reklama

Školství

Nejnovější příspěvky k tématu

Významný nárůst počtu pozitivních školáků. Testy jich odhalily opět přes tři tisíce

17. ledna 2022 13:07

Testování na koronavirus v základních a středních školách minulý týden ve čtvrtek ukázalo další významný nárůst virové zátěže u žáků i pedagogů. Metodou PCR se ve školách potvrdilo 3 357 případů koronaviru, z toho 3 016 mezi žáky a 341 nákaz u pedagogů a zaměstnanců škol. Nárůst v obou skupinách je významný proti oběma kolům testování o týden dříve a mírně také proti předchozímu testování v pondělí 10. ledna.

Jestli nezavřeme školy? Slíbit můžu jen to, že jednou umřete, prohlásil Gazdík

7. ledna 2022 16:17

Snahou ministerstva školství bude, aby se školy zavíraly jako poslední, ubezpečil rodiče ve Zprávách CNN Prima NEWS šéf resortu Petr Gazdík (STAN). Množí se totiž obavy, že nová varianta omikron bude vysoce nakažlivá, a vláda proto bude muset přistoupit k přísnějším restrikcím. Jak by v takovém případě postupoval, prý však předpovědět nedokáže. Řekl také, že ví, jak dostat do resortu školství více peněz a že by si přál zrušit státní maturitu ve stávající podobě.

Neočkovaní žáci nebudou smět na praxe. Aktivisté obsadili školu, krotila je zástupkyně

4. ledna 2022 18:11

K incidentu mezi aktivisty a zástupkyní ředitelky došlo v pondělí na schodech před Střední zdravotnickou školou a Vyšší odbornou školou zdravotnickou v Mladé Boleslavi. Skupina lidí prý potkala studentku, kterou bude muset škola možná vyhodit. Podle stávající podoby vyhlášky o povinném očkování by totiž od března nemohla bez dokončené vakcinace na odbornou praxi. Redakce CNN Prima NEWS následně mluvila se zástupkyní Markétou Bednářovou, která nakonec šla místy rozzuřenému davu vše vysvětlit.

Neustálé změny ve výuce ničí psychiku dětí. Trpí úzkostmi a depresemi, říká psycholožka

4. ledna 2022 15:37

Přestože letos zůstaly školy i přes nepříznivou epidemickou situaci otevřené, děti jsou stále pod velkým tlakem. Musejí podstupovat testování, často končí v karanténě nebo izolaci. A výuka tak mnohdy probíhá hybridně – částečně on-line a částečně ve škole. Jak se na dětech podepsaly všechny restrikce spojené s covidem, na to se redakce CNN Prima NEWS zeptala Galiny Jarolímkové, ředitelky pedagogicko-psychologické poradny pro Prahu 1, 2 a 4.

Hlavní zprávy

Advokát Hradu: Stehlíková Zemana nikdy neviděla a řekla, že je dementní. Chceme omluvu
360°

Advokát Hradu: Stehlíková Zemana nikdy neviděla a řekla, že je dementní. Chceme omluvu

Džamila Stehlíková by se za nepravdivou diagnózu stavu prezidenta Miloše Zemana měla omluvit. V pořadu 360° to na adresu psychiatričky řekl právní zástupce Hradu Marek Nespala. Artur Ostrý ale oponoval, že jeho klientka pouze sdělila erudované názory, které se „víceméně“ potvrdily. Stehlíková v minulosti uvedla, že Zeman trpí demencí. Spor nyní budou obě strany řešit i soudně, Hrad po exministryni vedle omluvy požaduje i milion korun.

reklama

Školství

Vše, co byste měli vědět o školství. Nová nařízení, postřehy, rady a tipy pro žáky, učitele, ale i rodiče.