CNN Prima News ambasáda

ambasáda

Výpis příspěvků ke štítku „ambasáda“

Útok vandalů na ukrajinskou ambasádu v Praze: Červenou barvou posprejovali plot a schody

5. října 2022 11:24
Aktualizováno

Sídlo ukrajinského velvyslanectví v Praze v Bubenči polil někdo v noci na středu červenou barvou. Policie bude v reakci na tento incident velvyslanectví nepřetržitě střežit, řekla mluvčí policejního prezidia Kateřina Rendlová. Policie po pachateli pátrá, je podezřelý ze spáchání trestného činu poškození cizí věci.

Na tabulce u ruské ambasády už visí nový název ulice. Pražané si adresu měnit nemusí

22. dubna 2022 12:28

Část Korunovační ulice u ruské ambasády v Praze 6, kterou pražský magistrát přejmenoval na Ukrajinských hrdinů, je od pátku osazena uličními tabulemi s novým názvem. Odhalili je zástupci města a Prahy 6 spolu s ukrajinským velvyslancem Jevhenem Perebyjnisem a zástupci ambasád dalších zemí. Přejmenování koncem března schválilo pražské zastupitelstvo na návrh Prahy 6. Ruské velvyslanectví by kvůli tomu mohlo mít v budoucnu problémy s doručováním pošty.

Svázané ruce, krev a „mrtvá“ těla. Protest před ruskou ambasádou připomněl oběti z Buči

9. dubna 2022 16:26

Skupina lidí si v sobotu před ruským velvyslanectvím v Praze připomněla civilní oběti masakru v ukrajinské Buči a v dalších městech, která obsadila ruská armáda. Účastníci happeningu sugestivně ztvárnili záběry z fotografií, které před týdnem obletěly svět. Přímo na vozovce před ambasádou nehybně leželi staří i mladí figuranti polití umělou krví, někteří s rukama svázanýma za zády.

Nejhorší možný scénář. Česká reakce na invazi musí být mimořádně tvrdá, říká Černochová

24. února 2022 09:44

Česká reakce na ruský útok na Ukrajině by měla být co nejtvrdší, došlo k bezprecedentnímu útoku na suverénní zemi. To ve čtvrtek řekla ministryně obrany Jana Černochová (ODS). Očekává, že NATO nyní požádá Česko o posílení východního křídla aliance. O situaci v těchto chvílích jedná krizový štáb ministerstva obrany, zasedá na generálním štábu.

Ničí počítače i zabezpečené linky. Američtí diplomaté opouští Kyjev

14. února 2022 20:20

Spojené státy kvůli hrozbě ruské invaze na Ukrajinu zavírají svou ambasádu v Kyjevě a agendu přesouvají do Lvova na západě země. V pondělí to oznámil americký ministr zahraničí Antony Blinken. Na velvyslanectví v Kyjevě rovněž ničí počítače a ruší zabezpečené linky, čímž zařízení učiní nepoužitelným pro diplomatické účely, napsal list the Wall Street Journal (WSJ) s odkazem na vyjádření nejmenovaných činitelů americké vlády a její interní dokumenty. Takový postup se obvykle volí proto, aby se nepovolaným nedostala do rukou citlivá data. Postupovali tak například spojenci při odchodu z Afghánistánu.