CNN Prima News Alexandr Božilov
Alexandr Božilov

Alexandr Božilov

šéfeditor FTV Prima

Alexandr pracuje na Primě už od roku 2013. Během té doby prošel redaktorskými a posléze editorskými pozicemi jak v televizním, tak online zpravodajství. (alexandr.bozilov@iprima.cz)

Více o autorovi >

Nejnovější příspěvky autora

Bush kritizoval ruskou invazi. Ukrajinu si ale spletl s Irákem, kde sám rozpoutal válku
USA

Bush kritizoval ruskou invazi. Ukrajinu si ale spletl s Irákem, kde sám rozpoutal válku

 • Aktualizováno
 • Bývalý americký prezident George W. Bush odsoudil ruskou invazi na Ukrajinu. Během svého projevu v Dallasu se však spletl a jmenoval Irák. Spojené státy pod jeho vedením zahájily v roce 2003 vojenské tažení do této blízkovýchodní země kvůli zbraním hromadného ničení, které se tam ale nikdy nenašly. Ve vleklém konfliktu zemřely statisíce lidí a mnoho dalších ztratilo domovy, připomněla dnes agentura Reuters.

  Další příspěvky autora

  Finsko a Švédsko v NATO nejsou problém, prohlásil Putin. Hrozbu pro Rusko vidí jinde

  Rusko nemá problém s tím, když Finsko a Švédsko vstoupí do Severoatlantické aliance, přímou hrozbu to samo o sobě nepředstavuje. Řekl to v pondělí ruský prezident Vladimir Putin. Moskva by podle něj reagovala až na případné rozšiřování vojenské infrastruktury NATO do těchto skandinávských zemí. Ještě minulý týden Kreml uváděl, že vstup Finska do NATO bude pro Rusko hrozbou.

  Mrtvých je po výbuchu luxusního hotelu v Havaně už 26. Zemřela i těhotná žena a dítě

  Aktualizováno

  Počet obětí pátečního výbuchu v luxusním hotelu Saratoga v centru Havany stoupl na 26. Je mezi nimi i těhotná žena a dítě. S odvoláním na kubánskou státní televizi o tom informovala agentura AFP. Dalších nejméně 64 osob bylo převezeno do nemocnice, čtrnáct z nich jsou děti. V původní zprávě Červeného kříže stálo, že mrtvých může být až dvaatřicet, to však místní úřady popřely.

  Velitel popsal krvavé boje o Azovstal a peklo uvnitř. Vytlačili Ukrajinci Rusy z areálu?

  Aktualizováno

  Ukrajinská prezidentská kancelář oznámila, že se obráncům podařilo z oceláren Azovstal vytlačit ruské síly, které se do areálu probojovaly ve středu. Obránci to ale následně popřeli. Na místě zuří krvavé bitvy, zbytky ukrajinských jednotek stále vzdorují ruské přesile. Ukrajincům se podařilo navzdory katastrofální situaci obnovit spojení s okolním světem a jeden z velitelů popsal, co se na místě odehrává. Kreml přitom odmítá, že by ruští vojáci na Azovstal útočili.