reklama
CNN Prima News ambasáda

ambasáda

Výpis příspěvků ke štítku „ambasáda“

Bělorusko má už 821 politických vězňů, k mučení patří i úmyslné nakažení covidem

27. října 2021 06:33

Autokrat Alexandr Lukašenko utahuje šrouby. V zemi denně přibývají političtí vězni, kteří musí snášet fyzický i psychický nátlak vyšetřovatelů. Režim třeba uvězněné nechává záměrně nakazit covidem. „Zatímco loni na podzim mělo Bělorusko asi 50 politických vězňů, aktuálně k 26. říjnu už jich je 821. A o stovkách dalších pravděpodobně nevíme,“ říká Sjarhej Smatryčenka z Ambasády nezávislé běloruské kultury v Brně.

Kluci mě jistili a já jsem improvizoval. Český velitel popsal jednání s Tálibánem

25. srpna 2021 17:31

Pro část zachráněných afghánských spolupracovníků ČR si za dramatických okolností došli čeští vojáci přímo na kontrolní stanoviště Tálibánu. Jejich propuštění s tálibánci několik hodin vyjednával velitel ochranného týmu Vojenské policie KAMBA. Z Afghánistánu se vojenským policistům podařilo minulý týden zachránit asi 130 lidí, přes tálibánské kontrolní stanoviště převedli i dvě Polky, řekl ve středu jejich velitel novinářům. Jeho jméno ministerstvo obrany kvůli bezpečnosti tají.

Zničte citlivé dokumenty i vlajky. Americká ambasáda v Kábulu se chystá na evakuaci

14. srpna 2021 01:25

Zaměstnanci amerického velvyslanectví v Kábulu dostali od svých nadřízených instrukce, aby začali se skartací citlivých dokumentů. Informovala o tom agentura AFP a stanice CNN. Zaměstnanci mají také zničit předměty, které by mohli povstalci využít ve své propagandě. Mluvčí amerického ministerstva zahraničí sdělil agentuře AFP, že se jedná o běžnou proceduru při snižování stavu na zastupitelském úřadu.

Tálibán dobyl další dvě města. USA a Kanada evakuují své ambasády

13. srpna 2021 05:44

Militantní afghánské hnutí Tálibán se v pátek zmocnilo města Laškargáh, které je správním centrem jihoafghánské provincie Hílmand. Informuje o tom agentura AFP. Islamisté podle jejích zdrojů umožnili afghánské armádě a úředníkům město předtím opustit. Do rukou Tálibánu bez boje padl také Čaghčarán, správní středisko provincie Ghór v centrální části země.

reklama