Jihomoravský kraj

Nejnovější příspěvky k tématu

Mladík v Brně zavraždil kamarádku a pobodal její rodiče. Vrchní soud mu snížil trest
Soudy

Mladík v Brně zavraždil kamarádku a pobodal její rodiče. Vrchní soud mu snížil trest

Olomoucký vrchní soud snížil trest pro dvacetiletého Roberta Rouse, který loni v září zavraždil čtyřiadvacetiletou dívku, pobodal a pořezal její rodiče, a nakonec se sám pokusil o sebevraždu. K činu se doznal a učinil prohlášení o vině. Na tragédii se prý podepsala jeho osobnost i rodinné zázemí. Soud mu uložil zároveň ochranné ambulantní toxikomanické léčení.

Drama na jižní Moravě. Opilá žena bez řidičáku najela do skupiny dětí, zasahovali záchranáři

27. května 2023 19:21

Opilá řidička v sobotu v podvečer najela do skupiny dětí na úzké cestě nedaleko hradu Templštejn mezi Jamolicemi na Znojemsku a Biskoupkami na Brněnsku. Nezpůsobila jim podle předběžných informací záchranné služby vážná zranění. Dechová zkouška ukázala u řidičky 1,6 promile alkoholu v krvi. Žena neměla ani řidičské oprávnění, uvedl policejní mluvčí Pavel Šváb. Okolnosti nehody policie dále vyšetřuje.

Devadesátiletý muž v Podivíně měl zabít svoji ženu. Nikdo z místních si to neumí vysvětlit

22. května 2023 22:35

Jihomoravská mordparta vyjížděla v neděli ráno k nenápadné bytovce nedaleko vlakového nádraží v Podivíně na Břeclavsku. Právě v ní se během víkendu odehrála tragédie, pro kterou nikdo z obyvatel domu nemá rozumné vysvětlení. Devadesátiletý muž měl zabít svoji o dva roky mladší manželku. Podle sousedů ji nejspíše usmrtil ve spánku, takže se nemohla útoku bránit. Senior skončil s ohledem na svůj špatný zdravotní stav v nemocnici a policisté ho zatím z ničeho neobvinili.

Sanitka s dítětem se zasekla v koloně u Brna, majáky zapnout nemohla. Do akce šla policie

20. května 2023 09:50

Záchranáři ze Slovenska na několik minut uvízli v koloně u Brna, zahraniční sanitky totiž v Česku nemají právo přednostní jízdy. Posádce, vracející se z Prahy do Bratislavy s nemocným dítětem na palubě, pomohl až policista na motorce, který kolegům z integrovaného záchranného systému sousední země prorazil zácpou cestu. K události došlo již koncem dubna, policie však o akci informovala až nyní.

Hodiny stáli ve frontě kvůli důchodu či poslání dopisu. Stěhování pošty provázel chaos

15. května 2023 21:18

Horké chvilky na brněnské poště zažili během pondělí klienti i její zaměstnanci. V jednom z obchodních center totiž začala fungovat pobočka, která je náhradou za zrušenou poštu u hlavního nádraží. Mnoho lidí ale o změně vůbec nevědělo a nepříjemné překvapení je pak čekalo i na novém místě, kde si museli vystát i několikahodinovou frontu.

Policie už zná jména tří obětí tragického požáru v Brně. Pomozte nám odhalit ostatní, prosí

11. května 2023 12:48

Kriminalistům se po tragickém požáru v Brně v Plotní ulici podařilo zatím identifikovat dva muže a jednu ženu, pět dalších obětí je stále neznámých. Nadále proto žádají o pomoc veřejnost. V tiskové zprávě to uvedl mluvčí policistů Pavel Šváb. Ve čtvrtek by také podle mluvčí Českých drah Vandy Rajnochové měla najatá firma začít s odstraňováním požárem poškozených stavebních buněk, na místě se ale dopoledne zatím nic nedělo. Příčinu požáru policie nadále zjišťuje.

Jihomoravský kraj má přibližně 1,19 milionu obyvatel. Hlavním městem tohoto kraje je Brno. Kraj je tvořen okresy Brno-měst, Brno-venkov, Blansko, Břeclav, Hodonín, Vyškov a Znojmo. Mezi památky tohoto kraje se řadí Lednicko-valtický areál, Vila Tugendhat v Brně nebo hrad Špilberk. Reportéři CNN Prima NEWS jsou denně v terénu. Buďte s námi a pište na Facebook CNN Prima nebo na mail CNNPrima@iprima.cz.