CNN Prima News ambasáda

ambasáda

Výpis příspěvků ke štítku „ambasáda“

Při útoku na konzulát v Damašku zemřeli dva generálové a dalších pět osob. Íránci viní Izrael

Aktualizováno

Izrael zaútočil na íránský konzulát v syrském hlavním městě Damašku, uvedla v pondělí podle agentury Reuters íránská oficiální média. Revoluční gardy islámské republiky tvrdí, že izraelský útok zabil dva generály a pět důstojníků této vojenské organizace, uvedla AP. Podle íránského velvyslance přišlo o život nejméně sedm lidí.

KOMENTÁŘ: Korespondenční volba ze zahraničí je naléhavá jako sníh v létě

Lítý boj o korespondenční volbu občanů žijících v zahraničí dává znát, že politická scéna si přes vánoční svátky řádně odpočinula. Obsahová témata vystřídal boj z politických zákopů, v nichž i ti členové vládní pětikoalice, kteří mají pochyby, se řadí pod vlajku vedenou STAN a TOP 09, jimž leží otázka na srdci nejvíce. Před zvažováním politických aspektů a sympatií k jednotlivým stranám je dobré podívat se na fakta.

KOMENTÁŘ: Lipavského realistické prozření před bojem s panikou kolem ambasády v Izraeli

Ministr zahraničí Jan Lipavský (Piráti) si udělal hezké plus před bojem o ambasádu České republiky v Izraeli. Zastávka po cestě z Ománu k vyzvednutí 34 českých občanů je milé, lidské gesto, za nějž díky jemu i těm, kteří mu myšlenku vnukli. Čeští občané konečně jednou měli prospěch z toho, jak jsou vládní činitelé za peníze daňových poplatníků rozlítaní po světě.

Fiala a Lipavský se přou o ambasádě v Jeruzalému. Hra, kterou napsal idiot, kritizoval Zeman

V české vládní koalici se vedou spory ohledně přesunu české ambasády z Tel Avivu do Jeruzaléma. Zatímco premiér Petr Fiala (ODS) přesun označil za žádoucí krok a jeho názor podpořila řada politiků včetně opozice, prezident Petr Pavel a ministr zahraničí Jan Lipavský (Piráti) jsou proti. Bývalý prezident Miloš Zeman se k neshodám ostře vyjádřil a označil je za divadelní hru.

Rusové už nebudou zadarmo využívat pozemky v Česku. Vláda zrušila dávná usnesení

Vláda ve středu zrušila devět usnesení ze 70. a 80. let, kterými se svěřily tehdejšímu Sovětskému svazu nemovitosti do bezplatného užívání k diplomatickým účelům. Schválení materiálu potvrdilo ministerstvo zahraničních věcí. Informoval o tom i ministr pro evropské záležitosti Martin Dvořák (STAN). Rusko podle české diplomacie pozemky využívá k jiným než diplomatickým účelům, takže není důvod je nadále poskytovat bezplatně.