Školství

Nejnovější příspěvky k tématu

Školství

TEST: Zkuste si druhé kolo přijímaček. Bylo zadání snazší? Žáci se neshodnou

První kolo jednotné přijímací zkoušky 2024 mají žáci devátých tříd za sebou. Zda úspěšně, s jistotou zjistí až 15. května, už nyní však na sociálních sítích debatují o tom, který z testů byl složitější. Mnozí si v pátek stěžovali na komplikovanou matematiku plnou geometrie, po pondělním druhém pokusu si jsou svými výsledky jistější. Naopak češtinu napodruhé někteří hodnotí jako záludnější. Vyzkoušejte si testovací otázky a posuďte sami.

TEST: Zvládli byste letošní přijímačky? Cermat sklízí kritiku, na dětech se měl „vyřádit“

První řádný termín jednotné přijímací zkoušky mají žáci devátých tříd za sebou. Zda úspěšně, či nikoliv, se dozví 15. května. Zadání testů z českého jazyka a nepříliš oblíbené matematiky jsou již zveřejněna na webu Centra pro zjišťování výsledků vzdělávání (Cermat). Bylo letošní zadání skutečně tak těžké, jak řada žáků uvádí? Otestujte se.

TEST: Přijímačky na střední se blíží. Obstáli byste? Vyzkoušejte své znalosti z matematiky

Desítky tisíc žáků devátých tříd již 12. a 15. dubna usednou do lavic s jasným cílem: uspět v jednotné přijímací zkoušce na střední školu. Jedno z nejstresovějších období, kdy se připravovaly na jedno zadání z matematiky a českého jazyka, bude u konce. Ačkoliv nejsou zadání letošních testů ještě známá, dá se očekávat každoroční kritika některých zapeklitých úloh. Jsou ale testovací otázky skutečně tak těžké? Otestujte své znalosti z matematiky na zadáních z předchozích let.

TEST: Přijímačky na střední školu jsou tu. Obstáli byste? Vyzkoušejte své znalosti z češtiny

Už 12. a 15. dubna usednou desítky tisíc žáků devátých tříd do lavic s jasným cílem: uspět v jednotné přijímací zkoušce na střední školu. Jedno z nejstresovějších období, kdy se děti dlouhé týdny připravují na testy z matematiky a češtiny, bude u konce. Ačkoliv nejsou zadání letošních testů známá, dá se očekávat každoroční kritika některých zapeklitých úloh. Jsou ale testovací otázky skutečně tak těžké? Otestujte své znalosti z českého jazyka na zadáních z předchozích let.

Den přijímaček PŘEHLEDNĚ: Co když dítě onemocní, kolik má času a kdy zjistí výsledky

Po novém systému podávání přihlášek přicházejí přijímací zkoušky. Už 12. dubna usednou první žáci devátých tříd do školních lavic s cílem dostat se na střední školu, druhý řádný termín je vypsán o tři dny později. Jak zkouškový den probíhá? Co vše mohou studenti a cizinci u Cermat testů používat a čím mohou ovlivnit finální bodování? Průběh přijímací zkoušky včetně následných důležitých termínů a případného odvolání pro vás připravila redakce CNN Prima NEWS.

Přijímačky se blíží, jak zmírnit stres? Roli hrají rodiče i čtyři faktory, uvádějí experti

Již 12. dubna mnozí žáci usednou do lavic s myšlenkou na budoucnost: čekají je přijímací zkoušky na střední školy. Někteří rodiče se bojí, aby se jejich dítě vůbec někam dostalo. Jiní je tlačí na prestižní školy, protože právě ty podle nich zaručují úspěšnost v dalším životě. Vůbec to tak ale nemusí být. Úspěch v přijímačkách z velké míry ovlivňuje schopnost dítěte zvládnout stres, ale i to, jak se k celé situaci staví sami rodiče. Pro CNN Prima NEWS to uvedli psychologové Václav Mertin a Šárka Miková. Připojili také tipy, jak se na velký den připravit.

Bude stát více investovat do škol, a zajistí tím lepší vzdělání dětí, nebo naši budoucnost zachrání soukromé školy? Sledujte s námi trendy ve vzdělávání a novinky ve školství.