SLEDUJTE ŽIVĚ: Kdo získá titul Anděl mezi zdravotníky 2022?

Soutěž Anděl mezi zdravotníky je určena pro lékaře, zdravotní sestry, záchranáře, ale i pro lékárníky. O umístění těch nejlepších „andělů“ rozhoduje nejen vzdělání, ale také sympatie, profesionalita, a hlavně láska k tak náročnému povolání. Kdo se letos umístí na předních příčkách?

Záznam finálového večera naleznete ZDE.

Letošní ročník má opět dvanáct finalistů a o jeho vítězi se rozhoduje v Městském divadle Dr. J. Čížka v Náchodě. Celý večer je pojatý jako jedno velké poděkování pro všechny zdravotníky, kteří se každý den starají o pacienty a klienty. Na slavnostní finále zavítají i známé osobnosti jako Lucie Zedníčková, Jitka Sedláčková, Miroslav Etzler, Kateřina Macháčková, Kateřina Kornová a další. Během večera vystoupí Dáša Zázvůrková, Jaroslav Svěcený, Bohuš Matuš, Marián Vojtko, Jitka Zelenková, Michaela Pecháčková či Anna Julie Slováčková.

Soutěžící ale dnes čeká náročný večer. Utkají se například v disciplínách, jako je představení s přehlídkou oděvů či dostanou zákeřnou otázku nebo úkol od jejich patrona. O vítězi rozhodne řada významných osobností, které ve zdravotnictví pracují. První místa v rámci umístění obdrží například automobil na rok zdarma, zájezd od CK Best Reisen či další hodnotné ceny. Udělena bude i jedna cena ředitele soutěže Davida Novotného. Tak si nenechte tento slavnostní večer ujít! A kdo je nominovaný?

1. Barbora Sedláková – 42 let, Nemocnice Sokolov, vrchní sestra oddělení následné péče

2. Eva Rabasová – 56 let, Fakultní nemocnice Motol, zdravotní laborantka

3. Lucie Kozáková – 33 let, Léčebné lázně Konstantinovy Lázně, zdravotní sestra

4. Gabriela Bendová – 29 let, Královéhradecká lékárna Hradec Králové, lékárnice

5. Jana Drábková – 50 let, Všeobecná fakultní nemocnice Praha, vrchní sestra Kliniky pediatrie a dědičných poruch metabolismu

6. Halyna Muzyka – 39 let, Oblastní nemocnice Náchod, všeobecná sestra interního oddělení

7. Jana Kudová – 40 let, Městská správa sociálních služeb v Mostě – Domov pro seniory Barvířská, pečovatelka

8. Marta Vachová – 49 let, Krajská zdravotní a. s. – Nemocnice Teplice, primářka Neurologického oddělení s centrem pro léčbu roztroušené sklerózy

9. Jan Sedláček – 37 let, Fakultní nemocnice Bulovka, zástupce vrchní sestry Klinika infekčních nemocí

10. Šárka Trčková – 51 let, Městská nemocnice Ostrava, staniční sestra Neurochirurgie JIP

11. Jitka Mlíková Seidlerová – 45 let, Fakultní nemocnice Plzeň, zástupkyně přednosty pro léčebnou péči, II. Interní klinika

12. Philip Waka Njeka – 35 let, Nemocnice Příbram, lékař na interním oddělení a gastroenterologickém centru

Tagy:
Miroslav Etzler Bohuš Matuš Jaroslav Svěcený Anděl mezi zdravotníky Kateřina Macháčková Lucie Zedníčková Jitka Sedláčková zdravotnický pracovník Kateřina Kornová Jan Sedláček Šárka Trčková Dáša Zázvůrková

Hlavní zprávy

Ruské střely zabily 20 prchajících civilistů. Neospravedlnitelná krutost, zuří gubernátor
Ukrajina

Ruské střely zabily 20 prchajících civilistů. Neospravedlnitelná krutost, zuří gubernátor

Dvě desítky mrtvých mezi civilisty na severovýchodě Ukrajiny si vyžádalo ruské ostřelování. V sobotu to oznámil gubernátor Charkovské oblasti Oleh Syněhubov. Terčem se podle něj stala kolona automobilů s evakuovanými lidmi, kteří se snažili uniknout ruskému ostřelování okolí nedávno osvobozeného Kupjanska. „Je to krutost, která nemá ospravedlnění,“ napsal Syněhubov na sociální síti.

GLOSA: Smrkáte? Jasně, přistupte v metru ještě blíž aneb Covid nás vyškolil pořád málo
Názory

GLOSA: Smrkáte? Jasně, přistupte v metru ještě blíž aneb Covid nás vyškolil pořád málo

Smrkáte a prskáte? Jasně, přistupte, budeme smrkat a prskat spolu. I takhle vypadá cesta pražskou MHD na startu chřipkové a covidové sezóny. Metro plné sobeckých cestujících bez respirátorů, kteří zjevně čekají, až bude vybrán nový primátor. Zdá se totiž, že mnozí Češi asi nejsou schopni sami bez nařízení politiků vyhodnotit, zda je v jejich zájmu ochranu nosu a úst nosit.

Infobox

Válka na Ukrajině

sledujeme živě
13:52

Visingr o obklíčení města Lyman

13:31

Dvě desítky mrtvých mezi civilisty na severovýchodě Ukrajiny si vyžádalo ruské ostřelování, oznámil šéf Charkovské oblasti Oleh Syněhubov.

12:58

Česko odsuzuje zneužití práva veta ze strany Ruska v Radě bezpečnosti OSN

12:35

Ruský raper zvolil smrt místo mobilizace

Převaděč u Břeclavi ujížděl policii. Vůz s migranty naboural, zraněno je 21 lidí včetně dětí

Aktualizováno

Převaděč s dodávkou, v níž převážel 29 migrantů ze Sýrie, v sobotu ráno havaroval na kraji Břeclavi poté, co se snažil ujet policejní hlídce. Dodávka narazila do zaparkovaných aut a do domu, zranilo se 21 lidí, z toho šest těžce a 15 středně těžce a lehce. Bylo mezi nimi i pět děti. Uvedla to mluvčí záchranářů Michaela Bothová.

Živě
ON-LINE: Ukrajina hlásí úspěch na jihu. Zničila tanky, plamenometný systém i vrtulník

Válka na Ukrajině trvá už déle než sedm měsíců. Ruský prezident Vladimir Putin podepsal smlouvy o připojení čtyř ukrajinských regionů k Ruské federaci. Spolu s ním tak při ceremoniálu v Kremlu učinili také zástupci těchto Ruskem okupovaných oblastí. Kyjev a Západ anexi odmítají. Ukrajina podává žádost o urychlené přijetí do NATO. Na frontě hlásí vojáci obránců další úspěch, na jihu prý zničili ruský plamenometný systém, tři tanky, vrtulník a další techniku. Ukrajinské jednotky prý také na východě Ukrajiny obklíčily město Lyman, kde se nachází asi až 5 500 nepřátel.

Sledujte Partii s Kupkou a Havlíčkem: Jak výsledky voleb ovlivnila energetická krize?

Česko po volbách. Kdo s kým a proč? V nedělní Partii Terezie Tománkové budou diskutovat ministr dopravy a místopředseda ODS Martin Kupka a místopředseda Sněmovny za hnutí ANO Karel Havlíček. Ve druhé části přijde na řadu velká politická diskuse, jejími aktéry budou: místopředsedkyně KDU-ČSL Šárka Jelínková, senátor Zdeněk Hraba a poslanci Aleš Juchelka z ANO a Radim Fiala z SPD.

Klíčový posun. Ukrajinci obklíčili okupanty v Lymanu, v pasti drží až 5500 Rusů

Ukrajinské jednotky na východě Ukrajiny obklíčily město Lyman, kde se nachází až 5 500 nepřátel, uvedl mluvčí východního uskupení ukrajinských sil Serhij Čerevatyj. Připustil podle agentury Reuters, že počet Rusů může být i nižší, a to kvůli jejich ztrátám a pokusům prorazit z obklíčení. Sevření „více než pěti tisíc ruských vojáků“ v Lymanu ohlásil podle ukrajinských médií také gubernátor Luhanské oblasti Serhij Hajdaj.

Domácí zpravodajství

Tři měsíce poté. Jak si stojí České Švýcarsko? Turisté opět mohou vyrazit na Pravčickou bránu

V národním parku České Švýcarsko, kde 24. července vypukl rozsáhlý lesní požár, v sobotu skončil noční zákaz vstupu a otevřela se cesta ze Hřenska na turisty vyhledávanou Pravčickou bránu. Kromě toho se mohou výletníci vypravit také na Malou Pravčickou bránu z Mezní Louky přes vrch Větrovec. Z oblíbených cílů zůstanou nepřístupné soutěsky řeky Kamenice a Gabrielina stezka. Nadále také platí zákaz vstupu na požářiště. Informoval o tom mluvčí správy parku Tomáš Salov.

Boj o Hrad řečí peněz: Limit 40 milionů plánují vyčerpat pouze dva ohlášení kandidáti

Využít celý čtyřicetimilionový limit na prezidentskou kampaň v tuto chvíli plánují pouze generál Petr Pavel a bývalá rektorka Danuše Nerudová. Další potvrzení kandidáti počítají s výdaji ve výši řádově milionů korun. Podnikatel Karel Janeček chce peníze na kampaň uvolňovat podle vývoje situace. Prezidentští kandidáti to uvedli v anketě ČTK.

Šíření covidu opět zrychluje. Nových případů bylo v pátek o tisíc více než před týdnem

Šíření covidu v Česku několik týdnů zrychluje. V pátek laboratoře potvrdily 3 859 nových případů nákazy, asi o 1 000 víc než před týdnem. K tomu ministerstvo za uplynulý den eviduje 1 564 podezření na opakovanou infekci. V nemocnicích je 1 480 lidí s covidem, mezitýdně asi o 430 více. Ve vážném stavu je 54 hospitalizovaných, minulý pátek to bylo o 20 méně. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví.