reklama
CNN Prima News ambasáda

ambasáda

Výpis příspěvků ke štítku „ambasáda“

Z letiště v Ruzyni odletěl speciál se zaměstnanci ruské ambasády

Z třetího terminálu pražského letiště v Ruzyni v sobotu po 14:30 odletěl ruský vládní speciál, který dopraví do Ruska část diplomatů a zaměstnanců ruského velvyslanectví vyhoštěných z Česka kvůli kauze Vrbětice. Odlet potvrdila mluvčí Letiště Praha Klára Divíšková. Do letadla nastoupilo několik desítek lidí. Do konce května by měly podle rozhodnutí české vlády opustit ruskou ambasádu desítky diplomatů a zaměstnanců. Další letadlo má pro ně přiletět v pondělí.

Poděkování za nejlepší noc v historii. Lotyši nosí květiny před kanadskou ambasádu

Hokejová velmoc, kterou chce každý porazit. Kanada budí každoročně na světových šampionátech respekt a je vždy favoritem na jednu z medailí. Hokejistům Lotyšska se ale na domácím mistrovství světa podařil historický skalp. Národ, který hru na ledě opravdu miluje, tak triumf svých miláčků patřičně oslavil. Došlo i na poděkování před kanadskou ambasádou.

PŘEHLEDNĚ: Vše o kauze Vrbětice, podílu Ruska na výbuchu i diplomatické roztržce

Aktualizováno

Kauza Vrbětice začala výbuchem muničních skladů ve Vrběticích v roce 2014, pokračovala odhalením pravděpodobného podílu Ruska a jeho agentů na explozi a následným oboustranným vyhošťováním diplomatů, ke kterému se připojily i další evropské země. Spor vyvolává původně plánovaná cesta Jana Hamáčka do Moskvy. Kompletní přehled vývoje kauzy a odpovědi na všechny důležité otázky najdete v článku.

Sledujte ZÁZNAM Partie: Velká diskuze politiků Onderky, Koláře, Okamury a Dolejše

Prezident v neděli v 11:00 vystoupil na Primě a CNN Prima NEWS s mimořádným 12minutovým projevem ke kauze Vrbětice. Zeman v následném exkluzivním rozhovoru v pořadu Partie Terezie Tománkové celý útok a diplomatickou válku Česka s Ruskem rozebral. Ve speciálním tříhodinovém vysílání vystoupí také šéfové obou komor Parlamentu a politici vládních i opozičních stran.

Většina opozice postup vůči Rusku chválí. Komunisté to považují za nevhodný krok

Většina opozičních politických stran chválí postup vlády, která se rozhodla zastropovat počet diplomatů na ruském velvyslanectví v Praze podle současného stavu na české ambasádě v Moskvě. V některých případech se však pozastavují nad tím, že Rusové dostali čas na stažení personálu velvyslanectví až do konce května. Za chybný a diplomaticky nevhodný označil krok kabinetu předseda komunistů Vojtěch Filip.

Razantní odpověď: Česko vyhostí dalších 22 ruských diplomatů a 48 pracovníků ambasády

Česká republika zastropuje počet diplomatů na ruském velvyslanectví v Praze podle současného stavu na české ambasádě v Moskvě, řekl ministr zahraničí Jakub Kulhánek (ČSSD). Rozhodnutí je platné od čtvrtka, ruská strana má na stažení pracovníků čas do konce května. Ve výsledku to znamená vyhoštění 22 ruských diplomatů a 48 dalších pracovníků velvyslanectví. Rusko podle Kulhánka souhlasilo s narovnáním počtu lidí na ambasádách.

reklama