ze druhé světové války, a to 92 pancéřových pěstí a zhruba 2 200 ručních granátů. Firma munici našla při budování elektrické přípojky na okraji obce, řekl v pátek starosta obce Jindřich Bulín. Granáty pyrotechnici v nedalekém poli odpálili.

Brutální útok v Brně: Muž napadl školačku. Dívku bil, kopal a ukájel se nad ní

11. května 2022 20:08
Aktualizováno

Pachatel napadl v Brně v parku za bílého dne nezletilou dívku, lidé ji našli v bezvědomí. Napadení mělo podle policistů sexuální podtext. Policistům se večer na základě zveřejněného videozáznamu přihlásil muž, po kterém policisté pátrali. Není ale jasné, zda se jedná o případného pachatele, nebo důležitého svědka.

Zmlátili a okradli mě Ukrajinci, tvrdí žena z Brna. Policie zjišťuje, zda si příběh nevymyslela

9. května 2022 19:04

Policie vyšetřuje případ ženy, kterou v Brně podle jejích slov měli napadnout Ukrajinci. Incident se měl odehrát před několika dny. O údajném loupežném přepadení žena informovala na sociálních sítích a její výpověď sdílely tisíce lidí. Web bojující proti dezinformacím tvrdí, že si autorka celý příběh nejspíš vymyslela.

Hlavní zprávy

Kdo není fanatický fanoušek Ukrajiny, je podle Fialovy vlády zločinec, říká Tlustý
Domácí

Kdo není fanatický fanoušek Ukrajiny, je podle Fialovy vlády zločinec, říká Tlustý

Vláda premiéra Petra Fialy (ODS) se dostatečně nestará o své občany a nastolila v tuzemsku atmosféru, že kdo fanaticky nepodporuje Ukrajinu, je až zločinec a podporuje Rusko. S těmito slovy vystoupil ve čtvrtečním vysílání pořadu Co Čech, to politik! na CNN Prima NEWS exministr financí Vlastimil Tlustý. Prohlásil navíc, že Fialův kabinet zjevně nezvládá situaci a měl by být nahrazen „vládou národní záchrany“. Fiala a jeho ministři se o občany dostatečně nestarají ani podle bývalého jihomoravského hejtmana Michala Haška.

Infobox

Válka na Ukrajině

sledujeme živě
00:33

Uprchlíci do českých tříd? Nepřidávejme děti s jazykovou bariérou, varuje starosta

23:53

Z Rosněfti odchází zahraniční manažeři

23:21

Na Ukrajině již pálí české houfnice DANA

22:41

Pohřebiště ruských obrněnců. Ukrajinci zveřejnili následky útoku u řeky Severní Doněc

Jihomoravský kraj

Aktuální zpravodajství z Jihomoravského kraje. Žije zde přibližně 1,19 milionu obyvatel. Hlavním městem tohoto kraje je Brno. Mezi další města Jihomoravského kraje patří Břeclav, Blansko, Hodonín, Vyškov, Kyjov nebo Znojmo. Krajem protékají řeky Morava, Dyje, Svratka a Svitava. Mezi památky tohoto kraje se řadí Lednicko-valtický areál, Vila Tugendhat v Brně nebo hrad Špilberk.

Reportéři CNN Prima NEWS jsou denně v terénu. Buďte s námi a pište na Facebook CNN Prima nebo na mail CNNPrima@iprima.cz.